Individualus namas – daugelio lietuvių svajonė. Ne veltui yra sakoma, kad tautiečiui svarbiausia turėti savo namus. Tuomet gyvenimas atrodo ir saugus, ir patogus. Žinoma, kuriant svajonių namus svarbus smulkmeniškumas. Reikia apgalvoti labai daug akcentų, suderinti funkcionalumą, praktiškumą su estetika, galiausiai, viską dažniausiai norisi atlikti kuo greičiau. Tam į pagalbą ateina projektuotojai, interjero dizaineriai, kurių tikslas yra tas pats – padėti jums įgyvendinti savo svajonę gyventi tobuluose namuose.
Apie namų projektavimo darbus kalbamės su architektu Tomu.
Tinkamas sklypo išdėstymas
Nors namų projektavimo esmė tinkamai apgalvoti nekilnojamojo turto statybos žingsnius, tačiau lygiai taip pat reikia nepamiršti ir erdvės, kurioje būstas bus. Juk erdvė labai dažnai nusako, kokio tipo namas joje geriausiai tiktų.
„Statistiškai matyti, kad miesto ribose dažniausiai įsigyjami apie 10 arų sklypai, o užmiestyje – dar didesni. Dažniausiai vienos šeimos poreikius geriausiai patenkina apie 10 arų, o juose namo plotas siekia apie 120 kvadratinių metrų ar šiek tiek daugiau, – pasakoja Tomas. – Funkcionaliai lauko erdvei svarbu sklypą suskirstyti į tris erdves. Tai yra erdvė, kuri skirta įvažiuoti, kita – ūkinė zona, kurioje dažniausiai yra pagalbiniai pastatai ir, galiausiai, rekreacinė zona, kuri yra skirta poilsiui“, – priduria.
Ne veltui renkantis namų projektus labai dažnai specialistai detaliau domisi ir pačiu sklypu. Kai jis yra aiškus – paprasčiau ieškoti tinkamo namo projekto, o kai randamas poreikius patenkinantis namas – galima galvoti ir apie interjero dizainą.
Populiariausi – vieno aukšto namai
Šiuo metu daugiausia dėmesio sulaukia vieno aukšto namo projektas. Nors žmonės perka vis mažesnius sklypus, tačiau vieno aukšto namų projektai laimi dėl to, kad jie kainuoja kur kas pigiau. Ne tik patys projektai, bet ir būsto statyba. „Turbūt teko girdėti, kad laiptai yra viena brangiausių investicijų namuose. Taip ir yra. Jie tikrai labai brangūs, tad dažnai norėdami sutaupyti žmonės renkasi didesnius vieno aukšto namus ir „aukoja“ sklypą, o ne perka laiptus ir nusprendžia kurtis dviejų aukštų namuose“, – aiškina Tomas.
Daugiau dėmesio ekologijai
Greta funkcionalumo bei estetikos aspektų svarbią vietą šiais laikais užima ir ekologija. Planuojantys namus iškart turi nuspręsti dėl tokių namo elementų, kaip šildymo sistema ir t. t. Kadangi vis daugiau žmonių iškart galvoja apie saulės elektrines, žinoma, pasirenkami šlaitiniai stogai, o ne nuožulnūs, taip pat vis rečiau pasirenkami namai su rūsiu. Tiesiog būstui apšildyti naudojami šilumos siurbliai arba dujinės sistemos, kurioms nereikia tiek daug vietos kaip kietojo kuro katilams. Žinoma, nebeaktualu tampa ir ūkiniai pastatai, kuriuose galima laikyti malkas. Visa tai dažniausiai mažina namo plotą, tad ir jo pastatymo išlaidas. Svarbiausia atminti, kad ekologija ne augina namų statymo išlaidas, o kaip tik gali jas mažinti. Svarbiausia yra apgalvoti sprendimai.
Samdo ir interjero dizainerius
Aptariant su specialistu namų projektus reikia nepamiršti iškart daugiau dėmesio skirti ir dizainui. Interjero dizainas – tai ne tik estetika. Dažniau interjero esmė yra sujungti estetiką su funkcionalumu. Dizaineriai projektuoja šviestuvų erdves ne tik pagal šviesos kritimo kampą, bet ir pagal funkcionalumą, patogumą, kuris leistų žmogui tinkamai išnaudoti visas būsto erdves.
Džiaugtis svajonių namu tikrai gali daugelis. Svarbiausia jų realizavimo darbuose palaikyti glaudžius santykius su specialistais, atkreipti dėmesį į jų pastabas, rinktis kokybę bei tvarumą.
Partnerio turinys
2 komentarai
Kad ir kokį dizainą pasirinksite, REKOMENDUOJU įsirengti įtempiamas lubas, patikėkit manimi, geresnio varianto tiesiog nėra.
O kokias grindis patartumete rinktis, galvojam tarp parketo ir vinilo https://www.iris.lt