Pradinis / Interjeras / Medinės detalės interjere – tai, ką verta išbandyti

Medinės detalės interjere – tai, ką verta išbandyti

Šiais laikais, kai nuo įvairaus stiliaus baldų ir aksesuarų pasiūlos gali apsvaigti galva, pasirinkti priemones originaliam interjerui sukurti gali būti gana nelengva. Be to, vyraujančios tendencijos nuolat keičiasi, dėl to pasakyti, kas bus madinga po kelerių metų, sudėtinga. Vis dėlto, pasirinkę vieną medžiagą nenusivilsite, jos populiarumas neblėsta jau ilgai. Iš jos kuriami tiek įvairūs aksesuarai, tiek baldai (sofos, foteliai, stalai ir t. t.).

Mediena – ne tik natūraliam įvaizdžiui sukurti

Tikriausiai jau supratote, kad toji medžiaga yra mediena. Daugeliui ji  siejasi su natūralumu. Tai pabrėžia ir nemažai interjero dizainerių, skatinančių medieną naudoti tiems, kurie siekia sukurti prie gamtos priartintą namų erdvę. Vis dėlto ji puikiai tinka ir kitais tikslais. Iš šios medžiagos pagaminti baldai bei kitos stiliaus detalės leidžia sukurti nesenstantį ir originalų patalpų įvaizdį, kuris sužavi tiek klasikinių, tiek modernių sprendimų mėgėjus.

Labai svarbus balansas

Detalės – tai, kas padeda praturtinti interjerą ir suformuoja akcentus būtent ten, kur jų labiausiai reikia. Į tai vertėtų atsižvelgti ir naudojant medinius baldus bei aksesuarus – taip paprasta išlaikyti balansą ir sukurti skoningai atrodantį kambarį. Tai įgyvendinti gali padėti sofos, minkšti kampai ir foteliai su mediniais porankiais. Pastarieji, suderinti su įvairių spalvų gobelenu, atrodo kontrastingai, tačiau labai harmoningai. Vis dėlto, jei išsirinkote minkštą baldą be papildomų detalių, prie jo galite pastatyti medinį staliuką.

Korpusiniai baldai

Jei jūsų namuose yra labai mažai medinių elementų, rekomenduojama išbandyti korpusinius baldus. Tai gali būti įvairių dydžių spintelės, vitrinos, konsolės, komodos ar TV staliukai. Tai gana universalios priemonės, derančios tiek moderniame, tiek elegantiškame interjere. Pavyzdžiui, nedidelės spintelės dažniausiai naudojamos miegamajame ir statomos prie lovos. Tai ne tik stilingai atrodo, bet ir yra labai patogu. Ant jų galima pasidėti tiek mažą šviestuvą, tiek knygą ar kitus reikalingiausius daiktus.

Komodas populiaru statyti ir miegamajame, ir svetainėje. Čia ji gali būti priderinta ir prie sofos, fotelio ar minkšto kampo su mediniais porankiais. Dar vienas daugelio mėgstamas korpusinis baldas – TV staliukas, kurį renkasi net ir tie, kurie neturi televizoriaus.

Skirtingų medžiagų žaismas

Didelis medienos privalumas – tai, kad ji itin gerai dera ir su kitomis medžiagomis, tokiomis kaip metalas, stiklas, oda ir jau anksčiau minėtas gobelenas. Būtent jos dažniausiai ir naudojamos baldų gamyboje. Kaip pavyzdį būtų galima paminėti staliukus su stikliniu paviršiumi ir medinėmis kojomis arba odiniu pagrindu. Šie dažniausiai derinami su natūralios odos minkštais kampais arba sofomis.

Metalinio korpuso baldai su mediniu stalviršiu ypač gerai įsilieja į modernaus stiliaus kambario interjerą. Prie jų geriausiai atrodo minimalistinio stiliaus sofos ir foteliai su minkštomis pagalvėlėmis. Šiuo atveju patartina rinktis kuo natūralesnių atspalvių, pavyzdžiui, pilkų, rudų, smėlio ir pan., apmušalus.

Tinka ne tik baldai, bet ir aksesuarai

Kalbant apie medines detales namų aplinkoje, verta paminėti ne tik baldus, bet ir smulkesnius aksesuarus. Pavyzdžiui, svetainėje ant minkšto natūralios odos kampo porankio galima padėti medinį sulankstomą padėkliuką, kurio forma yra prisitaikanti. Ant jo patogu pasidėti arbatos puodelį ar indelį su užkandžiais. Miegamojo erdvę gali papuošti klasikinio stiliaus šviesios medienos padėkliukas. Be to, tai puiki priemonė nustebinti savo šeimos nariams skaniais pusryčiais lovoje.

Jei norite savo namus papildyti originaliomis ir laikui nepavaldžiomis detalėmis, mediniai baldai ir aksesuarai – tai, ką verta išbandyti. Asortimentas labai platus: korpusiniai TV staliukai, komodos, vitrinos, sofos, minkšti kampai ir foteliai su mediniais porankiais. Tiesiog išsirinkite tai, kas labiausiai patinka ir tinka.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top