Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuviškų mokslo metų pradžia Rogalande, Norvegijoje

Lietuviškų mokslo metų pradžia Rogalande, Norvegijoje

Rugsėjo 3 dieną Maudlando mokyklos salėje, Hommersåke, prasidėjo lietuviški mokslo metai. Salė buvo papuošta pamokų atributikos dekoracijomis. Tėvų komiteto atstovė Eglė Griškaitė ir Aušra Labžentė stropiai žymėjo atėjusius vaikus ir tėveliams dalino patarimus apie šventinę programą.

Programa prasidėjo varpelių skambesiu, ir po truputį tilo kalbos, vasaros įspūdžiais užpildžiusios salės erdvę. Renginio vedėja Laimutė Skiudulė pakvietė visus sustoti ir sugiedoti Lietuvos himną. Vos tik pradedančią įsibėgėti programą, nešini gėlių puokštėmis ir sveikindami mokytojas, neiškentę nutraukė vaikai.

Mokytoja Gitana Gudauskaitė vaikams pasakojo apie Kakę Makę ir pakvietė vaikus pasidaryti ausytes, kad geriau girdėtų tai, ko mokys per visus ateinančius mokslo metus. Šventėje buvo daug teatralizuotų pasirodymų. Mokytojos virto pelėdomis ir suvaidino mini spektaklį pagal Anzelmo Matučio eilėraštį „Tuoj ir rytoj“. Tėveliai traukė lapus, kuriuose buvo surašyti personažai. Renginio vedėjai pasakojant istoriją, jie pagal personažus čia ir dabar vaidino Karalaitį Jonuką ir princesę. Sušokus folklorinį ratelį, mokytojos vaikus vedėsi į klases, o tėveliai ėjo susipažinti su šių metų mokymo programa.

Laimutė Skiudulė perskaitė Lietuvos švietimo ministrės A. Pitrėnienės sveikinimą, pasidžiaugė laimėtais Lietuvos švietimo ministerijos įsteigtais projektais. Priminė pilietinę pareigą balsuoti ateinančiuose Seimo rinkimuose, pranešė gerą žinią apie dar vienos mokytojos prisijungimą prie vaikų ir laisvalaikio centro „Draugystė“ veiklos, pristatė savo iniciatyva išleistas bendravimo knygeles, kuriose tėvai bus supažindinti su vaiko mokymosi įgūdžiais. Rogalando lietuvių bendrijos valdybos vardu susirinkusius sveikino ir mintimis dalijosi Zenonas Mačiulaitis. Apie mokymosi programą ir pasikeitimus kalbėjo mokytoja Modesta Zigmantaitė. Sugrįžusių iš klasių vaikų laukė užduotis. Ema Dielininkaitytė be klaidų pademonstravo išmanų vaikų mokymosi būdą – žaidimą apie Lietuvos kunigaikščius, kurį žaidžiant mokomasi ir kalbos, ir istorijos. Šiais metais mokytojos dalyvavo ne viename tobulinimosi seminare. Gautas idėjas pritaikė ir panaudojo mokymosi programoje. Programa tapo inovatyvesnė ir bendruomeniškesnė.

Parengė Zenonas Mačiulaitis
Nuotraukos Zenono Mačiulaičio ir Snieguolės Lapėnaitės

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top