36-erių Eglė niekada negalvojo, kad vaikystėje išnertos pirmosios akelės nuneš į stebuklingą mandalų ir sapnų gaudyklių verslą. „Viskas prasidėjo šiek tiek prieš karantiną, antraisiais vaiko priežiūros atostogų metais. Pusmetį mano mezginiai gulėjo kampe – buvau nuo jų pavargusi. Tačiau, vieną dieną atgijus norui vėl kurti, nunėriau vaikišką žaisliuką. Kažkuris iš pažįstamų parodė mandalas ir sapnų gaudykles. Užsikabinau. Pradėjau ieškoti įvairiausių jų mezgimo būdų ir nebegalėjau sustoti…“ – verslo priešistorę prisimena prekių ženklo „Ledreamer“ įkūrėja.
Užaugo su rankdarbiais
Eglė augo šeimoje, kurioje visos moterys puikiai valdė virbalus ir vąšelį. Tad nieko keisto, kad ir pati dar prieš pradėdama lankyti mokyklą gebėjo megzti.
Megzti ir nerti pirmąsias kilpeles Eglė išmoko iš mamos. Vėliau nuolat tobulino savo įgūdžius, o per darbų pamokas megzdavo ne tik sau, bet ir bendraklasėms. Pašnekovė prisipažįsta, kad penktoje ar šeštoje klasėje, kai klasiokės dar mokėsi megzti kojines, ji jau rodydavo pačios megztus megztinius.
Nors „Ledreamer“ įkūrėja baigė restoranų vadybos studijas, šioje srityje daug dirbti neteko. Ji labiau mėgavosi būdama kitokioje aplinkoje. Eglė yra turėjusi nuosavą siūlų parduotuvę ir mezgusi įvairius drabužius pagal užsakymus. Kitaip tariant, ji visada rinkosi būti arčiau rankdarbių.
Dabartinio verslo pliusai ir minusai
Eglė sako, kad niekada negalėtų nuolat nerti tokių pačių mandalų ar sapnų gaudyklių. Monotonija pradangintų dvasią ir magiją, kurią kuria darbų išskirtinumas, meilė ir kruopštumas visuose etapuose – nuo rašto pritaikymo iki plunksnų pakabinimo. „Ledreamer“ veikloje, kaip ir apskritai gyvenime, jai patinka įvairovė.
Galimybė kurti skirtingas dekoracijas ir daugybė valandų mezgimo Eglei yra dovana. Anot kūrėjos, mezgant laikas tarsi išnyksta. Tačiau nors „Ledreamer“ idėja gimė iš pomėgio, yra vienas dalykas, kurio Eglė nuoširdžiai nemėgsta, – tai buhalterija. Jei tik galėtų, pinigų skaičiavimą ir sąskaitų tvarkymą perleistų kam nors kitam.
Mezga visur ir visada
Vienų moterų rytas prasideda nuo puodelio kavos, o Eglės – nuo penkių minučių mezgimo. Tai lyg pasisveikinimas su nauja diena.
Kūrėja neria visur, kur tik įmanoma. „Trumpai tariant, neriu visur: traukinyje, autobuse, mašinoje, lėktuve, paplūdimyje. Mano rankinuke visada yra vąšelis ir siūlų, kad jei kada atsirastų laisva minutė, turėčiau ką veikti. Prisipažinsiu, mano vąšelis matęs daugybę filmų, kelionių ir veiklų…“
Mėgstamiausios sapnų gaudyklės
Eglė teigia neturinti mėgstamiausių sapnų gaudyklių, gaminti jai patinka visas: nuo didelių iki mažų, nuo baltų iki juodų ar įvairiaspalvių. Tačiau klientų pasirinkimai neretai panašūs. „Žmonės dažniausiai renkasi šviesias – baltas, kremines – mandalas, apie 50 centimetrų pločio“, – teigia pašnekovė.
Pirmieji metai sunkiausi
Eglė pasakoja, kad pirmieji „Ledreamer“ metai buvo patys sunkiausi. Klientų buvo mažai, o kūrėją nuolat persekiodavo klausimas „Kodėl aš tai darau, ar man to reikia?“. Antrieji metai buvo kur kas geresni. Per juos šis klausimas galvoje pasivaideno tik porą kartų.
Šiandien Eglė neabejoja savo pasirinkimu ir džiaugiasi galėdama puošti daugybę erdvių bei gyvenamųjų namų. Dabar ji dažniau galvoja apie išėjimą iš pagrindinio darbo ir visišką pasinėrimą į mandalų ir sapnų gaudyklių kūrimą.
„Kas gali mane geriau suprasti nei aš pati?“
Eglė pripažįsta, kad anksčiau ieškodavo teigiamų komentarų, palaikymo, gero žodžio. Tačiau jau ilgą laiką yra pati savo verslo ir idėjos palaikytoja. „Nebeklausiu kitų, tiesiog darau ir žiūriu, ar man pačiai patinka, ar tobulėju.“
Tiesa, verslui judant į priekį, gražių žodžių kūrėja sulaukia ir iš klienčių. Tai ją dar labiau motyvuoja kurti toliau.
Klientės yra vienos iš kūrybinių idėjų įkvėpėjų. „Gamta ir „crazy“ klienčių idėjos yra mano didžiausias stimulas. Anksčiau minčių ieškodavau „Pinterest“, „Instagram“ platformose, bet vėliau atradau savo braižą. Kartais pasidairau, ką daro kiti kūrėjai, bet nebeturiu noro juos kopijuoti ar jų idėjas taikyti savo mandaloms ir sapnų gaudyklėms“, – pasakoja „Ledreamer“ įkūrėja.

Gyvenimo moto
Eglės gyvenimo moto: „Elkis taip, kaip norėtum, kad žmonės elgtųsi su tavimi.“ Šia mintimi ji vadovaujasi ir kurdama savo darbus. „Kiekvieną darbą darau lyg sau, su visa meile ir kruopštumu“, – sako kūrėja.
Kitos aistros – knygos ir kelionės
Rankdarbiai – ne vienintelis Eglės pomėgis. „Knygų skaitymas visada buvo mano aistra, tačiau gimus vaikams tam laiko visai nebeliko. Aš vis dar svajoju turėti didžiulę namų biblioteką“, – prisipažįsta.
Eglė ne mažiau mėgsta keliauti ir atrasti naujus, nematytus kraštus. Taip pat yra linkusi išbandyti naujus dalykus. Jau ilgai svajoja apie jogos ir teniso pamokas.
Kalbant apie svajones, Eglė išduoda, kad vienas iš didžiausių norų – turėti savo studiją, kurioje galėtų eksponuoti savo darbus ir priimti klientus. „Labai norėčiau, kad mano darbus pamatytų daugiau žmonių“, – sako kūrėja.
Patarimas kitiems kūrėjams
Paklausta, ką patartų kitiems savo svajonių siekiantiems kūrėjams, Eglė linki nepasiduoti kelyje į savo svajones: „Nežinau, ar jau galiu duoti patarimų, nes pati dar turiu kur augti, daug ko išmokti. Tačiau visada sakau, kad jeigu turi didelę svajonę, jai niekas negali sutrukdyti. Todėl visada verta eiti į priekį ir nepasiduoti. To ir linkiu kitiems kūrėjams!“
Eglė ne tik kuria dekoracijas, bet ir dovanoja namų ramybę. Klientai dažnai sako, kad kabanti mandala priverčia sustoti, įsijausti į esamą akimirką. Tad artėjančių gražiausių švenčių proga Eglė ir „Ledreamer“ linki nusiraminimo, atsipalaidavimo ir mažyčių stebuklų.