Pradinis / Kūrybos podiumas / Meilės simbolio įkvėpta žaisminga Daivos Piličiauskienės kolekcija „Raudonas obuoliukas“

Meilės simbolio įkvėpta žaisminga Daivos Piličiauskienės kolekcija „Raudonas obuoliukas“

Šeštus metus rengiamas „Kūrybos podiumas“ – šventė Lietuvos kūrėjams ir jų kūrybos gerbėjams. Tai ne tik galimybė jau žinomą vardą turintiems dizaineriams pristatyti savo naujausias kolekcijas, bet ir proga pradedantiems kūrėjams prisistatyti visuomenei, pasisemti naujos patirties ir įkvėpimo. Vienu iš šių metų „Kūrybos podiumo“ atradimų tapo „Daiva kuria“ prekių ženklo įkūrėja Daiva Piličiauskienė, pristačiusi kolekciją „Raudonas obuoliukas“.

„Miss Drama photography“ nuotraukos

„Kelerius metus „Kūrybos podiume“ dalyvavau kaip žiūrovė. Žavėjausi kūrėjų laisve, akies krašteliu stebėjau visą užkulisių virtuvę. Matyt, reikėjo subrandinti savyje noro ir tikslo harmoniją. Ji ir „prinoko“ kaip tas raudonas obuoliukas. O kai pradėjau analizuoti ir gilintis į obuolio simbolį, supratau, kad tai jis turi „nuriedėti“ ant šios drabužių kolekcijos“, – sako D. Piličiauskienė.

Pasak kūrėjos, obuolys – vaisingumo, gausos, meilės simbolis. Jis tarsi atspindi išmintį, kad dideli (prasmingi) dalykai gali pasireikšti per mažus. „Pasirodo, kad per graikų dievybių Dzeuso ir Heros vestuves Žemės deivė Gaja jiems padovanojo obuolių, taip palinkėdama meilės ir darnos santuokoje. Lietuvių tautiniuose raštuose mėgstami dantyti rombai. Dzūkai juos vadina obuoliukais. Dantytas rombas galėjo būti ne tik obuolio – saulės ir meilės, bet ir obels – gyvybės medžio simbolis. Lietuvių mįslėse obuolys paprastai reiškia saulę. Liaudies dainose bernelis savo mergelę vadina aukso obuolėliu, – apie kolekcijai pasirinkto motyvo – obuolio simboliką pasakoja D. Piličiauskienė. – Raudono obuolio motyvas baltame fone – tarsi švaros ir meilės sąsajos, kaip žiemą ant balto sniego sukritę rojaus obuoliukai, kaip pilna šilumos sauja su besibaigiančios vasaros skoniu. Kiekvienam kyla savų asociacijų. Be to, šią vasarą vieni madingiausių motyvų – vaisiai ir uogos. Tai perskaičiau jau po to, kai įpusėjau piešti.“

Drabužių kūrimas Daivai yra poilsis ir hobis. „Kai žmogus paskęsta kasdieniuose darbuose, praranda laiko pojūtį ir save. Aš atradau save kurdama ir „gaudydama bei stabdydama laiką“. Piešinys ant paveikslo drobės, drabužio gyvena ne vienus metus. Todėl ateityje bus dar daug kūrybinių idėjų pliūpsnių, nes „Kūrybos podiumas“ ir žmonių, vilkinčių tapytus drabužius, akys – akstinas ateities kūrybai. Labai tikiuosi, „Daiva kuria“ ženklas prinoks kaip didelis raudonas obuolys“, – šypsosi kūrėja.

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top