Pradinis / Grožis ir mada / Mūsų oda sufleruoja, ką darome netinkamai: 5 svarbios taisyklės

Mūsų oda sufleruoja, ką darome netinkamai: 5 svarbios taisyklės

Oda – mūsų organizmo sveikatos atspindys: vos sustreikavus vienam ar kitam organui, pasekmes galime matyti odoje. Ypatingos priežiūros reikalauja jautri oda, kuri greičiau rausta, sudirgsta, tampa nelygi. Grožio specialistė Aušra Vareikienė pristato kelias taisykles, kurios padės tinkamai prižiūrėti jautrią odą.

1 taisyklė – atidžiai tikrinkite priemonių sudėtį. 50–70 proc. visų pasaulio moterų savo odą apibūdina kaip jautrią. Tad jai reikalinga ypatinga priežiūra. Vis dėlto specialistė pabrėžia, kad, renkantis odos priežiūros priemones jautriai odai, nepakanka patikrinti, ar jose nėra dirgiklių. Prieš perkant produktus, vertėtų apie juos pasiskaityti, įsigilinti, kas iš tiesų tinka jūsų odai.

„Priemonės turėtų būti papildytos tokiomis veikliosiomis medžiagomis kaip dekspantenolis ir glicerolis. Šios gamtinės kilmės medžiagos pagerina drėgmės lygį odoje. Idealus variantas – priemonės, papildytos tokia medžiaga kaip pH5 citrato buferis. Ji išsaugo natūralią odos pusiausvyrą“, – sako A. Vareikienė. Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad laikiną odos jautrumą gali sukelti hormoniniai pokyčiai, vaistai, stresas, netinkama mityba.

„Reikėtų rinktis bekvapes, ypač jautriai odai skirtas priemones, kurios turi kuo mažiau sudedamųjų dalių. Naudokite priemones be alkoholio, aukštos koncentracijos rūgščių – jas rinkitės iki tol, kol pagerės odos būklė. Venkite aštraus mechaninio šveitimo, dėkite daugiau puoselėjančių kaukių. Privaloma ir apsauga nuo saulės“, – sako grožio specialistė.

2 taisyklė – atkreipkite dėmesį, kaip plaunate veidą, ir nepamirškite odos raminti, svarbūs odos higienos įpročiai, tonizavimas. „Tai galima padaryti su jautriai odai skirtu toniku arba drungnu vandeniu. Vakare rekomenduojama naudoti švelnias, skystos konsistencijos valymo priemones, kurių pagrindo nesudaro muilas. Rinkitės tuos produktus, kurių sudėtyje yra raminančių medžiagų, pavyzdžiui, molio, levandų, kanapių, jūrų augalų. Veido prausiklius naudokite tik vakare“, – rekomenduoja specialistė.

3 taisyklė – stebėkite savo odą. A. Vareikienė sako, kad svarbu stebėti savo odą ir pagal tai naudoti jai reikalingas priemones. Odai sujautrėjus, būtina į tai reaguoti ir rinktis būtent tokiai odai skirtus produktus, jautrumui praėjus galima grįžti prie įprastos priežiūros rutinos. „Švarią odą ryte ir vakare drėkinkite ne komedogeniniu, neturinčiu kvapiklių arba vandens pagrindo drėkinamuoju kremu. Priklausomai nuo odos tipo, rinkitės kremą, emulsiją, serumą. Reguliariai tepkite jautriai odai skirtas priemones, kol sumažės jautrumas. Vėliau grįžkite prie jums įprastų produktų“, – sako A. Vareikienė.

4 taisyklė – atidžiai rinkitės makiažo priemones. Specialistė pabrėžia, kad ne mažiau nei jautriai odos priežiūrai reikalingos priemonės svarbu ir tinkami makiažo produktai. Ji siūlo atkreipti dėmesį į tai, ką ruošiamės tepti ant veido, nes prastos sudėties makiažo priemonės taip pat gali tapti vienu iš dirgiklių. „Naudokite bekvapį makiažo pagrindą, kurio sudėtyje nėra alkoholio. Jeigu renkatės birią ar kompaktinę pudrą, rekomenduoju pirkti mineralinę, kuri neturi kvapiklių“, – priduria grožio vaistinių vadovė.

5 taisyklė – atkreipkite dėmesį, kokioje vandens temperatūroje prausiatės. Pasak A. Vareikienės, jautrumą gali sukelti ir karštas vanduo, todėl praustis reikėtų žemesnės temperatūros vandeniu, duše ar vonioje vandeniu nesimėgauti per ilgai, ypač jei jis yra kietas. „Odą rankšluosčiu sausinti reikia ne trinant, o tapšnojant. Taip pat svarbu naudoti odos paviršių švelniai veikiančias veikliąsias medžiagas arba dušo aliejus, gerti pakankamai vandens – tai ypač svarbu vyresnio amžiaus žmonėms. Odos jautrumą sumažinsite vengdami streso – reguliariai darykite mankštą, atsipalaidavimo pratimus. Nepamirškite odos reguliariai drėkinti“, – pataria grožio specialistė.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top