Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / Mezgėjas iš visos šalies suburs kojinių mezgimo čempionatas Radviliškyje

Mezgėjas iš visos šalies suburs kojinių mezgimo čempionatas Radviliškyje

Visi esame girdėję posakį: „Roges ruošk vasarą.“ Tad patį vidurvasarį kviečiame imtis išradingumo bei kruopštumo reikalaujančio amato – mezgimo, kuriuo nuo seno garsėjo Šiaurės Lietuvos gyventojai.

Liepos 15 dieną jau nuo ryto prie Radviliškio miesto kultūros centro vyks tautodailininkų bei amatininkų mugė, kur bus galima įsigyti autentiškų dirbinių.

Šalia bus demonstruojama iš įvairių šalies kampelių suvežtų kojinių mezgimo čempionato dalyvių rankomis numegztų kojinių paroda.

Tris valandas vyks kova dėl mezgimo čempiono titulo: dalyviai demonstruos savo meistriškumą ir megzdami kojines varžysis dėl prizų.

Gerą nuotaiką palaikys šventinis folkloro festivalis „Rytoj iš ryto rugelius kirsim“.

Visiems, norintiems megzti, tačiau nedrįstantiems ar nemokantiems, padės amato meistrės. Kartu su jomis megsime kojines kūdikiams ir prisijungsime prie akcijos „Lietuvai 100 – Sveikas, mažyli“.

Renginio kulminacija – Kojinių mezgimo čempionato nugalėtojo paskelbimas. Laimėtoją išrinks autoritetinga vertinimo komisija. Ją sudarys trys nariai: etnografų, etnologų ir tautodailininkų atstovai. Komisijos pirmininkė – Lietuvos tautodailininkų sąjungos Šiaulių apskrities tautodailininkų Radviliškio skyriaus pirmininkė Aurelija Norvaišienė.

Kojinių mezgimo čempionatas yra vienintelis tokio pobūdžio renginys ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Todėl tikimasi, kad jis padės atkreipti visuomenės dėmesį į liaudiškų papročių ir tradicinių amatų nykimą mūsų šalyje ir paskatins žmones, ypač jaunimą, įvertinti bei puoselėti nacionalinės etninės kultūros savitumą, įtrauks ir pamokys jaunus žmones, kaip patraukliai galima prisidėti prie mūsų tradicijų tęstinumo.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top