Pradinis / Interjeras / Ne tik šiluma, bet ir jaukumas: antklodės – pirkinys, aktualus ištisus metus

Ne tik šiluma, bet ir jaukumas: antklodės – pirkinys, aktualus ištisus metus

Antklodės pasirinkus tinkamą modelį – ištikimiausias miego partneris ištisus metus. Ne tik žiemą, kai šilumos poreikį „diktuoja“ vėsus oras, bet ir vasarą, kai, atrodo, šilumos netrūksta, tačiau be kažko švelnaus, jaukaus, apgaubiančio kūną sudėtinga net užmerkti akis. Ką jau kalbėti apie gerą miegą!

Tad šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindinius niuansus, su kuriais pravartu susipažinti tiek tiems, kuriems aktualios antklodės internetu, tiek apsiperkantiems fizinėse parduotuvėse.

Keičiantis metų laikams, nepamirškite pakeisti ir antklodę

Net jei savo miego negalite įsivaizduoti be antklodės, tikėtina, jog po vasaros nakties, praleistos po sunkiu, šiltu apklotu, atsibustumėte ne itin gerai pailsėję. Tad, atsižvelgiant į orų permainas, derėtų pakeisti ir savo antklodę. Žiemą ar rudenį, kai mūsų kūnas reikalauja šilumos, vienas geriausių pasirinkimų – vilnonės antklodės arba, pavyzdžiui, antklodės, užpildytos minkštu, puriu vatinu.

O štai merinosų vilnos antklodė – puikus pasirinkimas ne tik žiemą, bet ir vasarą, kai vakarėjant norisi užsikloti kuo nors šiltu bei jaukiu. Šis minkštas, švelnus, nealergizuojantis audinys puikiai šildo, tačiau efektyviai praleidžia orą. Taip išvengiama nemalonaus prakaitavimo, perkaitimo.

Ieškantiems vasarinės antklodės vaikams arba sau turėtų patikti lengvutės antklodės, užpildytos tuščiavidurio poliesterio pluošto kamuoliukais. Nedidelis antklodės svoris nevaržys judesių (tai aktualu dažnam vaikui), tačiau kartu patenkins poreikį kažką jausti ant savo kūno. Užpildo ypatybės lemia, jog oras viduje laisvai cirkuliuoja, taip suteikdamas malonų gaivos jausmą. Vadinasi, jei kažkas nustebs, kad po antklode gulite net ir karštą vasaros dieną, galėsite drąsiai atsakyti: tereikia pasirinkti tinkamą, oro sąlygas (ir, žinoma, kitus individualius pageidavimus) atitinkantį užklotą.  

Atidžiai rinkitės antklodės dydį

Smagu gauti kažką nemokamai, bet tai ne visada išeina į naudą. Įsivaizduokite: paveldėjote iš senelės visą kalną kokybiškų patalynės užvalkalų, tačiau turimos antklodės ir pagalvės yra kito dydžio. Belieka naują antklodę derinti prie turimų užvalkalų dydžio? Iš tiesų derėtų elgtis atvirkščiai. Pirmiausia – nuspręsti, kokio dydžio antklodė geriausiai atitinka jūsų poreikius, o tik tada rinktis, kuris antklodės užvalkalas yra kokybiškiausias, praktiškiausias ir, žinoma, jums gražiausias bei geriausiai tinkantis prie miegamajame vyraujančio interjero.

Standartiniai antklodžių dydžiai – 140×200, 200×220, 220×240 cm ir kiti. Dažnas pirkėjas, spręsdamas, kokio konkrečiai dydžio antklodės jam reikia, vadovaujasi čiužinio matmenimis. Tiesa, svarbu nepamiršti ir individualių miego ypatybių. Pavyzdžiui, yra žmonių, mėgstančių gulėti ne po viena, o po skirtingomis antklodėmis. Tokiu atveju patogiau naudoti mažesnes antklodes, nes dviem didelių matmenų antklodėms net ir plačioje dvigulėje lovoje gali būti per ankšta.

Didesnė antklodė taip pat reiškia ir didesnį svorį, tenkantį jūsų kūnui. Kai kurie žmonės gerai pailsėti gali tik po lengvais, judesių nevaržančiais užklotais. O kiti, ypač neramiai miegantys, daug besivartantys, turėtų išbandyti daugiau sveriančias antklodes. Tiesa, jei nuspręstumėte įsigyti tokią antklodę, atkreipkite dėmesį, jog užkloto svoris neturėtų būti didesnis nei 10 proc. jūsų svorio.

Antklodės pasirinkimas į alergiją linkusiems žmonėms – dar atsakingesnis žingsnis

Jei jūs ar jūsų atžala turi jautrią, į alergiją linkusią odą ar serga kokia nors konkrečia odos liga, reikia peržiūrėti ir visą miegamojo „inventorių“ – pagalves, antklodes, patalynės užvalkalus. Pirmenybę reikėtų teikti natūralaus pluošto antklodėms. Taip pat, jas renkantis, atkreipti dėmesį, ar audinys pasižymi antialerginėmis, antimikrobinėmis savybėmis.

Vienas idealių variantų, kurį teigiamai įvertins ne tik alergiški žmonės, bet ir vaikai, mėgstantys švelnumą, – merinosų vilnos antklodės ir pledai. Tai – minkštas, švelnus, odos nedirginantis, orui pralaidus, taip pat optimalią kūno temperatūrą užtikrinantis audinys. Vadinasi, kai vėsu, merinosų antklodė jaukiai šildo, o esant šiltesniam orui gaivina.

Partnerio turinys

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top