Pradinis / Renginiai, pramogos / Lietuvos himnas liepos 6-ąją skambės prie Baltojo tilto

Lietuvos himnas liepos 6-ąją skambės prie Baltojo tilto

Liepos 6 d. tradiciškai susivienija viso pasaulio lietuviai ir gieda „Tautišką giesmę“. Šiemet giedoti Lietuvos himną ir švęsti Valstybės dieną vilniečiai ir sostinės svečiai rinksis prie Baltojo tilto, kur vyks iškyla ir specialus koncertas. TV3 televizija tradiciškai transliuos šventinį renginį ir primins dešimtmetį trunkančią himno giedojimo tradiciją.

Valstybės dieną šiemet Vilniaus miesto savivaldybė ir TV3 televizija kviečia švęsti 100-mečio iškyloje „Vilnius – Lietuvai“. Iškylos pradžia – 12 val., o TV3 televizija prie ekranų žiūrovus kvies nuo 19.30 val.

Susirinkusieji pievoje prie Baltojo tilto galės mėgautis skaniausiais patiekalais, kuriuos siūlys mobilieji restoranai, pramogų čia ras ir mažieji šventės dalyviai, o užsisėdėjusius išjudins sporto klubų siūlomos veiklos. Vakare bus galima stebėti geriausių lietuvių atlikėjų pasirodymus, o 21 val. visi drauge giedosime „Tautišką giesmę“. 23 val. laukia šventinis ir vienas didžiausių Vilniuje šimtmečio fejerverkas su specialiai jam sukurtu muzikiniu garso takeliu.

TV3 televizijos šventinę transliaciją ves Renata Šakalytė ir Mindaugas Rainys. Šventės vedėjai žada ne tik įspūdingą reginį bei geriausių šalies atlikėjų pasirodymus, bet ir nostalgiškus prisiminimus: „Tradicija šią dieną giedoti „Tautišką giesmę“ prasidėjo prieš dešimtmetį ir per tą laiką sukūrėme naują šventę, kurioje gimė ir subrendo tradicija, vienijanti ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio lietuvius. Ši tradicija liepos 6-ąją pavertė ypatinga švente“, – sako Mindaugas Rainys.

Renata Šakalytė buvo ir pačios pirmosios tokios šventės vedėja, todėl jai ši diena ne tik didinga, bet ir nostalgiška: „Liepos 6-oji ilgą laiką man buvo tiesiog dar viena laisva diena. Tikrai pamenu, kad niekada jos kažkaip ypatingai neminėdavome. Tačiau viskas viduje apsivertė, kai užgimė tradicija visiems pasaulio lietuviams vienu metu giedoti „Tautišką giesmę“. Tai viena gražiausių ir įspūdingiausių tradicijų, prie kurios gimimo prisidėjo TV3. Gera, kad būtent tada aš irgi stovėjau scenoje drauge su Marijumi Mikutavičiumi ir jau amžiną atilsį Virgilijumi Noreika. Jo giedamas himnas lyg kokia trispalvė upė užliejo mus visus ir nusėdo giliai į širdis“, – prisiminimais dalijasi Renata.

Šiemet TV3 televizija apžvelgs visus dešimt metų, kai gyvuoja himno giedojimo tradicija, žiūrovai matys specialiai parengtus siužetus apie tai, kaip himną gieda policijos pareigūnai, ugniagesiai, senelių namų globotiniai. Šventėje skambės Justės Arlauskaitės-Jazzu, Vaido Baumilos, Sauliaus Prūsaičio, Beatrich atliekamos dainos.

Visi lietuviai visuose pasaulio kampeliuose liepos 6 d. 21 val. kviečiami susiburti ir kartu giedoti „Tautišką giesmę“. TV3 pradėta tradicija per šį laiką tapo tautinė: liepos 6-ąją himną giedantys žmonės jau turi įprastas šventės vietas ir kompanijas, o „Tautiška giesmė“ su draugais, artimaisiais ar tiesiog bendraminčiais giedama visur – gatvėse, namuose ir net atokiausiuose pasaulio kampeliuose. Tęsiant gražią tradiciją šiais metais vėl kuriamas ir unikalus lietuvių Himno giedojimo žemėlapis, o po šventės kviečiama dalintis savo nuotraukomis – tv3.lt/himnas

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top