Pradinis / Grožis ir mada / Naujoji dizainerių karta: „Detalės formuoja įvaizdį“

Naujoji dizainerių karta: „Detalės formuoja įvaizdį“

Šiųmetė „Mados injekcija“ baigėsi, finalo nugalėtojai, gavę kelialapius į pavasarį vykstančią „Mados infekciją“, paskelbti, tačiau visų konkurse dalyvavusių jaunųjų dizainerių kelias mados olimpo link tik prasideda. Konkurso įspūdžiams pamažu slūgstant, jaunieji kūrėjai dalijasi įgyta patirtimi ir patarimais.

Mados pasaulyje ne naujokai

Akvilė Jančiauskaitė, Gintarė Salemonaitė, Karolina Fomičiova-Fomi ir Egidijus Učkuronis mados pasaulyje nėra naujokai – visi atliko praktiką ar darbavosi pas žymius Lietuvos ir užsienio dizainerius, kūrė kostiumus įvairiems renginiams ir pasirodymams, o kai kuriems iš jų „Injekcijoje“ pristatytos kolekcijos – jau ne pirmosios.

Nevaržoma laisvė, stereotipai ir netikėti deriniai

Kiekviena mados kolekcija yra savo išraišką turintis meno kūrinys. „Mados injekcijos“ finale nugalėjusios Akvilės Jančiauskaitės kolekcija „Zinesters“ atspindi trauką nevaržomai 9-ojo dešimtmečio minčių ir aprangos laisvei. „Leidau sau eksperimentuoti, dengiau audinį skystu lateksu“, – kūrybos procesą prisimena ji. Pasak Akvilės, laisvė ir vaizduotė itin svarbios kuriant ir savo stilių – kad netaptume pernelyg rimti.

Gintarė Salemonaitė savo kolekcija „Portretai“ siekia atskleisti nusistovėjusių stereotipų dažnai absurdišką sureikšminimą. Todėl ji drąsiai žaidžia detalėmis, aksesuarais ir ryškiomis, dėmesį traukiančiomis spalvomis, raštais. „To paties linkiu ir kuriant savo įvaizdį – nebijoti išsiskirti ir pasikliauti nuojauta“, – drąsina jaunoji dizainerė.

Harmonija ir skirtybių sintezė

Egidijus Učkuronis kolekcijai „Ovum“ patikėjo nelengvą užduotį: padeklamuoti žiūrovams odę, šlovinančią žmonių kultūros vystymąsi. „Man „ovum“ (lot. „kiaušinis“) asocijuojasi su nenutrūkstama evoliucija ir sustabarėjusių idėjų griovimu siekiant atgimti“, – teigia Egidijus. Kurdamas jis derino priešingų pradų audinius (pavyzdžiui, šilką ir vaškuotą medvilnę). „Taip harmonija pagaunama pačioje trapiausioje ir tobuliausioje jos vietoje“, – tikina E. Učkuronis. Šį derinimo principą galima pritaikyti kasdien.

Kolekcija „Flap“ Karolinai Fomičiovai-Fomi – jau ketvirtoji. Jos pagrindu tampa skirtingų audinių sintezė: antrojo dešimtmečio žavesį simbolizuojantis šilkas jį plėšant ir draskant įgauna kitą išraišką ir šiuolaikinio gyvenimo skonį. Tokį šilką derinant su trikotažiniu audiniu ir sportiniais elementais gaunamas netradicinis „suderinto nesuderinamumo“ efektas.

Avalynė įvaizdžiui – lyg vyšnia ant torto

Visi kalbinti dizaineriai sutinka, kad detalės – itin svarbus aprangos elementas, formuojantis įvaizdį. Pasak K. Fomičiovos, pakeitus šukuoseną, grimą, papuošalus ir avalynę, tačiau palikus tuos pačius drabužius, galima sukurti begalę skirtingų įvaizdžių. To paslaptis – derinimas. „Tai tarsi stiliaus dėlionės detalės – jei nors viena iš jų yra ne vietoje, bendras paveikslas bus nevykęs“, – įsiterpia Egidijus.

Pasak G. Salemonaitės, avalynė aprangai suteikia užbaigtumo įspūdį: „Identiška apranga, derinama su skirtinga avalyne, įgauna labai skirtingas nuotaikas. Pavyzdžiui, savo modeliams parinkau klasikinę avalynę (iš „Deichmann“ kolekcijos) taip laviruodama tarp absurdiškumo, klasikos ir laisvės, išreikštų mano drabužiuose.“ A. Jančiauskaitė priduria, kad avalynė – bene labiausiai eiseną lemiantis veiksnys, taigi ji turi didelės įtakos ne tik įvaizdžiui, bet ir pasitikėjimui savimi.

Modeliai galėjo likti basi

Dizaineriai tvirtina, kad avalynė svarbi ir mados kolekcijų pristatymams – tinkamai parinkta ji padeda geriau atskleisti demonstruojamą drabužį. Avalynės „Mados injekcijai“ istoriją ir kilusį stresą dabar jau su šypsena prisimena K. Fomičiova: „Avalynę savo kolekcijai užsakiau internetu ir ramiai laukiau siuntinio. Likus dienai iki renginio paaiškėjo, kad jo laiku negausiu! Pristatymas rytoj, o aš nežinau, ko griebtis, – mintyse jau ėmiau peržiūrinėti savo ir draugių batų lentynas. Tačiau viskas baigėsi gerai – išgelbėjo avalynės įmonė „Deichmann“, apaudama mano modelius.“

Palinkėjimas: daugiau spalvų ir geros nuotaikos

Žmonių stebėjimą ir jų aprangos vertinimą jaunieji kūrėjai juokdamiesi vadina profesine liga. K. Fomičiova-Fomi teigia, kad „itin ryškių ir stilingų lietuvaičių galima sutikti tik mados renginiuose ar miesto centre savaitgalį. Darbo dienomis dauguma pasislepia šiltuose, tačiau pilkuose ir niūriuose paltuose“. Todėl visi jaunieji dizaineriai vieningai pataria nebijoti spalvų, neįprastų derinių ir daugiau šypsotis.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top