Pradinis / Mokslas ir švietimas / Lietuvos pagalba ukrainiečiams įgauna naujų formų

Lietuvos pagalba ukrainiečiams įgauna naujų formų

Ukrainoje tebesitęsiant karui, Lietuvos palaikymas įgauna naujų formų – šįkart jis reiškiamas akademine partneryste. Vasario 5–6 dienomis Kaune lankysis Ukrainos ir Lenkijos universitetų delegacijos, kurios kartu su Vytauto Didžiojo universitetu (VDU) įsteigs bendrą tarptautinį universitetų konsorciumą ir pasirašys daugiašalę bendradarbiavimo sutartį.

„Mūsų kaimynystėje vyksta karas, todėl privalome nelikti abejingi, būti kartu su ukrainiečiais ir ištiesti jiems pagalbos ranką. Nesame karinė organizacija, todėl padėsime kiek kitokiais ginklais – akademine mintimi ir partneryste, pilietiniu ir moraliniu palaikymu, socialiniais ryšiais, kultūriniais ir akademiniais mainais“, – pažymi VDU mokslo prorektorius prof. Juozas Augutis. Dėl vykstančių neramumų prie Ukrainos delegacijos negalėjo prisijungti kelių universitetų atstovai, nes jie patys buvo pašaukti į karo tarnybą.

VDU svečiuosis delegacijos iš keturių Ukrainos universitetų: Lesios Ukrainkos Rytų Europos universiteto (Luckas), Ukrainos Vasylio Stefanyko Priekarpatės nacionalinio universiteto (Ivano Frankivskas), valstybinio universiteto „Ostroho akademija“ (Ostrohas) ir Chmelnyckio valstybinio universiteto (Chmelnyckis). O iš kaimyninės Lenkijos atvyks dviejų aukštųjų mokyklų – Chelmo universiteto (Chelmas) ir Liublino katalikiškojo universiteto (Liublinas) – atstovai.

„Lenkija, Lietuva ir Ukraina yra susijusios senais istoriniais, politiniais ir sociokultūriniais ryšiais. Ypatingi santykiai tarp šių trijų šalių turi tęstinumą ir akademinėje srityje, stiprinant ir suartinant jų universitetus regione bendroms iniciatyvoms“, – teigia Vytauto Didžiojo universiteto Tarptautinių ryšių tarnybos direktorė Zinaida Baltrėnienė.

VDU su Ukrainos universitetais bendradarbiauja nuo 2007 m. mokslinių tyrimų, studentų mainų srityse. Šiuo metu universitetas palaiko ryšius su septyniomis Ukrainos aukštosiomis mokyklomis Kijeve, Charkove, Užgorode, Odesoje. Vis daugiau ukrainiečių renkasi VDU laipsnį suteikiančias programas, dėstomas užsienio kalba. 2013 m. Vytauto Didžiojo universitetas įkūrė atstovybę Charkove, ši stiprina akademinius ryšius su vietos universitetais.

Visame pasaulyje kuriama vis daugiau universitetų tinklų, daugiašalių susitarimų, tarptautinių konsorciumų, kurie atveria plačias galimybes įvairių sričių jungtinėms veikloms. Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos universitetų tarptautinio konsorciumo siekis – skatinti jungtinių projektų ir programų kūrimą, mokslo sektoriaus stiprinimą.

Užsienio delegacijų vizite dalyvaus Užsienio reikalų ministerijos, Kauno miesto savivaldybės atstovai, Europos tarptautinio aukštojo mokslo asociacijos (EAIE) buvusi prezidentė Gudrun Paulsdott, Stokholmo universiteto atstovas Richardas Bonneris, bus skaitomas pranešimas apie kaimyninių šalių istorinius ryšius, vyks universitetų pristatymai ir oficialus konsorciumo sutarties pasirašymas. Delegacija per apskritojo stalo diskusiją dalysis gerąja praktika apie jau Europoje egzistuojančius konsorciumus ir jų svarbą tarptautiniam aukštajam mokslui. Pranešimą apie Europos tarptautinio bendradarbiavimo perspektyvą skaitys VDU mokslo prorektorius Juozas Augutis. Konsorciumo universitetų atstovai taip pat aptars bendradarbiavimą kartu su atskirų VDU fakultetų atstovais.

Derybos dėl konsorciumo sutarties sudarymo buvo pradėtos konferencijoje „Ukrainos ir Baltijos šalių bendradarbiavimas aukštajame moksle“ („Ukrainian – Baltic Cooperation in Higher Education“), kuri vyko 2014 m. lapkričio 7 d. Lucke. Šiame susitikime Vytauto Didžiojo universitetui atstovavo Plėtros prorektorė Natalija Mažeikienė. Konferencijoje buvo aptartos galimybės inicijuoti bendradarbiavimą tarp Ukrainos ir Lenkijos universitetų. Atsakomuoju vizitu bus pasirašoma konsorciumo sutartis.

VDU

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top