Pradinis / Lietuviai svetur / Lietuvos verslas Švedijoje vienijasi

Lietuvos verslas Švedijoje vienijasi

Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas, rugsėjo 3 d. dalyvavęs pirmajame oficialiame Švedijoje įkurto Lietuvos verslo ir profesionalų klubo renginyje, sako, kad šis renginys – puikus pavyzdys, kaip Lietuvos verslas Švedijoje, kuri palanki kurti verslui, vienijasi.

„Ekonomiškai stiprioje ir stabilioje valstybėje, kuri yra didžiausia investuotoja ir dešimta pagal dydį Lietuvos eksporto rinka, atsiveria daug naujų verslo plėtros nišų. Lietuvos verslo ir profesionalų klubas vienija ir telkia Lietuvos verslo pajėgas ir kuria palankias sąlygas užmegzti ryšius bei dalytis sėkminga patirtimi“, – teigė ambasadorius per rezidencijoje surengtą renginį.

Pasak Lietuvos komercijos atašė Švedijoje Audriaus Masiulionio, narystė Lietuvos verslo ir profesionalų klube atveria platesnes galimybes įsitvirtinti dar neišnaudotoje ir naujovėms atviroje rinkoje, skatina plėtoti ryšius ir užmegzti bendradarbiavimą, todėl šis klubas gali būti laikomas Lietuvos verslo uostu Švedijoje.

Nors oficialiai klubas buvo įteisintas tik šiais metais, klubo nariai ir valdyba be didesnių pokyčių ir toliau tęsia dar 2012 metais pradėtą veiklą. „Didžiąją klubo narių dalį sudaro lietuviai, tačiau mūsų organizuojamuose renginiuose noriai dalyvauja ir švedai, Latvijos ir Estijos prekybos namų nariai, palaikome ryšius su Lietuvos ambasada, įvairiomis Švedijos verslo organizacijomis“, – pasakojo klubo valdybos pirmininkė Rūta Smertinienė.

R. Smertinienės teigimu, klubo nariai yra veiklūs, išsilavinę, dirba įvairiose pasaulinio lygio verslo bendrovėse, Europos Sąjungos organizacijose ar vietinėse švedų įmonėse.

„Per klubo steigiamąjį susirinkimą iškėlėme sau uždavinį, kad oficialiai įteisinę klubo veiklą sieksime dar aktyviau skatinti verslo plėtrą, reklamuoti lietuviškus produktus, įmones ar net investicijoms patrauklius Lietuvos miestus, pavyzdžiui, Druskininkus, taip išnaudodami visas įmanomas perspektyvas“, – kalbėjo R. Smertinienė.

Renginio metu svečiams buvo surengta lietuviško alaus degustacija, ją vedė vienas garsiausių Švedijos alaus ir vyno ekspertų, parašiusių ne vieną knygą apie gėrimų ir maisto derinimą, Bengtas Frithiofssonas. Paklaustas, kaip vertina lietuvišką alų, someljė teigė, kad švedams priimtinas sodrus alaus skonis.

Skanų maistą, tinkamą prie alaus ir besiremiantį lietuviškomis kulinarijos tradicijomis, renginiui sukūrė Linas Samėnas, vienas žinomiausių virėjų iš Vilniaus, kuris ką tik persikėlė į Stokholmą.

Švedijoje aktyviai veikiančio ir gerą vardą spėjusio pelnyti Lietuvos verslo ir profesionalų klubo renginys subūrė ne tik klubo narius ir partnerius, bet ir įvairius Švedijos pramogų bei verslo pasaulio atstovus.

„Džiaugiamės, kad esame įdomūs ne tik tiems, kurie nuolat prisideda prie mūsų klubo veiklos ir yra su ja susipažinę, bet ir kitiems įtakingiems verslo atstovams. Tai geriausia paskata siekti dar didesnių tikslų ir didinti Lietuvos vardo žinomumą pritraukiant kuo daugiau verslo atstovų“, – tikino R. Smertinienė.

LR ambasados Švedijoje inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top