Pradinis / Aktualijos / Lietuvių biotechnologijų startuolis „Droplet Genomics“ pritraukė 1 mln. eurų investiciją

Lietuvių biotechnologijų startuolis „Droplet Genomics“ pritraukė 1 mln. eurų investiciją

Lietuvos biotechnologijų startuolis „Droplet Genomics“ baigė pirminį investicijų pritraukimo etapą. Jame iš viso pritraukta 1 mln. eurų. Pagrindinis investuotojas – Lietuvos rizikos kapitalo fondų valdytoja „Practica Capital“. Kartu su pagrindiniu investuotoju šiame investicijų etape taip pat dalyvavo verslo angelai.

„Droplet Genomics“ komanda

„Droplet Genomics“ yra Lietuvoje įkurta ir veikianti biotechnologijų įmonė, komercinanti lašelių mikroskysčių technologiją. Dėl itin didelio analizės našumo ir skiriamosios gebos ši technologija įgalina mokslininkus atlikti pavienių ląstelių ir pavienių molekulių tyrimus, kurie leidžia detaliau pažinti sudėtingas biologines sistemas ir atveria naujų atradimų galimybių tiriant žmogaus ligų mechanizmus. Startuolis kuria mokslinių tyrimų prietaisus, reagentus bei programinę įrangą, siekdamas rinkai pasiūlyti inovatyvius ir lengvai pritaikomus sprendimus, kurie leistų tyrėjams efektyviau ir greičiau atlikti sudėtingų biologinių sistemų bei vaistų kūrimo tyrimus.

„Stebint mokslo pasiekimus pasaulyje galima aiškiai pamatyti tendenciją, kaip mikroskysčių technologijos skverbiasi į vis platesnes tyrimų sferas. Pasitelkus šias technologijas šiuo metu yra kuriamas žmogaus ląstelių ir ligų žemėlapis, tiriamas imuninių ląstelių atsakas į COVID-19 infekciją, ieškoma terapinių antikūnų prieš įvairias ligas ir tai tik maža dalis pavyzdžių. Tokį platų taikymą lemia tai, kad mikroskysčių technologijų pagrindu tapo įmanoma atlikti sudėtingus biomedicininius testus ar biologines ir biochemines reakcijas, greičiau, pigiau ir su didesniu jautrumu nei tradiciniais metodais. Todėl akivaizdu, kad ateityje mikroskysčių technologijų pagrindu sukurtų produktų svarba ir taikymas įvairiose sferose tik didės“, – teigė vienas iš startuolio kūrėjų prof. dr. Linas Mažutis.

Ši investicija suteikia startuoliui galimybių praplėsti intelektinės nuosavybės portfelį ir paspartinti naujų produktų komercinimą. „Droplet Genomics“ aktyviai kuria naujus produktus ir planuoja 2021 metų pirmąjį ketvirtį rinkai pasiūlyti integruotą platformą aukšto našumo analizės tyrimams, kuri papildys įmonės jau siūlomą inovatyvią lengvo naudojimo lašelių mikroskysčių tyrimų platformą. Įmonės pagrindiniai klientai yra Šiaurės Amerikos ir Europos universitetai, mokslo tyrimų institutai, biotechnologijų pramonės įmonės. 

Pasak „Droplet Genomics“ vadovo ir vieno iš įkūrėjų dr. Juozo Nainio, pagrindinės priežastys, lėmusios sprendimą bendradarbiauti su „Practica Capital“, tai fondo ilgametė patirtis investuojant į ankstyvos stadijos startuolius ir rezultatai, pasiekti su kitomis įmonėmis.

„Džiaugiamės šia nauja partneryste su „Practica Capital“ komanda, kurios įžvalgos ir žinios, ypač verslo vystymo srityje, per labai trumpą laiko tarpą jau padėjo „Droplet Genomics“ paspartinti kryptingą augimą“, – sakė J. Nainys.

Iki šio investicijų etapo startuolis „Droplet Genomics“ pradėjo vystyti naują technologinę platformą pagal ES paramos programą „Intelektas. Bendri mokslo ir verslo projektai“. Startuoliui suteikta 640 tūkst. eurų parama. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti miniatiūrizuotą fluorescuojančiųjų ląstelių genetinio kodavimo sistemą.

„Komandos ilgalaikė vizija yra itin ambicinga, siekianti įgalinti personalizuotą mediciną. Tai yra pasaulinio lygio uždaviniai.  Žinome, kad „Droplet Genomics“ reikės daugiau laiko pasiekti užsibrėžtus tikslus, todėl mūsų uždavinys ne tik išlikti kantriems, bet ir padėti žengiant pirmuosius žingsnius, pritraukiant papildomas kompetencijas ir jau dabar pradėti dirbti su regioniniais ir pasauliniais rizikos kapitalo partneriais, siekiant užtikrinti pakankamą finansavimą tolesniuose įmonės vystymosi etapuose. Labai vertiname Juozo, Lino ir visos komandos pasitikėjimą mumis ir pasiektą partnerystę“, – teigė „Practica Capital“ partneris Donatas Keras.

2016 m. įsteigtas „Droplet Genomics“ yra startuolis, komercinantis lašelių mikroskysčių technologiją. Startuolis kuria technologinius sprendimus, skirtus aukšto našumo biologinių mėginių analizei. „Droplet Genomics“ sukurtos inovacijos leidžia efektyviau ir greičiau atlikti sudėtingų biologinių sistemų bei vaistų kūrimo tyrimus. Ateityje startuolis siekia kuriamas technologijas pritaikyti personalizuotos medicinos srityje kompleksinių ligų diagnostikai. 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top