Pradinis / Ne didmiesčių gyvenimas / „Naisių vasaros“ teatro žiūrovams – premjera „Melagių pilis“

„Naisių vasaros“ teatro žiūrovams – premjera „Melagių pilis“

Lietuvių vaikų literatūros klasikė Vytautė Žilinskaitė į vaikų literatūros pasaulį įžengė su literatūrinėmis pasakomis. Pirmoji – „Mikė milžinas“ – buvo išspausdinta 1967 m. Vos po metų (1968 m.) leidykla „Vaga“ net 25 000 egzempliorių tiražu išleido pasaką „Melagių pilis“, antrasis šios knygelės leidimas mažuosius skaitytojus pasiekė 1974 m. Pirmųjų XXI a. dešimtmečių vaikams yra skirti patys naujausi 2015 ir 2016 metų leidimai. Neregiams ir silpnaregiams buvo skirta 1988 m. laida Brailio raštu. Populiari pasaka buvo išversta į rusų kalbą ir pirmą kartą išspausdinta 1973 m. (vėliau pasirodė dar keli leidimai). 1983 m. Rusijos animacinių filmų kūrėjai pristatė to paties pavadinimo animacinį filmuką (režisierius G. Sokolskis), kuriame lengvai atpažįstami Vilniaus vaizdai: Vilniaus panorama, Šventųjų Jonų bažnyčios varpinė, Bernardinų gatvė, Vilniaus universiteto kiemas ir kt.

V. Žilinskaitės pasaka „Melagių pilis“ skirta vaikams ir suaugusiesiems. Vaikų rašytoja (oficialiai karūnuota net IBBY Lietuvos skyriaus karūna) šioje istorijoje kalba apie žmogui labai gerai pažįstamą ydą – melą. Pasitelkdama pasakišką situaciją, ji ne moralizuoja, o tiesiog talentingai auklėja. Kūrinys nuo pasirodymo skaitytojams jau greitai skaičiuos penktą dešimtmetį, bet jis vis dar aktualus, įdomus ir atrandamas vis iš naujo.

Režisierė Inga Norkutė-Žvinienė bei „Naisių vasaros“ teatras šią pasaką inscenizavo, perteikdami savo matymą. Balandžio 10 d. Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose įvyko spektaklio „Melagių pilis“ premjera. Programoje buvo skelbiama, jog žiūrovų laukia „vienos dalies spektaklis vaikams ir ne tik“, todėl susirinko ir maži, ir jau užaugę. Vieniems buvo labai smalsu sužinoti naują istoriją apie meluojantį berniuką Diną ir pamatyti jo nuotykius Melagių pilyje, kiti atėjo vedami nostalgiškų prisiminimų apie kažkada skaitytą V. Žilinskaitės knygą, kuri galbūt buvo pati mėgstamiausia ar įsimintina. O kažkas gal norėjo palyginti aktorių kuriamą istoriją su vaikams ar vaikaičiams daug kartų skaityta ir kiekvieną kartą susimąstyti verčiančia pasaka. Pamatyti premjeros, pasveikinti kūrybinės grupės atvyko ne vienas Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius.

Spektaklis buvo nuotaikingas, įtaigus, sukėlė daug emocijų mažiausiems žiūrovams. Jį mačiusieji (vaikai ir suaugusieji) dar tebesidalija gerais įspūdžiais, džiaugiasi nauja dovana Lietuvos žiūrovams. Įdomus sceninis režisierės sumanymas – melo mintys – tarsi pokalbis su savimi. Spektaklio dailininkė Roma Gilė išradingai aprengė aktorius, sukūrė žaismingas scenos dekoracijas. Dainų tekstus „nuspalvino“ kompozitoriaus Pauliaus Jasiūno melodijos. Įgyvendinti kūrybines idėjas padėjo mecenatas Ramūnas Karbauskis.

Sėkmingai startavusi „Melagių pilies“ premjera iš Naisių keliaus per Lietuvą: dar balandžio mėnesį spektaklis bus pristatytas Pakražančio (Kelmės r.), Pasvalio kultūros centruose, Kelmės mažajame teatre, Panevėžio muzikiniame teatre, Rusų dramos teatre Vilniuje.

Alina Šalavėjienė
Vytauto Šalavėjaus nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top