Pradinis / Interjeras / Namų interjeras nebedžiugina? Tai galite nesunkiai pakeisti

Namų interjeras nebedžiugina? Tai galite nesunkiai pakeisti

Į Lietuvą pagaliau atėjus pavasariui atkunta ir interjero detalių bei namų tekstilės gamintojai – juk naujos interjero kolekcijos žengia koja kojon su naujomis drabužių kolekcijomis. Ar įmanoma pakeisti namus įsigijus vos vieną kitą detalę? Nuo ko apskritai pradėti atsinaujinimą? To pasiteiravome romantiškus Provanso stiliaus interjerus kuriančios dizainerės Elžbietos Skunčikienės.

„Kilus norui ką nors keisti namuose, pradėčiau nuo plano, ką norėtumėte pakeisti. Pagalvokite, kokia stilistika jums patinka. Internete tikrai yra gausybė idėjų, taip pat leidžiama daug interjero žurnalų. Manau, kad ir be dizainerio galite pasidaryti nedidelių, bet mielų pokyčių savo namuose“, – sakė interjero dizainerė.

Nuo interjero detalių iki baldų atnaujinimo

Jos teigimu, lengviausia namų interjerą atnaujinti detalėmis: nauju gėlių vazonėliu, staltiese, padėkliukais ant valgomojo stalo, naujais pagalvėlių užvalkalais, pledu, nauju kilimėliu.

„Tai nekainuoja daug, tačiau suteikia naujumo pojūtį“, – kalbėjo E. Skunčikienė.

Jei turite galimybių ir laiko didesnio masto atsinaujinimui, galite pasikeisti sienų tapetus arba naujai ištapetuoti dažytas sienas – gamintojai kiekvieną pavasarį pristato naujas gaivias kolekcijas.

„Tapetais galima atskleisti naują stilių, suteikti namams naują nuotaiką. Ypatingų sugebėjimų tam nereikia – esu ir pati savo rankomis klijavusi tapetus. Manau, kad klijuoti tapetus yra paprasčiau nei išsidažyti sienas“, – sakė dizainerė.

Namus atgaivinti galima ir užuolaidomis, tačiau į namų tekstilę neverta daug investuoti, nes tai – dažnai keičiami dekoro elementai.

Užuolaidas, internete pasiieškojus idėjų, galima kaip nors įdomiau pakabinti, taip pat galima jas pasisiūti iš pirktos medžiagos.

„Šiek tiek sudėtingesnis dalykas – baldų atnaujinimas. Jei sugalvotume atnaujinti minkštuosius baldus, matyt, jau prireiktų meistrų pagalbos, tačiau, išsirinkę audinį ir pervilkę baldus, suteiktumėte jiems naują nuotaiką, naują vaizdą. Galima perdažyti kėdes, valgomojo stalo, kavos staliuką. Galima juos nušveisti ir perdažyti – tai tikrai galite padaryti ir patys. Taip pat naują vaizdą suteikia pakeistos baldų rankenėlės“, – sakė E. Skunčikienė.

Ji pridūrė, jog jau yra sukurta specialių dažų baldams atnaujinti, kuriuose nėra jokių agresyvių medžiagų – jie sukurti vandens pagrindu.

Tendencijos – ryškios spalvos ir akį traukiantys kontrastai

Ką dizainerė mano apie naujausias baldų bei tapetų tendencijas? „Šiuo metu matau, jog madinga ryškių spalvų tendencija: ir turkio, ir alyvinė, ir geltona, oranžinė, ir raudona, mėlyna. Buvo sezonų, kai šios spalvos buvo kiek prigesintos, – šiemet jos yra ryškios, efektingos. Taip pat į madą ateina netikėtos formos. Pavyzdžiui, yra elementarios kvadratinės formos stalas, tačiau jo kojos – įmantrios, raitytų formų. Arba jei jau stalviršis paprastas, medinis, kojos bus kokios nors ryškiai alyvinės. Žaidžiama kontrastais. Tačiau stengiamasi neperkrauti erdvės – toks išskirtinis baldas turėtų būti vienas kambario akcentas“, – sakė dizainerė.

Vis dėlto E. Skunčikienė pripažino, jog pati dirbdama nesistengia sekti tendencijų – tokiu atveju kyla pavojus prarasti namų individualumą.

„Žmogus kartais įsirengia namus taip, kaip madinga, pagal tai, kokios tendencijos vyrauja. Ir tai jo netenkina – jis nejaučia džiugesio grįžęs namo. Visada reikia galvoti, ar tai tikrai tau patinka. Tikrai dažnai klientai kažką daro dėl to, kad kaimynai ar draugai taip įsirenginėja. Patarimas: atraskite save tame interjere, kurį kuriate, – tai labai svarbu!“ – patarė E. Skunčikienė.

Apsivalymas ir senų relikvijų atradimas

Nuo ko pradėti, jei kol kas nežinai, kaip turėtų atrodyti tavo svajonių kambarys ar būstas? „Geriausia pradėti nuo veiklos, kuri vadinasi „apsivalymas“. Juk mus dažniausiai erzina daiktai be funkcijos. Jie dažniausiai stovi ne vietoje ir „nieko neveikia“. Taigi pradedame nuo to, kad atsikratome daiktų, kurie mums nereikalingi, ir svarstome, ką daryti su tuo, kas lieka: pervilkti, perdažyti? Klaida dažniausiai yra ta, jog stengiamės išgyventi su daiktais, kurie yra nebereikalingi, tačiau mes vis dar esame morališkai prie jų prisirišę“, – sakė dizainerė.

Pašnekovė ragino tokius daiktus padovanoti labdarai, parduoti, galiausiai – išvežti kur nors močiutei į kaimą.

„Kiekvienas daiktas turi savo gyvenimo trukmę. Jei nebedžiugina, vadinasi, jo gyvenimo trukmė jau pasibaigė“, – sakė E. Skunčikienė.

Kalbant apie močiutes ir kaimą, nuvežę ten savo nereikalingus daiktus, nepatingėkite apžiūrėti palėpės ar sandėliuko – kartais ten galima atrasti tokių relikvijų, kurios virs išskirtine interjero detale, traukiančia visų akį.

„Labai mėgstu tokius daiktus! Kažką seno, su istorija. Ir dabar turiu klientų, turinčių senelio gamintą stalą – jis jiems atrodo lyg ir morališkai pasenęs, tačiau kartu ir labai mielas, nes juk senelio. Mes jį šveisim, pakeisim jo spalvą, galbūt uždėsime naują stalviršį, tačiau šis baldas naujuose namuose išliks“, – sakė E. Skunčikienė.

Jei pavasaris šaltas, tesušildo interjeras

Dizainerė stebėjosi, jog lietuviai, kurie močiučių skryniose galėtų atrasti įvairių jaukių ir mielų smulkmenų, nėrė į šaltus ir modernius interjerus. „Vis dėlto jau ateina ta mada ir tendencija, jog ieškome savo senųjų raštų, nėrinių ir ornamentų. Mes turime tikrai labai stiprų paveldą – iš esmės turime savo Provansą! – šypsosi dizainerė. – Tad iš kur ištraukėme tą šaltą stilistiką? Vis dėlto po tokių šaltų pavasarių ir šaltų žiemų šiltėja bent jau interjerai. Atsiranda daugiau meno kūrinių.

Jei neįperkate meno kūrinio – neverta dėl to labai sielotis. Galite ant drobės atsispausdinti savo mielų nuotraukų ir jas keisti kasmet.

„Iš nuotraukų šiandien galite padaryti meno kūrinį. Juk žmonės tiek keliauja, fiksuoja įvairias akimirkas. Didelio formato spaudos galimybės šiandien leidžia sukurti nuostabią namų puošmeną iš paties užfiksuoto kadro“, – sakė E. Skunčikienė.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top