Pradinis / Renginiai, pramogos / Kviečia Šeimos dienai skirtas muzikos festivalis

Kviečia Šeimos dienai skirtas muzikos festivalis

Gegužės 16 d., šeštadienį, 11 val. vyks kasmetis festivalis „Muzikuojame šeimoje 2015“, skirtas Pasaulinei šeimos dienai. Projektą rengia Baltų kultūros ir mokslo paramos fondas. Projekto iniciatorė ir vadovė – muzikologė Gražina Dainauskienė. Festivalio globėja – Kauno miesto savivaldybė. Renginys nemokamas. Kviečiame atvykti ir palaikyti muzikavimo šeimoje idėją!

Pirmasis festivalis Kaune įvyko 2005 m. Pradžioje buvęs tik miesto renginys, 2008 m. jis tapo respublikinis. Per tą laiką šis renginys populiarėjo, pritraukdamas muzikuojančių šeimų ansamblių iš kitų šalies miestų. Jau kelerius metus aktyviai bendradarbiaujama ir su muzikuojančiomis lietuvių šeimomis užsienyje (Lenkijoje, Latvijoje, Kaliningrado srityje).

Populiarindami muzikavimo šeimoje idėją, organizatoriai siekia įtraukti į šią veiklą vis daugiau partnerių ir rėmėjų. Daug metų festivalį globoja Kauno menininkų namai. Aktyviu partneriu nuo festivalio gyvavimo pradžios buvo Miko Petrausko muzikos mokykla. Šiais metais prie festivalio vykdymo prisidėjo ir Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultetas. Mezgami ryšiai ir su kitomis mokymo įstaigomis.

Renginys išsiskiria ypatingu jaukumu ir bendravimo šiluma. Kadangi daugeliui dalyvių pasirodymas viešai tampa nemažu iššūkiu, kiekvienas dalyvaujantis festivalyje ansamblis paskatinamas atminimo suvenyrais ir dovanėlėmis, o geriausiai pasirodžiusiems atskirose kategorijose įteikiami laureatų diplomai ir rėmėjų prizai. Padėkos raštai įteikiami visiems dalyvaujantiems ansambliams, pagerbiant ir juos rengusius mokytojus. Pagerbiami ir renginio rėmėjai.

Šiais metais festivalyje dalyvaus daugiau nei 20 ansamblių iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kėdainių, Ukmergės. Festivalio svečiai – Domarkų ir Armonų šeimų ansamblis bei Lenkijoje lietuvių kultūrą puoselėjantis Batvinskų ir Kalinauskų šeimų ansamblis iš Punsko (Lenkija).

Kaune vykstantis festivalis „Muzikuojame šeimoje“ skatina panašių renginių aktyvumą atskiruose šalies regionuose, siekdamas tapti šeimyninio muzikavimo judėjimą vienijančiu centru.

Festivalio programa Menininkų namuose:

11.00 val. – festivalio atidarymas.

11.15 val. – muzikuojančių ansamblių pasirodymai Kauno menininkų namuose.

13.00 val. – festivalio svečių koncertas.

13.30 val. – laureatų paskelbimas ir festivalio uždarymas.

Kviečiame atvykti ir palaikyti muzikavimo šeimoje idėją!

Organizatorių inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top