Pradinis / Aktualijos / M. K. Sinkevičius – pasaulio kurčiųjų imtynių čempionas

M. K. Sinkevičius – pasaulio kurčiųjų imtynių čempionas

Turkijoje vykusiame planetos kurčiųjų imtynių čempionate pirmadienį aukso medalį iškovojo vienintelis mūsų šalies atstovas Mantas Kazimieras Sinkevičius.

Graikų ir romėnų imtynių svorio iki 77 kg grupės finale kaunietis akivaizdžia persvara – 7:1 – įveikė Turkijos atletą Kadirą Kusą.

Septyni šio svorio imtynininkai pirmajame etape išskirstyti į du pogrupius. M. K. Sinkevičius pateko į keturių atletų būrį kartu su rusu Maksimu Rožkovu, ukrainiečiu Dmitro Jukša ir šeimininku K. Kusu. Visos trys kovos iš lietuvio pareikalavo daug jėgų.

Su M. Rožkovu užfiksuotos lygiosios – 1:1, tačiau pergalė buvo skirta Lietuvos imtynininkui, nes paskutinis pelnė tašką. Antrajame susitikime lietuvis 2:0 palaužė būsimą varžovą finale – K. Kusą. Ši pergalė kauniečiui atvėrė kelią į pusfinalį ir garantavo medalį. Trečioje grupės akistatoje lietuvis, pralaimėdamas D. Jukšai 0:4, jį patiesė ant menčių.

Pusfinalyje M. K. Sinkevičius 6:0 pranoko Kazachstano atletą Nurzahaną Assaną. Tai buvo lengviausias susitikimas lietuviui. Visus taškus jis pelnė pirmąją minutę.

Finale Lietuvos kurčiasis sportininkas susirėmė su pažįstamu turku K. Kusu. Varžybos susiklostė lengviau, nei tikėtasi. M. K. Sinkevičius trimis suktukais ir tašku už varžovo pasyvumą išsiveržė į priekį 7:0. Baigiantis susitikimui turkas pelnė garbės tašką, tačiau daugiau išspausti iš lietuvio atsargios kovos nesugebėjo.

M. K. Sinkevičius pasaulio čempionu tapo antrą kartą (pirmąsyk – 2016 m.). 2015-aisiais jis iškovojo Europos čempionato nugalėtojo titulą.

Imtynininko pergalių sąraše taip pat yra pasaulio ir Europos vicečempiono, kurčiųjų vasaros žaidynių ir Senojo žemyno pirmenybių bronzos medalininko titulai.

LKSK inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top