Liepos 6-ąją – Valstybės dieną – Vilniaus senamiestyje, išilgai buvusios miesto gynybinės sienos vietų, organizuojamas šventinis bėgimas su valstybės istorinėmis (herbinėmis) vėliavomis.
Bėgimas skirtas Valstybės dienai paminėti ir simboliniam sostinės bei šalies saugumo sureikšminimui. Taip pat šia akcija siekiama ugdyti žmonių pilietinę savimonę, patriotiškumą, pagarbą valstybei ir valstybingumui. Pažymint Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-metį renginyje dalyvaus 25 bėgikai: 5 kariai savanoriai, 5 šauliai, 5 skautai, 5 ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai ir 5 VšĮ „Mūsų vėliavos“ atstovai ir bičiuliai.
Bėgimo metu bus sustojama L. Stuokos-Gucevičiaus ir Pylimo gatvėse greta gynybinės sienos fragmentų. Čia ant specialiai įrengtų stovų bus iškeltos istorinės vėliavos.
Bėgikai finišuos ant Gedimino kalno. Vėliavas iškels pilies bokšte.
Prieš bėgimą (S. Daukanto aikštėje) ir jam pasibaigus (ant Gedimino kalno) dalyviams ir stebėtojams bus platinami informaciniai lankstinukai apie Vilniaus gynybinės sienos istoriją ir svarbiausius miesto gynybinius statinius.
Projektą „Pažink Lietuvos ir Vilniaus istoriją“ vykdo VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra ir VšĮ „Mūsų vėliavos“. Skatindama istorinės atminties išsaugojimo iniciatyvas, projektą iš dalies finansuoja Kultūros ministerija.

