Pradinis / Renginiai, pramogos / Minant dviračius Vilniuje įžiebta originali Kalėdų eglutė

Minant dviračius Vilniuje įžiebta originali Kalėdų eglutė

Pasitelkę elektronikos žinias ir kūrybingumą, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) studentai sukūrė originalią 6 metrų aukščio kalėdinę eglutę, kuri šviečia naudodama energiją, sukurtą dviračius minančių žmonių. Unikali eglės formos meninė instaliacija gruodžio 4 d., penktadienį, buvo įžiebta Balsių rajone ir jo gyventojus džiugins visą švenčių laikotarpį.

Eglutė įrengta ant Balsių progimnazijos vaikų žaidimo aikštelės kupolinio karkaso, jį apjuosus tampria kelių spalvų ir atspalvių medžiaga. Eglutę įžiebs penkių elnio formos dviračių mynimas, jų išdėstymas atitinka kupolo penkiakampę struktūrą. Su vienu dviračiu galima uždegti vieną penktąją medžio šviesų, o įžiebti visai eglutei reikia penkių žmonių energijos. Jei dviračiai neminami, instaliacija automatiškai persijungia į budėjimo režimą ir švyti silpnesne šviesa.

„Eglutei įžiebti reikia pasiekti maždaug 10 km/val. dviračio mynimo greitį. Vis dėlto mynimas nereiškia važiavimo ratu aplink eglę: dviračių ratai yra pakelti, todėl judama vienoje vietoje“, – instaliacijos veikimo principą aiškina VTDK lektorius ir meninės veiklos organizatorius Jaroslavas Daveiko.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top