Pradinis / Lietuviai svetur / Lenkijoje paminėtos 82-osios S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metinės

Lenkijoje paminėtos 82-osios S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą metinės

Liepos 19 d. Lenkijoje, Ščecine ir Pščelnike, vyko renginiai, skirti Lietuvos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 82-osioms metinėms paminėti.

Ščecino Šv. Jokūbo katedroje aukotos šv. Mišios pagerbiant „Lituanicos“ pilotų atminimą. Mišias aukojo Ščecino ir Kamiensko arkivyskupas metropolitas Andrzejus Dzięga.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Lenkijoje Šarūnas Adomavičius padėkojo visiems, kurie puoselėja Lietuvos didvyrių atminimą ir garsina jų vardus pasaulyje. Ščecino Šv. Jokūbo arkikatedros bazilikos kunigui prelatui Janui Kaziecko už aktyvų dalyvavimą įamžinant Lietuvos lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio atminimą Lenkijoje ir nuolatinę žinių apie lakūnų žygdarbį sklaidą buvo įteiktas Dariaus ir Girėno medalis.

Ambasadorius Š. Adomavičius, Lietuvos Respublikos gynybos atašė Lenkijoje plk. ltn. Rimantas Jarmalavičius bei Lietuvos Respublikos garbės konsulas Ščecine Wieslawas Wierzchos padėjo gėlių prie Šv. Jokūbo katedros Aušros Vartų Dievo Motinos koplyčioje įrengtos S. Dariaus ir S. Girėno atminimo lentos.

„Lituanicos“ lakūnų žūties vietoje Pščelniko miške, prie paminklo S. Dariui ir S. Girėnui, lietuvių ir lenkų kalbomis aukotos šv. Mišios už Lietuvos didvyrių atminimą. Per vėliau surengtą iškilmingą minėjimą Lietuvos ambasadorius Š. Adomavičius akcentavo, kad „lakūnų vardai tapo drąsos, patriotizmo bei meilės ir pasiaukojimo dėl tėvynės simboliais. Darius ir Girėnas – Lietuvos identiteto dalis“.

Ambasadorius padėkojo Ščecino lietuvių bendruomenei, Myšlibužo savivaldybės atstovams, besirūpinantiems Lietuvos didvyrių atminimu. Prisimindamas paminklo kūrėjus, įamžinusius istorinį skrydį, ambasadorius pažymėjo, jog kitais metais sukaks 80 metų, kai buvo pastatytas paminklas lakūnams.

Š. Adomavičius įteikė Lietuvos susisiekimo ministro skirtus Dariaus ir Girėno medalius Myšlibužo miesto ir valsčiaus savivaldybės švietimo, kultūros ir socialinių reikalų skyriaus inspektorei Izabellai Downarowicz ir Myšlibužo paežerės muziejaus direktoriui Ryszardui Jobke.

Renginyje pasirodė Punsko S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos mokiniai ir Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“.

Minėjimo renginyje dalyvavo Kauno miesto ir rajono savivaldybių delegacijos.

Lietuvos ambasados Lenkijoje inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top