Pradinis / Mokslas ir švietimas / Naujame darželyje „Mūsų pėdutės“ vaikai ugdomi pasitelkiant etnokultūrines tradicijas ir gamtą

Naujame darželyje „Mūsų pėdutės“ vaikai ugdomi pasitelkiant etnokultūrines tradicijas ir gamtą

Neseniai Vilniuje, šalia Perkūnkiemio mikrorajono, Antežeriuose, duris atvėrė privatus vaikų darželis gamtos ramumoje. Tai pirmasis ir kol kas vienintelis privatus vaikų darželis Vilniuje, kurį įsteigė dvi jaunos psichologės. Darželis „Mūsų pėdutės“ vykdys neformaliojo švietimo ikimokyklinio ugdymo programą, skirtą vaikams nuo 1,5 iki 6 metukų. Daug dėmesio bus skiriama būtent psichologiniam asmenybės ugdymui, gamtiškumo ir etnokultūriškumo sampratoms.

Vaiko ugdymas darželyje grindžiamas psichologinėmis žiniomis. Asmenybės skleidimąsi skatinantis ugdymas paremtas vaiko raidos dėsningumų žinojimu, teikiant svarbos ir asmenybės individualumui.

„Daug dėmesio bus skiriama vaiko ugdymui pasitelkiant gamtą ir joje vyraujančius dėsningumus. Vaikai bus mokomi užmegzti ryšį su gamta, stebėti ją, tausoti ir pajusti ją visais jutimais. Ugdymo įstaiga taip pat puoselės etnokultūriškumą. Supažindinsime vaikus su įvairiausiais papročiais, tradicijomis, skiepysime meilę savo kraštui, jo paveldui“, – pasakoja mokyklos įkūrėjos.

Darželio grupės įrengtos taip, kad vaikučiai nevaržomai galėtų judėti. Kiekvieną savaitę grupėse aplinka bus keičiama, kad jiems būtų smalsu įžengti vis į naują erdvę. Erdvę puoš pačių vaikučių padaryti darbai, kad ši jiems būtų sava ir miela.

Darželis „Mūsų pėdutės“ įkurtas naujame erdviame name šalia ežero, pilname šviesos ir jaukumo. Namą supa didelė teritorija, kurioje gausu erdvės vaikučiams žaisti ir pažindintis su gamta. Čia įrengta poilsio zona, mediniai vienetiniai sporto įrenginiai, dengta smėlio dėžė.  Skirtas žemės plotelis auginti daržoves, vaisius, uogas. Mažieji bus skatinami tapti sodininkais ir daržininkais.

Darželis jau sulaukė pirmųjų pėdučių ir sėkmingai dirba nuo vasario mėnesio.

„Mūsų pėdučių“ archyvo nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top