Pradinis / Kinas, muzika, TV / Naujoje Ramūno Difarto dainoje – pasaulyje garsios įrašų studijos indėlis

Naujoje Ramūno Difarto dainoje – pasaulyje garsios įrašų studijos indėlis

Rugpjūčiui artėjant prie pabaigos dainininkas Ramūnas Difartas melomanams dovanoja savo naująjį kūrinį „Traukinys“. Prie dainos realizavimo prisidėjo Europoje ir pasaulyje gerai žinoma garso įrašų studija „Abbey Road“, esanti Londone. Joje dirbančių profesionalų veiklos biografijoje – darbas su „The Beatles“, „Pink Floyd“ ir daugybės kitų įžymybių muzikos kūriniais.

Ilgą laiką Lietuvos miestų ir miestelių klausytojų širdis virpinęs muzikinio projekto „Joe Cocker‘io legenda“ koncertine programa, skirta šiai britų muzikos garsenybei atminti, dainininkas bei gitaristas R. Difartas ryžosi naujiems ieškojimams ir sprendimams savo paties kūryboje – parašė dainą „Traukinys“. Naujojo kūrinio gimimą, pasak jo, paskatino dabar itin aktualios socialinės problemos atgarsiai.

„Žiniasklaidoje iki šiol netyla pranešimai apie žmonių emigraciją. Dažnai pagalvoju, jog aš taip pat galėčiau šitaip pasielgti – viską palikti ir išvažiuoti ieškoti savęs svetur. Tačiau minčių nepalieka dvejonės, ar galėčiau svečioje šalyje gyventi nuolat… Šis jausmas juk neprilygsta trumpalaikėms kelionėms į užsienį, kurias renkamės atostogoms. Užduoti sau minėtąjį klausimą turėtų kiekvienas žmogus. Savo dainoje aš taip pat jį uždaviau. Tačiau atsakymo, kaip pasielgti tinkamiausia, joje nėra. Tai – individualus pasirinkimas“, – atvirauja R. Difartas.

Dainininko teigimu, svarbiausia – nebijoti bandyti. „Jei žmogus įsitikinęs tuo, jog negali savęs realizuoti taip, kaip norėtų, ir tikisi kitur pasiekti daugiau, pokyčių baimintis nereikia. Juk visada išlieka galimybė paklausti savęs, ar tai – mano svajonė. Jei atsakymas bus teigiamas, žmogus pasiliks ten, kur yra, ir sieks užsibrėžtų tikslų, jei nutiks priešingai – sugrįš atgal tuo pačiu traukiniu, kuriuo išvyko“, – sako atlikėjas.

R. Difartas viliasi, jog lyrinis kūrinys „Traukinys“, kuriame skamba jo ir žmonos Aušros Difartės balsas,  klausytojams taps filosofinių apmąstymų terpe. „Gyvenimas yra ieškojimas. Kad ir kas nutiktų, reikia nesiliauti ieškoti kelio, vedančio širdį svajonių link. Aš už tai, jog net ir poilsis turėtų būti aktyvus. Manau, kad žmogaus veiklumas padeda susikurti tikslus, jų siekti ir taip atrasti savo laimę, kad ir kaip banaliai tai nuskambėtų“, – mintimis dalijasi dainininkas.

Tekstą ir muziką dainai parašęs R. Difartas rūpinimąsi galutinio jos skambesio subtilybėmis patikėjo žinomai garso įrašų studijai „Abbey Road“, esančiai šiaurinėje Londono dalyje. Studijos vardą iki pat šių dienų garsina darbas su pasaulinę šlovę pelniusiomis įžymybėmis, tarp kurių „The Beatles“, „Pink Floyd“, „U2“ ir daug kitų.

„Išsiunčiau elektroninį laišką ir labai greitai gavau atsakymą. Baigiamieji kūrinio „Traukinys“ įrašymo darbai vyko išties sklandžiai ir operatyviai. Nors su „Abbey Road“ darbuotojais bendravome virtualiai, jie puikiai suprato mano lūkesčius. Norėjau skambesio, turinčio ypatingą romantinį užtaisą – melodinę ramybę, savitą švelnumą, kuris leistų žmogui jaukiai įsiklausyti į dainos tekstą“, – atvirauja jis.

Pasak dainininko, kūrinio užbaigimo klausimais bendradarbiauti sutiko žymus garso inžinierius Simonas Gibsonas. Jis esą sudėjo paskutinius štrichus dainos skambesyje. „Instrumentų muziką bei vokalą įrašėme Lietuvoje. Garso režisierius šių dalykų taisyti negalėjo, jis tiesiog suteikė skambesiui išskirtinę garsinę spalvą. Rezultatas, kurį išgirdau, mane sužavėjo. Gaila tik to, jog neišdrįsau įgyvendinti savo kūrinio idėjos nuo pradžios iki galo būtent čia. Tačiau manau, kad kitą savo ieškojimų vaisių būtinai visiškai realizuosiu „Abbey Road“ garso įrašų studijoje“, – ateities planais dalijasi R. Difartas.

Naująjį kūrinį ir romantikos kupiną fotosesiją Nidos kopose savo gerbėjams dovanojantis atlikėjas lapkričio–gruodžio mėnesiais žada surengti autorinių koncertų turą „Malda žemei“. Scenoje R. Difartui talkins gyvo garso grupė bei styginių kvartetas. Renginio kviestiniais svečiais taps Kauno KTU choras „Jaunystė“, su kuriuo dainininkas ketina atlikti keletą kūrinių. Koncertinėje programoje, dedikuotoje žemei, pasauliui, gamtai ir žmogui joje, nestigs įdomių muzikinių sprendimų, tarp kurių – duetas su netikėta viešnia.

Parengė Berta Banytė

Kristinos Sabaliauskaitės nuotr.

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top