Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos įgyvendinimo koordinavimo komisijos posėdyje aptarti Šimtmečio minėjimo programos vykdomi projektai ir pačios šventės finansavimas.
Posėdžio metu taip pat pristatytas pirmasis artėjančio Šimtmečio pasitikimui skirtas renginys, kuris liepos 6 d. sukvies visus pasaulio lietuvius giedoti „Tautišką giesmę“ ant 100 Lietuvos piliakalnių.
„Valstybės dieną kartu giedodami „Tautišką giesmę“ ant 100 Lietuvos piliakalnių ir visame pasaulyje pasitiksime atkurtos Lietuvos šimtmetį. Kviečiu visus prisijungti prie šios gražios iniciatyvos ir paraginti savo draugus bei artimuosius sugiedoti himną, jei ne ant vieno iš pasirinktų piliakalnių, tai bent tarp artimųjų“, – Lietuvos žmones kviesdamas švęsti artėjantį Šimtmetį teigė Ministras Pirmininkas, kuris pats planuoja simbolinę Šimtmečio šventės pradžią paminėti ant Dubingių piliakalnio.
Atsižvelgiant į Pasaulio lietuvių bendruomenės prašymą Komisijos posėdyje pritarta siūlymui Šimtmečio programoje labiau akcentuoti užsienyje gyvenančių lietuvių indėlį.
„Mums svarbus kiekvienas lietuvis, kad ir kur jis būtų, nes visi prisidėjo prie valstybingumo atkūrimo ir toliau prisideda prie jo puoselėjimo. Labai vertiname Pasaulio lietuvių bendruomenės pastabas ir indėlį į Šimtmečio programą“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
Šimtmečio veiklų įgyvendinimas įsibėgėja. Į pasirengimą Šimtmečio šventei aktyviai įsitraukia valstybės institucijos, savivaldybės ir NVO, vyksta Šimtmečio iniciatyvų konkursas, kuriam jau dabar pateikta per 200 paraiškų iš visos Lietuvos.
„Toks aktyvus nevyriausybinių organizacijų ir viešųjų įstaigų dalyvavimas Šimtmečio iniciatyvų konkurse rodo visuomenės interesą ir susidomėjimą artėjančiu Šimtmečiu, tai labai džiugina“, – teigia Šimtmečio programos koordinatorė Neringa Vaisbrodė.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė papildomą programą, skatinančią vietos bendruomenių iniciatyvas (2,6 mln. eurų). Ši programa atitinka vieną iš pagrindinių Šimtmečio krypčių, kuria būtent siekiama skatinti savanorystę ir bendruomeniškumą.
Įstojimo į NATO dieną (kovo 29 d.) prasidėjo kampanija „Ačiū“. Aktyviai ruošiamasi pačiam svarbiausiam renginiui – atkurtos Lietuvos gimtadieniui. 2018 m. Vasario 16-ąją šventei žmones pakvies visoje Lietuvoje nuskambėsiantys varpai. 2018 metų Dainų šventė taip pat turės Šimtmečio akcentą. Be tradicija tapusios šventės sostinėje, šalies žmones švęsti kvies renginiai miestuose, miesteliuose ir kaimuose, kurie sujungs visus Lietuvos regionus.
Šimtmečio programoje numatytos trys pagrindinės veiklos kryptys (pažink, švęsk, kurk), atspindinčios esminę Šimtmečio istorinio naratyvo nuostatą, kad Šimtmetis – tai ne konkreti data, o gyvybingi praeities, dabarties ir ateities ryšiai, būtini sėkmės istorijai kurti.
Minint Valstybės atkūrimo šimtmetį numatoma sutelkti Lietuvos žmones švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo valstybe, būti svarbiais ir aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais, taip pat didinti Lietuvos žinomumą užsienyje.