Pradinis / Renginiai, pramogos / Muzikos festivaliai Lietuvoje. Kas laukia šią vasarą?

Muzikos festivaliai Lietuvoje. Kas laukia šią vasarą?

Gyva muzika, graži gamta ir draugiški žmonės – visa tai gali pasiūlyti muzikos festivaliai, kurie Lietuvoje vis labiau populiarėja ir tampa neatsiejami nuo vasaros. Jei dar nenusprendėte, ką veiksite šiltuoju metų laiku, ir norite neblėstančių potyrių, siūlome susipažinti su keletu iš gausybės Lietuvoje vyksiančių festivalių, kuriuose išties verta apsilankyti.

„Lempa“

Festivalis vyksta birželio 27–29 dienomis Bijūnuose, Aukštadvaryje.

Pirmą kartą rengiamas festivalis, kuriame nebus vartojama alkoholio. Dalyviams suteikiama galimybė gerai praleisti laiką be svaigalų. Siekiama įrodyti, kad tai įmanoma, ir parodyti, kaip tai daroma. Neabejotina, jog festivalis tikrai atras savo nišą ir ilgainiui suras vis daugiau bendraminčių, nes daugėja jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių, palaikančių blaivaus linksminimosi idėją. Jaunoms šeimoms su vaikais bus pastatytas atskiras palapinių miestelis. Be muzikos, bus ir kitų pramogų vaikams ir suaugusiesiems, įsikurs menų dirbtuvės. Bus skatinama šviesia galva paklausyti muzikos, atskleisti savo kūrybingumą, gerai praleisti laiką draugiškoje bendruomenėje.

„Bliuzo naktys“

Festivalis vyksta liepos 4–5 dienomis Varniuose.

Varniai garsūs ne tik tuo, jog ten yra Lūkšto ežeras, kuriame randama gintaro, bet ir „Bliuzo naktų“ festivaliu šalia minėtojo ežero. Ilgiausiai Lietuvoje vykstantis festivalis, pradėtas rengti 1993 metais, šiuo metu daugybei žmonių jau tapęs tradicija. Kiekvienais metais pirmąją festivalio naktį ant Lūkšto ežero uždegamas užrašas „Bliuzo naktys“.

Kasmet į festivalį kviečiami Lietuvos bliuzo atstovai, daug dėmesio skiriama bliuzo tėvynės Amerikos, taip pat D. Britanijos, Danijos ir kt. muzikantams. Šiais metais, vienų nuostabai, kitų džiaugsmui, į festivalį atvažiuoja amerikietiško bliuzo atstovas Steavenas Seagalas, visų geriau žinomas kaip kovinių filmų aktorius. Jei Jūsų tai neintriguoja, turėtų įtikinti tai, kad bet turbūt kuris, dalyvavęs festivalyje, pripažintų, jog jame visada tvyro hipiška, draugiška atmosfera. Jei jūsų neatbaidys dažnai festivalio metu pasitaikantis lietus, norite paklausyti gitaros, bandžos, armonikos, saksofono ir kitų bliuzui būdingų instrumentų, vykti su draugais ar su šeima – šis festivalis jums.

„Tundra“

Festivalis vyksta liepos 11–14 dienomis, Zarasų raj., Dūburio saloje.

Šiemet – vienuoliktas kartas, kai elektroninės muzikos gerbėjai rinksis į šį festivalį, apgaubtą magiškos miškų atmosferos ir stebuklingos alternatyvios elektroninės muzikos ritmų. Jei pabodo populiarioji kultūra, kuria persisunkę Lietuvos klubai, čia galima rasti kai ką netradiciško, dieną ir naktį šėlti pagal elektroninės muzikos žanrų muziką.

Pavargus nuo muzikos, galima tiesiog pailsėti ar papramogauti. Tikimasi, jog, kaip ir kasmet, bus daug pramogų: futbolas, kinas, ypatingų prekių pasiūla, keramikos ir kitų menų dirbtuvės arba tiesiog nuostabi gamta. Ramybės oazė garantuota, ją visada gali pasiūlyti Zarasų rajonas, kuriame yra daugiau nei 300 ežerų.

„Galapagai“

Festivalis vyksta rugpjūčio 1–2 dienomis Zaraso ežero saloje.

Per pastaruosius kelerius metus nuo susikūrimo festivalis spėjo įsitvirtinti kaip vienas geriausių ir populiariausių festivalių; jame sulaukta nemažai lankytojų iš Latvijos ir Baltarusijos.

„Galapagai“ – komercinis festivalis, besitaikantis prie daugiau įvairių žmonių poreikių ir kviečiantis ne tik roko atlikėjus, todėl čia gali atrasti kažką įdomaus ir elektroninės, šokių, hiphopo, roko, kokybiškos popmuzikos mėgėjai.

Šiame festivalyje būna ką veikti ir norintiesiems tiesiog papramogauti: anksčiau vyko ekstremalių dviračių šou, šunys su šeimininkais varžėsi tarpusavyje bėgimo lenktynėse, vyko naktinio kino seansai, rengtos vandens pramogos. Vien dėl nepakartojamos Zaraso ežero salos ir visada stebuklingai gero oro festivalio metu patartina pirmąsias rugpjūčio dienas praleisti būtent čia.

„Granatos“

Festivalis vyksta rugpjūčio 1–3 dienomis Rumšiškių muziejaus teritorijoje.

„Granatos“ – naujas ir siūloma muzika panašus į „Galapagus“ renginys. Tai daugiau madingos, šiuo metu populiarių popmuzikos ir roko muzikos atlikėjų festivalis. Paskelbta, jog jame gros vertinami, kokybišką muziką grojantys „Bastille“, „John Newman“, „Dub Fx“, „Golden Parazyth“ ir daug kitų muzikantų. Rumšiškių muziejaus teritorijos aplinka, esanti netoli Kauno marių, – dar vienas teigiamas šio festivalio aspektas, jau net nekalbant apie puikią muziką, pramogas ir kūrybinę erdvę.

„Roko naktys“

Festivalis vyksta rugpjūčio 15–16 dienomis Varėnos Dainų slėnyje.

Festivalis „Roko naktys“ vyksta nuo 2003 metų ir, kaip galima suprasti vien iš pavadinimo, yra skirtas būtent roko gerbėjams. Prieš kelerius metus, plečiant festivalio repertuarą, siekiant aprėpti daugiau stilių, buvo pasivadinta „Galapagų“ festivaliu, tačiau roko ir metalo muzikos gerbėjų prašymu sugrąžintas ankstesnis festivalio pavadinimas.

Tai daugiau idėjinis festivalis. Lyg apsitvėręs tvora, neįleidžiantis jokių naujų vėjų – tik rokas ir metalas. Praeityje jame koncertavo žinomos grupės „The Subways“, „Volbeat“, „Guano Apes“, „Paradise Lost“, „The 69 eyes“, šiemet taip pat bus galima atvykti pasiklausyti kokybiškos roko ir metalo muzikos („Breed 77“, „Katedra“, „Blaze Bailey“ ir kt.) ir pajusti išskirtinai tik šiam festivaliui būdingą dvasią. Festivalio metu galima ne tik pasiklausyti puikios muzikos, bet ir dalyvauti įvairiose pramogose, žaidimuose, užsiimti menais arba tiesiog ilsėtis gamtos apsuptyje.

„Karklė“

Festivalis vyksta rugpjūčio 15–17 dienomis, Karklėje.

Vienas svarbiausių penktus metus vykstančio festivalio „Karklė“ pranašumų – muzika paplūdimyje. Tikriausiai todėl tai yra didžiausias muzikos festivalis Lietuvoje (pernai buvo sulaukta apie 13 tūkstančių žmonių). Labai patogu atostogauti, leisti savaitgalį prie jūros, Karklės kaimelyje, tarp Palangos ir Klaipėdos miestų, ir kartu klausytis geriausios Lietuvos ir užsienio muzikos. Praėjusiais metais festivalyje grojo per 80 įvairių žanrų muzikos atstovų.

Meilė, laisvė, muzika ir jūra pasitinka kiekvieną, atvykusį į festivalį. Jauki ir atvira aplinka draugiška visiems. Čia tiesiog gali pamiršti rutiną, rūpesčius, trims dienoms pasijusti lyg kitoje tikrovėje ar suteikti sau teisę nors trumpam pabūti pakvaišusiam.

„Saulėtosios naktys“

Festivalis vyksta rugpjūčio 21–24 dienomis „Saulėtųjų naktų“ sodyboje, Gataučiuose.

Šis festivalis, rengiamas nuo 2008 metų, skiriasi nuo anksčiau minėtų visų pirma tuo, jog yra nekomercinis. Svarbu ne žymus atlikėjo vardas, o muzikos kokybė. Festivalis žinomas kaip puiki erdvė pasireikšti pradedantiesiems muzikantams, o nemuzikuojantiems žmonėms visada yra atviros amatų, kūrybinių dirbtuvių erdvės, siūlomos sporto ir kitos pramogos. Į festivalį renkasi kuriantieji ir norintieji gerai praleisti laiką. Paminėtina, jog organizatoriai siekia, kad kiekvienas dalyvis atrastų savo nišą, galėtų save išreikšti ir išmokti kažko nauja. Visi skatinami parodyti savo meninius sugebėjimus. Šis festivalis – lyg didelės kuriančios bendruomenės susirinkimas.

„Mėnuo Juodaragis“

Festivalis vyksta rugpjūčio 23–25 dienomis Zaraso ežero saloje.

Jau šešioliktą kartą vyks šis magija alsuojantis tarptautinis festivalis, puoselėjantis senąsias baltų tradicijas, ypač pagonišką kultūrą. Muzikos branduolį sudaro šiuolaikinio folkloro, postfolkloro stilių muzika. Visada yra kviečiami geriausi šio stiliaus atstovai iš Lietuvos („Skylė“, „Kūlgrinda“, „Atalyja“ ir t. t.) ir dar nekoncertavę Lietuvoje JAV, D. Britanijos ar Rytų Europos šalių muzikantai. Galima šį tą naujo išmokti ir įvairiose paskaitose, filmų peržiūrose, amatininkų dirbtuvėlėse ar nusipirkti rankdarbių, susijusių su baltiškomis tradicijomis. Dėmesio sulaukia ir su tėvais atvykę vaikai: ankstesniuose festivaliuose buvo parengtos ypatingos programos ir mažiesiems.

Parengė Linas Matiukas
„Granatų“, „Karklės“, „Bliuzo naktų“, „Saulėtųjų naktų“ organizatorių nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top