Pradinis / Kūrybos podiumas / Kvapai, gimę iš natūralumo ir kokybės poreikio

Kvapai, gimę iš natūralumo ir kokybės poreikio

Šiandien sunku įsivaizduoti gyvenimą be kvapų: kvepalai kūnui, namams, automobiliui, kvapiosios žvakės daugeliui mūsų tapę įprastu kasdienybės atributu. Aliaus Verumbicko namuose žvakės degė ir dega kasdien. Ne tik dėl jų skleidžiamo aromato, bet ir dėl kuriamos jaukios atmosferos. Tik dabartinės žvakės – visai kitokios nei prieš kelerius metus: pagamintos savomis rankomis, natūralios ir nekenksmingos nei žmogui, nei aplinkai. Tokie pat ir kiti į kruopščiai atrinktų aromatų gelmę kviečiantys pasinerti „Made by hand candle“ gaminiai.

Alius Verumbickas. Akvilės Razauskienės nuotrauka

„Visą gyvenimą kvapas man reiškia labai daug. Jeigu paklaustumėte, kas turi daugiau kvepalų buteliukų – aš ar mano žmona, – žinoma, atsakymas būtų – aš, – šypsosi Alius prakalbus apie vieną didžiausių jo silpnybių, kuri ir paskatino įkurti verslą. – Negaliu ramiai praeiti pro natūralių rankų darbo kvepalų, žvakių parduotuves, labai mėgstu augalus, gėles ir nuostabius jų kvapus. Ir sutiktą žmogų pirmiausia vertinu pagal kvapą, nes tai labai daug pasako apie jo išsilavinimą, pomėgius, charakterį ir netgi gyvenimo būdą.“

Iš pradžių Alius aromatines žvakes rinkdavosi, kaip ir dauguma mūsų, pagal uoslę. Laikui bėgant pradėjo domėtis jų sudėtimi, gamybos procesu. Sužinojęs, kas iš tikrųjų slypi jų sudėtyje, apstulbo. Tai vyriškį paskatino mokytis žvakių gamybos amato ir pradėti gaminti natūralias sojų vaško žvakes, kurios degdamos nekenkia nei žmogui, nei aplinkai.

Alius neslepia – praktikos reikėjo labai daug. „Teko atlikti daugybę bandymų, testuoti ir ieškoti, kaip padaryti, kad žvakė degtų tolygiai, kad liepsna būtų tokia, kokia turi būti, kad visas žvakės paviršius išsilydytų ir liktų švarus indas… – kilusius galvosūkius vardija pašnekovas. – Kai nesi su tuo susidūręs, net nepagalvotum, jog tai vieni svarbiausių dalykų, kad žvakė mus džiugintų, o ne keltų rūpesčių.“

Kantriai mokantis, po truputį gimė „Made by hand candle“ prekių ženklas, po kuriuo slepiasi ne tik natūralios rankų darbo žvakės, bet ir namų kvapai. Alius juos gamina namuose įsirengtoje studijoje mažomis partijomis, gaminiai nesandėliuojami ir „švieži“ pasiekia klientus.

A. Verumbickas žvakes gamina maždaug trejus metus, tačiau sako kaskart atrandantis vis naujų dalykų. „Vaškas labai gyvas ir kiekvieną kartą nustebina, jam labai svarbi lydymosi, pylimo ir aplinkos temperatūra. Nuo to priklauso, kaip „patogiai“ jis įsitaiso inde, kaip „susidraugauja“ su dagtimi ir panašiai. Šias gamybos subtilybes perpranti su laiku, daug gamindamas, eksperimentuodamas, kol pasieki norimą rezultatą“, – pasakoja pašnekovas. Dėl šių priežasčių žvakes jis gamina vienas, be žmonos pagalbos. Tačiau ši visada pirmoji sužino vyro idėjas, pirmoji pauosto naujus kvapus. Ir visuomet palaiko.

Anot Aliaus, žvakių gamybai naudojamas košerinis sojų vaškas, medvilninės dagtys, kokybiški aromatiniai arba eteriniai aliejai, turintys sertifikatus. Sojų vaško žvakės degdamos neišskiria nuodingų cheminių junginių, kitaip nei parafininės. Taip pat jos dega dvigubai ilgiau, vaškas neįkaista, jo degimo temperatūra žemesnė.

Namų kvapams Alius naudoja ekologišką, natūralų kvapų pagrindą ir aromatinius aliejus. Kvapų sudėtyje nėra alkoholio ir kitų dirbtinių priedų, dėl to kvapas garuoja lėtai ir yra nekenksmingas žmogui.

A. Verumbickas savo gaminiams renkasi indus, kurie sudegus žvakei, pasibaigus namų kvapui gali būti naudojami buityje arba vėl pripildyti vaško, namų kvapo pagrindo. „Taip noriu prisidėti prie gamtos tausojimo ir vartojimo mažinimo“, – sako kūrėjas, jaučiantis atsakomybę ne tik žmogui, bet ir gamtai.

„Made by hand candle“ paskyroje socialiniame tinkle gausu šiuos gaminius išbandžiusių žmonių pagyrų – panašu, kad savo kvapniosiomis žvakėmis Alius išties ištirpdo žmonių širdis. „Visuomet stengiuosi pateisinti klientų lūkesčius. Noriu, kad išpakuodami mano gaminius jie galėtų pasakyti „oho“. Tikrai nemažai žmonių yra pamėgę mano gamintas žvakes, namų kvapus ir nuolatos sugrįžta – man tai yra didžiulis įvertinimas, paskatinimas eiti pirmyn“, – džiaugiasi pašnekovas.

Aliaus tikslas – kad kuo daugiau žmonių atrastų ir įsileistų į savo namus aukščiausios kokybės rankų darbo gaminius, kad suprastų jų vertę. „Kvepalams pinigų negailime, bet namus kvepiname pigiais – ne kainos prasme – gaminiais“, – atkreipia dėmesį pašnekovas.

Jis į žvakių, kvapų gamybą žiūri ne kaip į pelno šaltinį, o kaip į kūrybą, mėgstamą veiklą, leidžiančią atsipalaiduoti po darbų. Todėl vyras nekuria rinkos užkariavimo planų. „Aš nesiekiu, kad mano gaminiais būtų prekiaujama visose parduotuvėse, gėlių salonuose, nes tai man asocijuojasi su masine gamyba. Turiu keletą partnerių, galbūt ateityje jų bus daugiau, bet tai nėra pagrindinis mano tikslas. Skamba nekomerciškai, bet tai ir yra mano išskirtinumas“, – pabrėžia kūrėjas.

Daugiau kūrėjo darbų – www.madebyhand.lt

Akvilės Razauskienės nuotraukos

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top