Pradinis / Renginiai, pramogos / Mirusiųjų diena Meksikoje – nuotaikinga ir spalvinga šventė

Mirusiųjų diena Meksikoje – nuotaikinga ir spalvinga šventė

Mirusiųjų diena (Día de los Muertos) yra viena didžiausių ir svarbiausių Meksikos švenčių, minima lapkričio 1–2 d., tačiau neretai užtrunkanti net kelias dienas. Kitaip nei Lietuvoje minimos Vėlinės, persmelktos rimties ir susikaupimo, ši šventė Meksikoje minima nuotaikingai ir spalvingai. 

Spalio 29 d., penktadienio, vakarą Vilniuje įsikūręs meksikietiškas restoranas „Casa Peligrosa“ kvies Mirusiųjų dieną minėti kitaip – dalyvauti fotografo Denio Vejo nuotraukų parodos pristatyme skambant Lotynų Amerikos garsams bei ragaujant ryškių spalvų meksikietišką maistą.

„Mes atstovaujame Meksikos įkvėptai virtuvei, kuri pasižymi gausybe spalvų ir aromatų. Mirusiųjų diena Meksikoje – tokia pat ryški ir spalvinga, todėl šią dieną kviesime paminėti taip, kaip ją mini vietiniai, – kartu dalijantis džiaugsmingomis akimirkomis, nuoširdžiais pasakojimais ir skoniais“, – pasakoja restorano šefas Artūras Samavičius. 

Nemokamo renginio metu savo nuotraukų parodą pristatys lietuvis fotografas ir keliautojas Denis Vejas, Meksiką vadinantis savo naujais namais. Viešėdamas Meksikoje jis įamžino įspūdingus Mirusiųjų dienos vaizdus, jų pristatymas neapsieis be įkvepiančių kelionių prisiminimų ir nepaprastos Meksikos kultūros atspindžių.

Pasak keliautojo, meksikiečiai Mirusiųjų dieną prisimena linksmas išėjusių artimųjų istorijas, švenčia jų atminimą su dainomis, šokiais, įmantriais kostiumais ir dovanoja vieni kitiems cukrines kaukoles – kalaveras. Spalvingos ir linksmos kalaveros, kaip ir pati šventė, įkūnija saldų gyvenimo džiaugsmą, o mirtis suvokiama ne kaip liūdna egzistencijos pabaiga, o kaip kelionė į amžiną ir laimingą pomirtinį gyvenimą.

19 val. prasidedančio vakaro muzikinį foną kurs Manto ir Girmantės duetas, kurių rankose gitara bei akordeonas skambės Lotynų Amerikos garsais. Restorano komanda vaišins ypatingais, specialiai šventei paruoštais užkandžiais ir gėrimais.

Organizatorių nuotr,

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top