Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Tėvo diena Rogalande

NORVEGIJA. Tėvo diena Rogalande

Birželio 4 dieną Sandneso mieste (Norvegija), Austrått mokykloje, vyko Tėvo dienos šventė.

Renginio vedėja Giedrė Titlienė kvietė mamytes su vaikučiais ant pakylos. Dainuojant „Tuk, širdele, tuk tuk“ mamytės, apkabinusios vaikučius, lingavo. Skambant Tėčio dainai prisijungė ir tėveliai. Vaikų ir laisvalaikio centro „Draugystė“ vaikai demonstravo mokyklėlėje išmoktas chemijos pamokas. Įvairiausių spalvų putoti ugnikalniukai veržėsi iš smėlio krūvelių, o jų visų „tėtis“ buvo pats didžiausiais ir gausiausias. Ilgiausias laiškas tėčiui nusidriekė per mokyklos kiemą. Ilgą popieriaus ritinį apgulė vaikai, kas mokėjo – rašė, kas dar nespėjo išmokti rašyti – piešė. Renginio pradžią užbaigė subėgtuvėmis.

Mokyklos kieme rėmėjai buvo pasidaliję vietas. „Litauiska mat“ siūlė šašlykų, kibinų. O netoliese įsitaisiusios konkurentės, tiksliau, pamaina, „Jaunieji kulinarai“ kepė dešrainius ir vaflius. „NT Range“ supažindino su nekilnojamojo turto kainomis Lietuvoje, „Forever living“  siūlė įsigyti kosmetikos. Mažųjų menininkų „Little Artist’s“ mokykla mokė tėčiui padaryti atviruką. Muzikos mokykla „Garsiukas ir klausytė“ dalyvavo renginio pasirodyme. „Road Warriors MC“ laukė, kol išmuš jų valanda. „Mini Pack“ buvo pasiruošę tuoj pat išvežti į Lietuvą labdarą nemokamai.

Į renginį atvyko svečias iš Lietuvos, buvęs Lietuvos ambasadorius JAV (2010–2015), TS-LKD kandidatas Naujamiesčio apygardoje Žygimantas Pavilionis. Jis dovanojo šventės dalyviams trispalves vėliavėles prisisegti prie krūtinės. Dalijosi savo diplomatine patirtimi, bendradarbiavimu su lietuvių bendruomenėmis tiek už Atlanto, tiek Europoje. Nušvietė esamą Lietuvos politinę, ekonominę situaciją ir perspektyvas. Pasakojo, kad Skandinavijoje gyvenantiems lietuviams, mokant vietinę kalbą, yra galimybių surasti Lietuvoje perspektyvų darbą. Kadangi pasaulyje, taip pat ir Norvegijoje, gyvenantys lietuviai vangiai balsuoja, kvietė aktyviai dalyvauti rinkimuose. Ragino pasirašyti, kad iš Astravo atominės elektrinės Lietuva nepirktų elektros.

Renginio rėmėjai dovanojo vaikams ledų, bet jų užteko ir visiems dalyviams. Siūlė pasistiprinti jogurtais. „Hå Shotokan“ klubo trenerė vedė parodomuosius karatė užsiėmimus. Pirmiausia mokė kovos etiketo. Parodomąsias kovas pradėjo vaikai, paskui jas tęsė vyrai, o galiausiai įsidrąsino ir moterys. Profesionalios mokytojos mokė šokti zumbą, salsą. Visi su įtampa laukė rankų laužimo varžybų. Drąsiausieji stojo pirmieji, po jų – antrieji. Papurtę ir atpalaidavę įskaudusius raumenis, vėl stojo prie rankų laužimo stalo. Ore tvyrančio adrenalino neišlaikė ir moterys. Viena narsuolė metė pirštinę vyrui. Ir ką jūs manot? Ne be teisėjo pagalbos vyro ranką prispaudė prie pergalingo taško. Bet niekas dėl to nepyko, net pats jos varžovas šypsojosi, nes jautė, kam aplodismentus skiria žiūrovai. Vyko giros kilnojimo varžybos, futbolo estafetės. Visų rungčių nugalėtojus rėmėjai vaišino nemokamai. Pagaliau sugriaudėjo variklių ūžesys ir baikeriai su lietuviškais ženklais ant plieninių žirgų įvažiavo į kiemą. Nusidriekė eilė norinčiųjų pasivažinėti. Ypač vaikai džiūgavo šia atrakcija. Pabaigoje buvo traukiami loterijos bilietai ir dalijamos rėmėjų dovanos.

Renginio metu buvo renkama labdara Lietuvoje nelaimės ištiktai šeimai. Geradariai galėjo prisidėti tiek rūbais, tiek kitais namų apyvokos daiktais. Paskelbta Perskaitytų knygų akcija. Knygas dalyviai nešė į renginį, o jas įsigyjantieji pinigus skyrė labdarai. Galėjo pinigų ir taip aukoti, o už tai gauti loterijos bilietų. Be kitos materialinės pagalbos, buvo surinkta daugiau nei 3000 kronų. Šeima nuoširdžiai dėkojo geradariams. Šventės idėjos autorės Laura Ruseckienė, Danutė Vaitkienė ir Jurgita Steponavičienė buvo labai nudžiugintos tautiečių geranoriškumo. Ypač buvo dėkingos renginio vedėjai Giedrei ir renginio rėmėjams. Visi prisidėjusieji savanoriškai talkino tiek ruošiantis, tiek renginio metu.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Egidijaus Narvydo

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top