Pradinis / Sportas / Lietuvis iškovojo bronzos medalį Jungtinės Karalystės akrobatinio skraidymo čempionate

Lietuvis iškovojo bronzos medalį Jungtinės Karalystės akrobatinio skraidymo čempionate

Po įtemptos kovos lietuviui Jungtinės Karalystės akrobatinio skraidymo čempionate pavyko užsikabinti bronzos medalį ir jis tapo pirmuoju lietuviu, kuriam tai pavyko padaryti šiame čempionate. Aukštą vietą ant podiumo „Iron Wolf Aerobatics“ komandos pilotas Igoris Lobanovas iškovojo vos kartą bandytu lėktuvu „XA41“.

Igoris Lobanovas

Lietuvis demonstravo ištvermę, tikslumą ir padarė staigmeną visiems čempionato varžovams – su trenksmu užbaigė savo sezoną, iškovodamas aukštą trečią vietą su „XA41“ orlaiviu. Jį Igoriui varžyboms geranoriškai paskolino britų pilotas Stevenas Bakhtiaris.

Nuo pat čempionato pradžios Lietuvai atstovavęs sportininkas įsitvirtino tarp lyderių. Pirmojoje privalomojoje programoje I. Lobanovas pademonstravo trečią rezultatą, o antrojoje programoje buvo geriausias ir pelnė pirmą vietą. Toks lietuvio startas nustebino ne tik konkurentus, bet ir specialistus.

Paskutinę itin sudėtingą programą atlikęs lietuvis savo rezultatu vos per plauką neaplenkė antrą vietą bendrojoje įskaitoje iškovojusio lenkų piloto Maciejaus Kulaszewskio.

Vos tik nusileidęs po savo trečiojo skrydžio I. Lobanovas buvo atviras: „Maniau, kad dantis pamesiu per neigiamas figūras. Buvo labai sunku, vėjas baisiai keitėsi. Vieną minutę tiesiai stumiu, o vėjas pučia į priekį, tačiau jau kitoje figūroje atsiduri už kilometro nuo aerodromo. Buvo labai neaiškus vėjas ir reikėjo su juo kovoti“, – po skrydžio emocijomis dalijosi sportininkas.

Trenerio Eltono Meleckio teigimu, neaišku, kaip viskas būtų susiklostę, jei Igoris būtų turėjęs kiek daugiau treniruočių su „XA41“ orlaiviu ir skrydžių „Sleap“ aerodrome. Kitaip nei kitose tarptautinėse varžybose, šiame aerodrome dalyviams draudžiama skraidyti likus savaitei iki starto. Labai neįprastas buvo ir teisėjų sprendimas leisti skristi, nors vėjas buvo stipresnis, nei tarptautinėse varžybose yra leidžiama riba. Tokiomis sąlygomis I. Lobanovas niekada nesitreniravo.

„Puiki sezono pabaiga. Užbaigiame solidžia vieta konkurencingame čempionate Anglijoje ir tai Igoriui pavyko padaryti, atlikus vos vieną treniruočių skrydį su „XA41“ prieš čempionatą. Be to, pati vietovė ir kvadratas, kuriame teko atlikti duotų programų figūras, Igoriui taip pat buvo nežinomi. „Sleap“ aerodrome, kuriame ir vyko čempionatas, Igoris nė karto nėra skridęs, o itin stiprus ir permainingas vėjas taip pat nepadėjo. Tad jo rezultatą vertinu kaip vieną geriausių šio sezono jo rezultatų, o sezoną uždarėme su trenksmu“, – sakė komandos treneris E. Meleckis.

„Iron Wolf Aerobatics“ komandai atvirasis Jungtinės Karalystės akrobatinio skraidymo čempionatas buvo paskutinės šių metų sezone numatytos varžybos. Dabar komandos pilotai Igoris Lobanovas ir Džiugas Kačanauskas pradės ruoštis kitų metų varžyboms.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top