Pradinis / Aktualijos / Lietuvėms – istorinė Europos petankės čempionato bronza

Lietuvėms – istorinė Europos petankės čempionato bronza

Liepos 13‒17 dienomis Olandijoje vyko Europos petankės čempionatas, iš jo lietuviai grįžta su medaliais.

Europos čempionate buvo rungiamasi 5 kategorijose: moterų bei vyrų vienetų, moterų bei vyrų dvejetų ir mišrių dvejetų. Pirmas tris dienas vyko kvalifikacinis etapas, po jo Lietuvos mišraus dvejeto bei moterų dvejeto komandos pateko tarp 16 geriausių ir išsaugojo teisę kovoti dėl Europos čempiono titulo. Moterų bei vyrų vienetų ir vyrų dvejetų komandos galėjo tęsti kovas dėl Tautų taurės medalių. 

Atkrintamosiose varžybose mišriam dvejetui (Irma Bagdanavičienė, Paulius Bagdanavičius) teko galingas varžovas ‒ Prancūzijos komanda, tad po garbingos kovos teko pripažinti priešininkų pranašumą. Daug geriau sekėsi moterų dvejetų komandai (Irma Bagdanavičienė, Eugenija Karbočienė), kurias įsibėgėjusias kvalifikacijoje (3 pergalės iš 5) tik pusfinalyje sustabdė Monako moterų komanda. Europos čempionate dėl 3 vietos nekovojama, abi komandos, nepatekusios į finalą, apdovanojamos bronzos medaliais. Tad sportininkės pasipuoš bronzos medaliais ir tai yra pirmas kartas, kai Lietuvos petankės sportininkai iškovoja medalius tokio rango varžybose!

Visi rezultatai:

Moterų dvejetai (Irma Bagdanavičienė, Eugenija Karbočienė) ‒ bronzos medaliai.
Mišrūs dvejetai (Irma Bagdanavičienė, Paulius Bagdanavičius) ‒ 9 vieta.
Moterų vienetai (Eugenija Karbočienė) ‒ Tautų taurės 5 vieta.
Vyrų dvejetai (Almantas Burneika, Paulius Bagdanavičius) ‒ Tautų taurės 5 vieta.
Vyrų vienetai (Almantas Burneika) ‒ Tautų taurės 9 vieta.
Treneriai Vincent Vériter, Doringa Burneikienė.

Lietuvos petankės asociaciją 2018 metais įsteigė 3 didžiausi Lietuvos klubai. Šiuo metu asociacijos nariais yra 6 Kauno, Šiaulių, Birštono ir Vilniaus klubai, vienijantys apie 100 žaidėjų. Europoje veikia beveik 9000 petankės klubų, kuriems priklauso beveik 400 000 licencijuotų žaidėjų. Norintys išbandyti šią sporto šaką gali dalyvauti Lietuvos petankės asociacijos bei klubų organizuojamuose turnyruose ar petankės mokymuose pradedantiesiems.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top