Laura Kaminskaitė, Lidija Ivanovė ir Lina Matačiūnienė – trys skirtingų grožio sričių specialistės, iš tarptautinio konkurso „OMC Hairworld“, tradiciškai rengiamo Paryžiuje, į gimtinę parvežusios aukščiausio lygio savo darbų įvertinimus.
Pasauliniu čempionatu įvardijamame renginyje visos jos įveikė daugiau nei po pusšimtį konkurenčių, atvykusių iš giliausias meistriškumo tradicijas turinčių šalių.
Lietuvės neabejoja – jų stiprybe tapo ne tik profesionalumas, bet ir globalios žinutės, kurias transliavo kiekvienos darbai.
Darbą dedikavo tvirtybei
Šešiolikos metų darbo patirtį turinti L. Kaminskaitė pasakoja, jog atlikdama saloninį manikiūrą su dizainu pasirinko amazonišką motyvą.
„Man tai – moteriškos stiprybės ir kovos už savo tikslus simbolis. Tvirtybės ir gležnumo dermė neabejotinai yra kiekvienos iš mūsų siekiamybė“, – įsitikinusi kaunietė.
Anot jos, nagų dizainas turi būti arba minimalistinis, arba perteikiantis, koks iš tiesų esi žmogus.
„Šis dalyvavimas pasaulio čempionate buvo skirtas ne tik įsivertinti, bet ir parvežti naujovių klientėms. Pažiūrėti, kuo kvėpuoja pasaulis, suprasti naujausias mados tendencijas grožio srityje“, – sako L. Kaminskaitė.
Saloniniame manikiūre, anot jos, svarbiausi yra trys dalykai: saugumas, švara, estetika.
„Tokie nagai visada bus madingi, – įsitikinusi su savo kūrybiniu darbu vieną Didžiosios Britanijos leidinių viršelių papuošusi specialistė. – Grubiausia klaida yra manyti, kad manikiūrą gali atlikti bet kas, todėl stengiuosi šviečiamąją funkciją ir tarp klientų.“
Manikiūro meistrė ir instruktorė savo karjerą pradėjo Kazlų Rūdoje, mamos virtuvėje. Nors vėliau ji buvo pasirinkusi teisės bei sporto vadybos studijas, meilė grožio sričiai nugalėjo.
Penktą prizinę vietą „OMC Hairworld“ pelniusi L. Kaminskaitė buvo vienintelė ne Ukrainos atstovė, konkurse lipusi ant nugalėtojų pakylos.
„Pirmą kartą dalyvavau čempionate ir esu labai dėkinga manikiūro sektoriaus kolegėms už palaikymą, gerą laiką, o ypatingą „ačiū“ tariu trenerei Vaidai Kamarauskienei bei Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijai – KIGSA“, – sako pašnekovė.
Palaikymas – svarbu
KIGSA vadovei Jolantai Mačiulienei dėkingos ir L. Ivanovė bei L. Matačiūnienė.
Moterų ir vyrų plaukų stilistė L. Ivanovė iš Elektrėnų Paryžiuje dalyvauja nuo 2018 m. Šįmet ji pirmą kartą jėgas išmėgino viso vyriško įvaizdžio kategorijoje ir joje pelnė bronzos medalį. Dar vieną medalį – tik jau sidabro – ji iškovojo „curl“ srityje.
„Viso vyriško įvaizdžio rungtis būna retai ir man pavyko! Noriu, kad pasaulis būtų gražus!“ – pagrindinę savo kūrybos idėją perteikė specialistė.
Išpildyti sumanymą talentingai elektrėniškei padėjo sūnus Dimitrij Ivanovas, tapęs pagrindiniu modeliu, medalių kūrėja Irina My My bei aprangos dizainerė Indrė Masilionytė-Koženiauskienė.
L. Ivanovė neslepia – pasiruošimas tarptautiniam konkursui trunka mėnesius – tam aukojamas visas laisvas laikas, atostogos, lėšos, bendravimas su šeima ir draugais.
„Bet man emocijos čempionate yra aukščiausio lygio – lyg daugybė fejerverkų vienu metu nušviestų dangų. Visiems kolegoms rekomenduočiau išmėginti du dalykus – dalyvauti konkurse patiems bei pasidžiaugti su nugalėtojais“, – sako pašnekovė.
Pirmą kartą pasaulinio lygio konkurse dalyvavusi L. Matačiūnienė jame pasipuošė bronzos medaliu. Kaunietė savo gebėjimus pademonstravo „Fantasy nails“ rungtyje.
„Mano žinutė – apie laisvės jausmą, ramybę. Temą pasirinkti nebuvo sunku, nes tikrai labai norisi, kad kiekvienas iš mūsų galėtų jausti laisvės skonį ir turėtų savo vietą po saule“, – kalba manikiūro ir pedikiūro meistrė bei trenerė.
Ji sakė labiausiai norinti padėkoti savo trenerei Vaidai Kamarauskienei.
„Ji yra geriausia, kas galėjo nutikti mano karjeroje, – Vaida yra ne tik puiki savo srities specialistė, bet ir nuostabi draugė, – kalba L. Matačiūnienė. – Taip pat lenkiuosi KIGSA komandai, kuri buvo kartu, ir Jolantai Mačiulienei už nuolatinį palaikymą bei už tai, kad jos dėka mes, Lietuvos meistrai, turime galimybę dalyvauti tokio masto čempionatuose. Didžiausia padėka mano vyrui Vaidotui, kuris buvo kartu per visą šią kelionę ir nuolat mane palaikė. Žinoma, taip pat dėkoju visai šeimai už jų paramą ir pagalbą.“
L. Matačiūnienė įsitikinusi, jog dalyvavimas pasaulinio lygio konkurse kiekvienam meistrui yra tarsi dovana. Net jei, anot jos, nepavyksta pelnyti prizinės vietos, potyriai išlieka visam gyvenimui.