Pradinis / Kinas, muzika, TV / M. Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“ tęsia kelionę po pasaulį: atrinktas į Tarptautinį Toronto filmų festivalį

M. Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“ tęsia kelionę po pasaulį: atrinktas į Tarptautinį Toronto filmų festivalį

Tarptautinio Toronto filmų festivalio dokumentinių filmų programoje „TIFF Docs“ keletą kartų bus rodomas režisieriaus Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“, tęsiantis kelionę po aukščiausio lygio kino festivalius visame pasaulyje.

Pastarąjį kartą Toronto filmų festivalyje Lietuva pasirodė prieš 4 metus su režisierės Marijos Kavtaradzės filmu „Išgyventi vasarą“, o metus prieš tai – su Eglės Vertelytės režisuota tragikomedija „Stebuklas“. 

Po 2 metų pertraukos europietišką kiną populiarinanti organizacija „European film promotion“ grįžta į Tarptautinį Toronto filmų festivalį su industrijai skirta programa „Europe! Umbrella“ ir pristato naujausius ilgametražius filmus iš 14 Europos šalių, kurių sąraše puikuojasi ir Lietuva. Be šių šalių kino industrijos atstovų, renginyje dalyvauja 14 nacionalinių Kanados kino agentūrų bei 11 pasaulinių kino pardavimo kompanijų.  

„Šiemet visa Europa kalba apie „Europe! Umbrella“. Po 2 metų pertraukos šiemet džiaugiamės galėdami sugrįžti į Toronto filmų festivalį – čia minios gausios, o prie industrijos stendų renkasi daugiau europiečių nei ankstesniais metais. Nekantriai laukiame pamatyti filmus didžiajame ekrane ir dar sykį švęsti naująjį Europos kiną“, – sako organizacijos  „European film promotion“ generalinė direktorė Sonja Heinen.

Tarp 14 naujųjų filmų iš Europos – pasaulinio lygio filmų festivalių rengėjus, kino kritikus ir žiūrovus sujaudinęs Ukrainoje tragiškai žuvusio režisieriaus, antropologo Manto Kvedaravičiaus filmas „Mariupolis 2“. 

„Žinote, kas Mariupolyje buvo visiškai neįtikėtina? Niekas nebijojo mirties, nors ir manė, kad bijo. Mirtis jau buvo čia ir kiekvienas norėjo mirti prasmingai. Žmonės padėjo vieni kitiems net rizikuodami gyvybe. Jie rūkė lauke ir šnekučiavosi net krintant bomboms. Pinigai nebeegzistavo, nes gyvenimas tapo per trumpas, kad apie juos galvotum. Visi buvo patenkinti tuo, ką turėjo, tapdami geresne savo pačių versija; nebuvo nei praeities, nei ateities, smerkimo, dviprasmybių! Tai buvo rojus pragare. Susiliečiantys trapūs drugelio sparnai. Mirties tikrosios vertės kvapas. Toks ten buvo gyvenimas“, – rašoma filmo pristatyme.

Jautrus karo paveiktos Ukrainos portretas šiemet buvo rodomas Kanų filmų festivalyje, jame laimėjo specialų žiuri prizą ir pretenduoja būti nominuotas prestižiniuose Europos kino apdovanojimuose.

Tarptautinis Toronto filmų festivalis vyksta rugsėjo 8–18 dienomis. Pirmasis filmo „Mariupolis 2“ seansas Toronte – jau šiandien.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top