Pradinis / Kultūra / Vilniaus televizijos bokštas atsiveria menininkams

Vilniaus televizijos bokštas atsiveria menininkams

Vilniaus televizijos bokštas sparčiai integruojasi į Vilniaus meno ir kultūros ekosistemą, suteikdamas sostinės ir šalies menininkams galimybę pasireikšti išskirtinėse erdvėse. Jo artimiausių savaičių ir mėnesių veiklos kalendoriuje – koncertai, spektakliai, parodos ir kitokie kultūros bei meno renginiai.

Gruodžio 10 ir 27 dienomis Vilniaus televizijos bokšto viršutinėje taurėje numatomi grupės „Subtilus“ koncertai, sausio 14 dieną čia bus rodomas teatrinės trupės „Atviras ratas“ spektaklis „Juoda balta“. Bokšto galerijoje lankytojams šiuo metu pristatoma vieno žymiausių Lietuvos fotomenininkų Antano Sutkaus fotografijų paroda.

„Nusprendėme įsileisti muziką ir kitus menus į įvairias netikėtas Vilniaus televizijos bokšto erdves, suteikti aukščiausiam ir šiuo metu atnaujinamam Lietuvos statiniui naujų tonų ir spalvų, labiau integruoti jį į šalies kultūrinį gyvenimą, – sako Televizijos bokšto Paslaugų departamento direktorė Žaneta Bereznojienė. – Labai džiaugiamės, kad, žengę pirmus žingsnius šia mums nauja kryptimi, sulaukėme labai gyvos ir pozityvios reakcijos iš muzikos, teatro ir kitų sričių menininkų.“

Galimybę atverti išskirtines televizijos bokšto erdves sostinės ir šalies menininkams suteikė šiuo metu televizijos bokšto viršutinėje dalyje vykdoma rekonstrukcija. Jos metu iš čia esančių patalpų buvo iškelta technologinė įranga, taip pat išgriautos vidinės pertvaros, o išorines aklinas sienas pakeitė milžiniškos skaidraus stiklo plokštės. „Taip netikėtai atsivėrė graži ir skambi vidinė erdvė, kurią supa nepaprastai įspūdingos Vilniaus ir jo apylinkių panoramos už lango“, – teigia Ž. Bereznojienė.

Ši ir kitos naujos išskirtinės televizijos bokšto erdvės 170 m aukštyje labai greitai menininkų buvo aptiktos ir pamėgtos. Kovą čia savo klipą nufilmavo populiarioji atlikėja Jesica Shy. Rugsėjį televizijos bokšto kamiene įvyko kompozitoriaus Kristupo Bubnelio specialiai Vilniaus televizijos bokštui sukurto kūrinio 4-ioms tūboms ir elektronikai „Turm-musik“ („Paukščių takas“) premjera, o grupė „Subtilus“ koncertavo atviroje apžvalgos aikštėje ekstremaliu būdu – prisitvirtinę tik saugos lynais.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top