Pradinis / Aktualijos / Lietuvos sportininkai Brazilijoje iškovojo antrąjį medalį

Lietuvos sportininkai Brazilijoje iškovojo antrąjį medalį

Pasaulio kurčiųjų vasaros žaidynėse Brazilijoje Lietuvos sportininkų delegacija sulaukė antrojo medalio. Sekmadienį mūsų šalies dvejetas – Viltė Kanapinskaitė ir Mantas Volungevičius – užėmė trečiąją vietą orientavimosi sporto supersprinto estafetėje.

Nuo pirmųjų metrų į priekį išsiveržusi Ukrainos komanda nepaliko vilčių kitoms komandoms. Antri tvirtai buvo Čekijos orientacininkai.

Atkakli kova dėl bronzos vyko tarp Lietuvos ir Norvegijos atstovų. V. Kanapinskaitei ir M. Volungevičiui pavyko palikti skandinavus už nugaros.

„Supersprinto rungtis turi gražią perspektyvą, nes ji – greita, įdomi žiūrovams, iš sportininkų reikalauja didelio dėmesio ir maksimaliai daug pastangų. Pagal rungties taisykles, komandas sudarė po vieną vyrą ir moterį. Keisdami vienas kitą, jie turėjo tris kartus įveikti maždaug 1000 metrų distanciją ir surasti joje 7–10 kontrolinių punktų“, – debiutinę rungtį apibūdino šalies kurčiųjų rinktinės treneris Laimis Drazdauskas.

Lietuvos krepšininkai sekmadienį žaidė paskutines grupės rungtynes. Susitikimas su Venesuelos komanda turėjo atsakyti, kuri iš jų užims trečiąją vietą grupėje ir išvengs ketvirtfinalio akistatos su amerikiečiais.

Tačiau rungtynės ir ypač antroji pusė palankiau susiklostė Pietų Amerikos atstovams. Lietuviai pralaimėjo 78:94 (24:20, 22:28, 20:25, 12:21).

Lietuvos komandai daugiausia taškų pelnė Laurynas Pumputis – 26, Benas Šimanauskas – 19, Deivis Gindrūnas – 13, Ervinas Gudėnas – 11.

Mačas su amerikiečiais vyks antradienį 16 val. Lietuvos laiku. Ir lietuvės krepšininkės, prieš tai pralaimėjusios abu susitikimus, žaidė paskutines grupės rungtynes su taip pat be pergalių buvusiomis Kenijos atstovėmis.

Andriaus Vaicekausko auklėtinėms treniruotės būna sunkesnės nei varžybos su Afrikos atstovėmis: 114:31 (34:12, 31:4, 29:5, 20:10).

Daugiausia taškų nugalėtojoms pelnė: Gabrielė Valaitytė – 25, Gražina Jočytė, Justina Burbaitė-Mačiulienė – po 15, Sonata Bareikienė – 12.

Savo grupėje užėmusios trečiąją vietą, lietuvės ketvirtfinalyje susitiks su graikėmis. Kova vyks antradienį 21 val. Lietuvos laiku.

Sekmadienį badmintono turnyre toliau vyko vyrų ir moterų dvejetų kovos. Į mūšį dėl medalių stojo ir mišrios poros.

Vyrų dvejetų turnyre Ignas Reznikas ir Kazimieras Dauskurtas susirėmė su Indijos badmintonininkais Rohitu Bhakeru ir Maheshu Maheshu. Lietuviai šventė pergalę 21:14, 21:17.

Burtai lėmė, kad B grupės nugalėtojai (lietuviai) iš karto pateko į ketvirtfinalį. Pasak trenerio Donato Narvilo, šiame etape I. Reznikas ir K. Dauskurtas greičiausiai susitiks su japonais Yuya Ito, Yasuhiro Nagaishi. Susitikimas vyks antradienį.

Moterų dvejetų grupėje Emilija Unte ir Vaiva Žymantė pirmadienį aštuntfinalyje susitiks su ukrainietėmis Sofija Černomorova ir Bohdana Hubanova.

Mišrių dvejetų turnyro pradžia skirtingai susiklostė Lietuvos atstovams. I. Reznikas su E. Unte pralaimėjo abi kovas grupėje ir atsisveikino su varžybomis.

K.Dauskurtas su V. Žymante pirmosiose savo grupės rungtynėse įveikė turkus Dogukaną Yilmazą ir Hale Nur Kucuksevgilį – 21:9, 21:18. Tačiau antrosiose teko kapituliuoti. Taipėjaus komandos nariai Chung-I Chenas ir Jung-Yu Fan buvo stipresni – 21:16, 21:17.

Antradienį K. Dauskurtas ir V. Žymantė aštuntfinalyje susirems su japonais Y. Ito ir Mai Yakabe.

Pirmadienį trys lietuviai žais vienetų rungtynes dėl bilietų į aštuntfinalius. K. Dauskurtas susitiks su bulgaru Liudmilu Getovu, I. Reznikas – su japonu Y. Ito, V. Žymantė – su Zu Tung Foo iš Malaizijos.

Pirmadienio vakaro laukia visa Lietuvos delegacija. 22 val. Lietuvos laiku prasidės rutulio stūmimo finalinės varžybos, kuriose tarp favoritų bus ir trys Lietuvos stipruoliai: Vytenis Ivaškevičius, Mindaugas Jurkša ir Šarūnas Zdanavičius. Po kvalifikacinių varžybų geriausias buvo M. Jurkša (16 m 75 cm). V. Ivaškevičius buvo trečias (16 m 36 cm), Š. Zdanavičius – penktas (15 m 2 cm).

Pagrindiniu mūsiškių varžovu bus Lenkijos atstovas Oskaras Kokoszewskis, per atrankos varžybas pasiuntęs rutulį 16 m 61 cm.

LKSK inf.

LKSK (Augusto Četkausko) nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top