Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuviškas „Kito vėjo“ teatras Londone kviečia į spektaklį visai šeimai

Lietuviškas „Kito vėjo“ teatras Londone kviečia į spektaklį visai šeimai

Londono kalbos ir gyvenimo įgūdžių mokykla „Mano pirmieji mokslai“ kviečia visus tikro, nuoširdaus, lietuviško teatro mėgėjus ateiti į nuotaikingą spektaklį „Pasakėlės vaikams, sliekams ir vanagams“, kuriame nenuobodžiaus nė vienas šeimos narys, o mažieji žiūrovai teatro salę paliks dainuodami daineles. Spektaklis prasidės  š. m. spalio 11 dieną, sekmadienį, 12.00 valandą Barkingo Broadway teatre (Barking, IG11 7LS), Londone. Ta proga kalbiname vieną iš šio jaunatviško teatro įkūrėjų Daivą Dominyką.

Ką spektaklyje patirs ir sužinos mažieji bei didieji žiūrovai?

Mažieji ir didieji žiūrovai bus nukelti į magiškus laikus, kai vaikai, sliekai ir vanagai kartu gyveno, mokėsi ir išdykavo. Mažieji ne tik susipažins su smagiais kaimelio gyventojais: gaidžiu Petronijumi, šuniuku Miku bei varlytėmis, bet ir nusikels į sliekų ir vaikų mokyklą, ten sužinos, kokio dydžio yra Lietuva. Vaikai su tėveliais bus kviečiami kartu padainuoti ir padėti svajokliui sliekui Zigmučiui susidraugauti su mergaite Veronika.

Kodėl pasirinkote būtent R. Černiausko kūrybą spektakliui?

Mes žavimės R. Černiausko kūryba. Tai nėra įprastos pasakos vaikams, jos įvardijamos pramano terminu, jose vaizduojamą įvykį persmelkia paradoksalus komizmas. Tai padeda kuriant spektaklį atrasti žaismingumą ir padaryti vaidinimą įdomų ir suaugusiesiems. Rašytojo kūrinius įvertino ir vaikai: jo knygą „Slieko pasaka“ 2007 metais išrinko geriausia metų knyga vaikams.

Rašytojo pasakose dažnai minima Lietuva, kalbama apie meilę tėvynei, vartojami senieji lietuviški vardai bei pavadinimai. Tikime, kad teatras ir daina turi ypatingą poveikį vaikų ugdymui ir šia forma norime parodyti, kokia graži ir žaisminga yra mūsų kalba.

Tikime, kad R. Černiausko kūryba ugdo meninį skonį ir yra atsvara dažniems populistiniams vaikų spektakliams Londone. Spektaklyje „Pasakėlės vaikams, sliekams ir vanagams“ yra kalbama apie vaikų ir sliekų draugystės problemas. Jei žvelgsime giliau, ši metafora nagrinėja socialinių klasių ar rasių susiskirstymo temas.

Kodėl vaidinate mažiesiems lietuvaičiams?

Nes patys esame lietuviai ir jaučiame pareigą panaudoti savo žinias ir kūrybingumą lietuvių bendruomenei. Be to, mažieji bus mūsų išeivijos veidrodis ir jeigu galime jiems įkvėpti bent kažkiek gėrio, kodėl gi ne?

Spektaklis „Pasakėlės vaikams, vanagams ir sliekams“ jau džiugino Londono ir Ženevos žiūrovus. Ar kiekvienas spektaklis būna toks pat?

Spektaklio rėmai tie patys, bet energija salėje keičiasi kiekvieną kartą. Teatras yra gyvas, dėl to jis ir yra stebuklingas. Niekada negali nuspėti, kas nutiks ar kaip vaikai sureaguos į veiksmą scenoje, dėl to aktorius turi būti jautrus ir klausytis, ko žiūrovui reikia būtent tą akimirką. Bandome kiekvieną akimirką puoselėti, nes ji labai laikina. Šiam spektakliui skirsime daugiau dėmesio personažų motyvacijai.

Esate dar labai jaunas teatras. Ko jau patys išmokote, kokius sunkumus įveikėte ar kokių juokų jau įvyko?

Taip, jaučiame, kad esame jauni, bet savimi pasitikime. Kurti pradėjome iš širdies ir labai spontaniškai, dėl to jaučiame, kad dar reikia daug ko išmokti. Norime kurti vaikų spektaklius su žinute, gilesnius. Patys užaugome su senąja animacija, su „Keistuolių“ teatru – juos labai vertiname. Manome, jog vaikams reikia parodyti ir liūdesį, kad atrastų džiaugsmą. Ieškome pusiausvyros tarp dviejų.

Labai sunkūs buvo pirmieji žingsniai, kai gyvavome vien savo iniciatyva. Dar ir dabar tik jos vedami judame į priekį, bet jau sulaukiame paramos. Tai mus mažais žingsneliais stumia į priekį. O linksmų nutikimų būna kiekvieną kartą – tai varlės kojos nuplyšta, tai gitaros styga nutrūksta…

Šį rudenį „Mano pirmuosiuose moksluose“ darbus pradės Jūsų vadovaujama mažųjų aktorių nuo 5 metų amžiaus dramos grupė. Kokius gebėjimus lavins vaikai dramos grupėje ir kur šie gebėjimai gali praversti už teatro ribų?

Dramos pamokėlėse dalysimės savo žiniomis apie teatrą, vaidybą, dirbsime su vaikais kaip ansamblis. Drauge kursime spektaklius, muziką ir savo kūryba dalysimės įvairių švenčių metu. Per dramos užsiėmimus sieksime išlaisvinti vaikus iš emocinės įtampos, lavinti vaizduotę, skatinsime kūrybingai reikšti savo mintis ir jausmus. Vyks muzikiniai ir judesio užsiėmimai, bus lavinama vaikų motorika. Pasitelkdami pasakas ir istorijas mokysimės elgesio etikos, lavinsime kalbą, bandysime pažinti pasaulį.

Teatras yra mūsų kasdienybės atspindys, dėl to tvirtai tikime, kad šie gebėjimai vaikui padės kiekviename žingsnyje. Vaikas bus komunikabilesnis, iniciatyvesnis, bus atviras ir labiau pasitikintis ne tik vaidindamas, bet ir už teatro ribų.

Bilietus į spektaklį „Pasakėlės vaikams, sliekams ir vanagams“ galima įsigyti internetu www.ltlt.lt

www.ltlt.lt

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top