Pradinis / Sportas / Maratonininkė D. Lobačevskė: „Svarbiausia – negalvoti, koks sunkus etapas tavęs laukia“

Maratonininkė D. Lobačevskė: „Svarbiausia – negalvoti, koks sunkus etapas tavęs laukia“

Viena garsiausių Lietuvos lengvaatlečių, ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobačevskė jau daugiau nei 20 metų gyvena bėgimu. Į olimpinį elitą patekusi Lietuvos maratonininkė pripažįsta, jog ši sporto šaka reikalauja neišmatuojamos ištvermės, susikaupimo bei valios kovojant su savimi, tačiau visų svarbiausia – suteikia didžiulį malonumą ir geras emocijas.

Viską lemia nusiteikimas                                                                             

Kadaise maratonininkės karjerą pradėjusi nuo 800 m distancijos bėgimo, dabar D. Lobačevskė drąsiai dalyvauja net kelių tūkstančių metrų aukštyje virš jūros lygio vykstančiuose maratonuose. Vis dėlto radikaliai pasikeitusios bėgimo sąlygos, D. Lobačevskės teigimu, pareikalauja ne tik ypatingos ištvermės, bet ir išankstinio psichologinio pasiruošimo.

„Visai neseniai dalyvavau maratone Meksikoje. Tai buvo visiškai nauja patirtis, nes pirmą kartą teko bėgti kalnuose, tačiau paskutinę dieną prieš varžybas treniruotės metu nuo aukščio netgi ėmė svaigti galva, – patirtus išbandymus prisiminė ji. – Šiame sporte svarbiausia negalvoti, koks sunkus etapas tavęs laukia, nes jeigu bėgsi ir galvosi, kad bus sunku, – nenubėgsi.“

Nuo monotonijos gelbsti muzika

Valios ir užsispyrimo nestokojanti lengvaatletė užsimena, jog norint daug pasiekti bėgime labai svarbu turėti tvirtą charakterį, įdėti daug pastangų ir kasdien intensyviai treniruotis dėl geresnio rezultato.

„Kasdien bėgiodama du kartus per dieną įveikiu maždaug 40 km atstumą, tačiau visos treniruotės yra labai skirtingos. Kiekvieną kartą bėgdama turiu planą, kuris susideda iš tam tikrų atkarpų, šuolių, krosų, todėl niekada nebūna taip, kad išbėgu ir tiesiog monotoniškai trypčioju vietoje“, – apie įtemptą treniruočių ritmą pasakojo olimpietė.

Taip pat D. Lobačevskė atskleidžia, jog alinančių treniruočių metu kovoje su nuovargiu jai labiausiai padeda muzika. „Per treniruotes muzika mane lydi visur ir visada, išskyrus tuos atvejus, kai išsikrauna telefonas arba bėgu ne viena, – juokėsi D. Lobačevskė. – Muzika man padeda atsipalaiduoti, jos klausydamasi paskęstu mintyse ir atrodo, kad laikas praeina labai greitai.“

Bėgimo kultūra populiarėja

D. Lobačevskė džiaugiasi maratono, kaip sporto šakos, populiarėjimu Lietuvoje ir sako pastebinti vis daugiau bėgimo entuziastų, kurie savo dedamomis pastangomis ir treniruočių intensyvumu nenusileidžia netgi profesionaliems bėgikams.

„Vieni bėga, kad įveiktų save, kiti – dėl rezultato, o likusieji meta sau dar kokį nors iššūkį. Tai mane irgi labai motyvuoja. Kai aplink save matau žmones, kurie po aštuonių darbo valandų, praleistų biure, ateina treniruotis ir tai daro beveik kaip profesionalūs sportininkai, tai mane nepaprastai žavi“, – tikino D. Lobačevskė.

Daugiau apie maratono subtilybes ir savo pasiekimus D. Lobačevskė papasakos jau šį šeštadienį  „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą.

„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top