Pradinis / Kinas, muzika, TV / Maroke gyvenusi lietuvė: „Ši šalis mane užaugino“

Maroke gyvenusi lietuvė: „Ši šalis mane užaugino“

Tapytoja, interjero dizainerė ir laidos „Penkių žvaigždučių būstas“ vedėja Donata Skorupskaitė šiandien gyvena ir ateitį planuoja Lietuvoje. Tačiau ji taip pat ragavo ir emigrantės duonos. Tik labai neįprastos – ši duona buvo afrikietiška. Laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Donata papasakojo apie 3 gyvenimo metus Maroke.

Vietoj Norvegijos – į pietus

Norvegija, Jungtinė Karalystė, Danija – šios šalys jau seniai tapo pagrindinėmis kryptimis, kuriomis jaunimas ieško ilgalaikio ar trumpalaikio uždarbio. Tačiau raudonplaukė nebūtų raudonplaukė, jei nesugalvotų kažko išskirtinio: „Iš tiesų tai turėjo būti tiesiog atostogų kelionė. O atostogas dažniausiai pradedame rinktis ten, kur yra šilčiau. Taip padarėme ir mes: buvo žiema, su draugėmis ieškojome, kur tuo metu džiugintų puikus oras. „Sugūglinome“ Maroką: apelsinai, palmės – viskas atrodė puiku. Išvažiavome labai spontaniškai, tačiau nuo eilinės kelionės nuotykį skyrė vienas dalykas: radome ten darbo ir… pasilikome!“ – kelionės priešistorę atskleidžia Donata.

Profesionalios šokėjos nustebino vietinį pramogų pasaulį

Donata ir jos trys draugės Lietuvoje buvo profesionalios šokėjos. Nuo mažens šokio mene tobulėjusios merginos puikiai išmanė ne tik judesio, bet ir kostiumo meną, todėl marokiečius nustebino savo originaliais pasirodymais: „Šokio kultūra toje šalyje labai stipri, žmonėms jo tiesiog reikia, jie mėgsta šokį stebėti, mėgsta ryškius pasirodymus ir įspūdingus šou. Yra ir didelė konkurencija: į šalį nuolatos atvyksta trupės iš didesnių šalių, tokių kaip Prancūzija ar Vokietija. Nors iš pradžių išsigandome, kad joms niekada neprilygsime, užsispyrimas leido labai greitai tapti pripažintoms, detales prisimena pašnekovė ir priduria, kad Marokas tikrai turi ką pasiūlyti: – Tai pakankamai europietiška šalis, kurioje gyvenimas tikrai verda: klesti ne tik turizmas ar pramogų pasaulis, bet ir kino, muzikos industrija.“

Išvažiavo atostogų, o pasiliko trejus metus

Paklausta, kas gi tiek laiko sulaikė svetimoje šalyje, Donata šypteli: „Meilė…“  Tačiau ne tik: visą tą laiką Donata Maroke toliau šoko ir pradėjo tapyti: „Spalvos, ornamentai, formos, kvapai: Marokas užburia, įkvepia ir labai praturtina tavo kūrybą. Esu baigusi meno mokyklą ir menų studijas, todėl pajaučiau, kad privalau įspūdžius išreikšti ir kitomis formomis“, – prisimena tapytoja, kurios darbuose, net jau ir sugrįžus į Lietuvą, vyrauja charizmatiškos Afrikos moterys.

„Pačiame Marakeše moterys labai drąsios, išraiškingos, sakyčiau, net labiau provokuojančios negu europietės. Žinoma, keliaujant į provincijas, prietarų bei kultūrinių dogmų rastume daug daugiau“, – pasakoja Donata, kurios širdis šiandien jau priklauso lietuvaičiui, tačiau į Maroką, ypač Marakešą, ji mielai sugrįžta. „Pažįstu šį miestą panašiai kaip gimtąjį Kauną“, šypteli.

Marokas išmoko atsirinkti žmones

„O kokia yra didžiausia pamoka, kurią išmokai Maroke?“ – klausia laidos vedėja Kristina Rimienė. „Visiško savarankiškumo, džiaugtis gyvenimu ir atsirinkti žmones. Tik atvažiavus nežinojau net iš kur gauti siūlų ar kitų buitinių priemonių: mama siųsdavo iš Lietuvos. Išvažiuodama jau žinojau, kad Maroke rasi visko. Tik reikia žinoti kur (pavyzdžiui, milžiniškame Marakešo turguje). Marokas mane užaugino ir labai tuo džiaugiuosi“, – šypsosi pašnekovė ir dar kartą pabrėžia, kad Afrika turi visko: „Ji tikrai labai daug duoda. Ypač įkvėpimo. Tereikia mokėti atsirinkti.“

TV3 nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top