Pradinis / Aktualijos / Lietuvos atstovas M. Fominas – pasaulio vasaros biatlono čempionas!

Lietuvos atstovas M. Fominas – pasaulio vasaros biatlono čempionas!

Pasaulio vasaros biatlono čempionatas Rūpoldinge (Vokietija) prasidėjo istorine sėkme Lietuvai. Pirmuoju pirmenybių čempionu tapo jaunimo supersprinto riedslidėmis rungtyje triumfavęs visaginietis Maksimas Fominas. Kylanti Lietuvos biatlono žvaigždė buvo vienintelis sportininkas, kuriam pavyko užversti visus 20 taikinių.

Ryte vykusiose kvalifikacinėse varžybose dalyvavo 63 biatlonininkai, iš jų į finalą prasibrovė 30 geriausiųjų. Mūsiškis laimėjo antrą atrankos važiavimą, nors suko vieną baudos ratą (1+0), o Jokūbas Mačkinė finišavo 11-as (2+1) ir į finalą nepateko.

Kovoje dėl medalių M. Fominas lyderiu tapo jau po pirmo šaudymo. Po antrojo jį 2,2 sek. lenkė čekas Tomašas Mikyska, tačiau po trijų šaudymo ruožų Lietuvos biatlonininkas susikrovė 24,1 sek. pranašumą. Paskutiniame rate dramos nebuvo: vėl taikliai šaudęs mūsiškis artimiausią varžovą lenkė 26,5 sek.

Konkurencijos nesulaukęs M. Fominas sidabrą iškovojusį vokietį Fabianą Kaskelį pranoko 21,3 sek., o bronza pasidabinusį amerikietį Maxime’ą Germainą – 23,6 sek. Tai – pirmasis Lietuvos atstovų medalis pasaulio vasaros biatlono čempionatuose apskritai.

„Tikrai labai džiaugiuosi. Kai buvome stovykloje Prancūzijoje, pajaučiau, kad galiu pasiimti medalį. Tai mano paskutiniai metai jaunimo grupėje, esu vienas vyriausių ir dar žiema parodė, kad tikrai galiu laimėti medalį. Išgelbėjo šaudymas, nes šaudžiau labai užtikrintai ir nekreipiau dėmesio į nieką. Atvažiuoju, pats sau vienas šaudau ir nieko nematau aplink. Paskutinėje šaudymo rungtyje nebuvo jokio jaudulio, buvau užtikrintas ir žinojau, kad galiu padaryti savo darbą. Nulis nenustebino, šiandien mano diena“, – komentavo M. Fominas.

21 metų biatlonininkas prisipažino, jog dar nesuvokia, kad yra stipriausias tarp planetos bendraamžių. Visaginietis pirmuosius sveikinimus priiminėjo dar nekirtęs finišo linijos.

„Pirmą kartą tokiame čempione finišavau pirmas. Kai važiavau paskutiniame rate, žinojau, kad persvara labai didelė ir galiu ramiai finišuoti. Visi sveikino dar važiuojant, nepasiekus finišo. Kai finišavau, negalėjau patikėti, jog esu pirmas. Dar neatėjo tas jausmas, jog esu pasaulio vasaros čempionas“, – šyptelėjo M. Fominas.

Pasaulio čempionate jaunimo grupės sportininkų dar laukia sprinto ir persekiojimo varžybos. Lietuvos biatlonininkas prieš šias rungtis nusiteikęs kovingai.

„Pasakėte ir galvoju, kad reikia imti visus medalius. Noriu būti prizininkas ir sprinte, ir persekiojimo rungtyje. Reikia paimti tikrai ne vieną medalį, nes žinau, kad galiu ir viskas priklausys nuo mano savijautos. Bandysiu kovoti“, – teigė M. Fominas.

Robertas Trakys, Lietuvos biatlono federacija

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top