Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Bėgimas „Penki už Lietuvą“ dėl kilnaus tikslo

NORVEGIJA. Bėgimas „Penki už Lietuvą“ dėl kilnaus tikslo

Birželio 5 dienos rytą Rogalando lietuviai rinkosi prie Mostvatneso ežero (Stavangeris) kartu su viso pasaulio lietuviais dalyvauti bėgime „Penki už Lietuvą“.

Tautiečiai atėjo pasipuošę lietuviška atributika, registravosi, segėsi numerius, dažėsi veidus geltonos, žalios ir raudonos spalvos juostomis. Kai visi buvo pasiruošę, renginio organizatorė Lina Mikšytė kvietė daryti apšilimo pratimus. Ji labai išradingai vadovavo mankštai. Kai dalyviai lenkėsi žemyn, sveikino Motiną Žemę. Kai sukosi, sveikino kaimynus. O kai lošėsi atgal, sveikino Saulę. Gal dėl to prisikvietė nuostabų orą. Po mankštos visi stojo prie starto linijos ir gavę ženklą ją kirto.

Šiais metais dalyviai varžėsi moterų ir vyrų kategorijose. Moterų kategorijoje, padedama palaikymo komandos, pirmoji finišo liniją kirto Ineta Trepekūnė (23 min. 56 sek.). Tik viena sekunde atsiliko Rita Karužė – jai atiteko antra vieta (23 min. 57 sek.). Trečią vietą užėmė Viktorija Davies (25 min. 49 sek.).

Vyrų kategorijoje pirmasis 5 kilometrus įveikė Tomas Kabelis (17 min. 59 sek.). Antras buvo Jevgenij Podgornyj (18 min. 16 sek.). Trečia vieta atiteko Vaidui  Pručinskui (18 min. 24 sek.).

Kol organizatoriai ruošė diplomus, dalyviai pūtė geltonos, žalios ir raudonos spalvų balionus. Kai kurie dalyviai buvo net su šių spalvų kojinėmis, kaip sako: „Patriotai iki kaulų smegenų.“ Vienas vaikinas bėgo su skaudama koja. Dalyviams patiko pasakojimas, kad viena moteris, kirtusi finišo liniją, buvo taip pavargusi, kad susimaišiusi buvo beapkabinanti ne savo vyrą. Atsitiko ir nesusipratimas, kurio iki šiol negalima paaiškinti. Pavienis bėgikas su lietuviškais marškinėliais vis  bėgo nesustodamas. Viena tautietė šaukė jam, kad jau baigėsi bėgimas. O jis nustebęs angliškai klausė, ko ji iš jo norinti. Bevaikštinėdami žmonės domėjosi, koks tai renginys ir kokios šalies žmonės jame dalyvauja. Pasak praėjusių metų bėgimo nugalėtojo, šių metų bėgimas buvo įdomesnis, nes išliko intriga iki pat finišo.  Nudžiugino ir jaunimas, nelikdamas nuošalyje. Vienas jaunuolis atsivedė draugą norvegą bėgti kartu.  Kitas sužymėjo bėgimo trasą. Jauniausiajai dalyvei buvo treji metai. Tiesa, ji ne bėgo, o dviratuku vijosi mamą, sesę ir brolį. O tėvelis kantriai bėgo šalia.

Sveikinimo kalbą pasakė bei rėmėjų dovanomis laimėtojus apdovanojo būsimasis Lietuvos garbės konsulas Stavangeryje Tor Alm. Diplomus įteikė ir, kaip ir pernai, skanų ir gražų tortą iškepė renginio organizatorė Lina Mikšytė. Rogalando lietuvių bendrija dovanojo gaiviųjų gėrimų. Viktorija ir Ugnius Jagminai nemokamai vaišino kibinais. Prizus nugalėtojams įsteigė „Bjørklund, Amfi Madla“.  „V&D beautyline AS“ dovanojo galimybę visiems dalyviams išmėginti limfodrenažinį masažą, „Personal Trainer Regimantas“ II vietos nugalėtojams dovanojo nemokamas konsultacijas mitybos bei treniruočių klausimais.

Dalyviai atėjo ne tik bėgti, bet ir vedini kilnaus tikslo – paremti Ievos Krivickaitės įkurtą organizaciją, kuri rūpinasi vėžiu, cukriniu diabetu sergančiais, taip pat nepasiturinčiai gyvenančiais vaikais. Rogalando lietuvių bendrijos labdaros komitetas ragino besiregistruojančius aukoti 50 kronų dalyvio mokestį. Galėjo prisidėti ir palaikantieji bėgikus. Labdaringas registracijos mokestis buvo neprivalomas. Buvo surinkta 2900 kronų. Pasak Linos, tai ne tik bėgimas, bet ir garbės misija už Lietuvą!

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Gintarės Gaidauskaitės, Lino Tautkevičiaus, Deivido Mockelio, Sauliaus Dovidonio, Viktorijos Jagminienės

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top