Pradinis / Sportas / Lietuvos atstovė buvo nepralenkiama ištvermės jojimo varžybose JAV

Lietuvos atstovė buvo nepralenkiama ištvermės jojimo varžybose JAV

Jau ne vienus metus Lietuvos vardą už Atlanto garsinanti ištvermės jojimo raitelė Alisija Zabavska sezoną pradėjo pergale. Ehrhardto mieste (Pietų Karolina, JAV) įvyko tarptautinės ištvermės jojimo varžybos (CEI1* 80 km), jose nepralenkiama buvo Lietuvos atstovė.

JAV gyvenanti Lietuvos raitelė Alisija Zabavska. Asmeninio archyvo nuotr.

JAV gyvenanti Lietuvos raitelė Alisija Zabavska. Asmeninio archyvo nuotr.

80 km distanciją A. Zabavska įveikė per 4 val. 23 min. 1 sek., o vidutinis dueto greitis siekė 18,3 km/h. Antroje vietoje liko amerikietis, visą maršrutą įveikęs per 4 val. 46 min. 10 sek. ir išvystęs gerokai mažesnį – 16,8 km/h – vidutinį greitį. Savo rezultatu raitelė pranoko ir kitus stiprius varžovus iš Airijos bei D. Britanijos.

Varžybose A. Zabavska pirmą kartą dalyvavo su žirgu MSA Silver Gazal. Abipusio raitelio ir žirgo supratimo išbandymą sėkmingai išlaikęs duetas toliau intensyviai treniruosis ir ruošis kitoms svarbioms varžyboms – Pasaulio žirgų sporto žaidynėms (World Equestrian Games), kurios 2018 m. vyks JAV.

„Ši pergalė tapo įrodymu, kad MSA Silver Gazal jau yra pajėgus varžytis pasaulinio lygio čempionatuose. Esame dar vienu žingsniu arčiau Pasaulio žirgų sporto žaidynių ir jų kvalifikacijos atitikimo. Išties buvau maloniai nustebinta, jog įveikęs visą distanciją žirgas vis dar buvo kupinas energijos“, – po varžybų sakė A. Zabavska.

Viena pajėgiausių mūsų šalies ištvermės jojimo raitelių šiuo metu pati augina bei treniruoja net septynis žirgus. Jos karjeroje tai bus jau trečios iš eilės Pasaulio žirgų sporto žaidynės. Pirmą kartą A. Zabavska jose dalyvavo 2010 m. JAV.

Lietuvos žirginio sporto federacijos prezidentas Gediminas Gutkauskas taip pat neslėpė pasididžiavimo, kad jau daugiau nei 12 metų JAV gyvenanti sportininkė ir toliau garsina Lietuvos vardą savo pasiekimais, atsidavimu jojimo sportui, ir linkėjo sėkmės būsimose varžybose.

Asmeninio archyvo nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top