Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Cepelinų puota Rogalande

NORVEGIJA. Cepelinų puota Rogalande

Lapkričio 15 dieną, šeštadienį, Hommersåk mieste, Riska Grenahuset salėje Rogalando lietuviai surengė Cepelinų puotą. Šventėje dalyvavo „Bryne Musikkorps“ pučiamųjų orkestras (vadovas Saulius Trepekūnas), grupė iš Lietuvos „Crazy Crow“ ir Rogalando lietuvių bendruomenė.

Cepelinų puotos idėja nėra nauja. Prieš dvejus metus puota tokiu pačiu pavadinimu vyko Brinės (Bryne) miesto centrinėje aikštėje, norvegų šventės „Potet festival“ (Bulvių festivalis – bulviakasio pabaiga) metu. Joje kartu su norvegais dalyvavo per 250 žmonių. Kadangi ta šventė puikiai pavyko ir įspūdžiai bei prisiminimai nedavė tautiečiams ramybės, Rogalando lietuvių bendruomenės pirmininkas Saulius Trepekūnas nutarė vėl surengti šventę. Parašė projektą. Salės nuomai, maistui ir muzikantams lėšų skyrė savivaldybė. Po reklaminio pranešimo bilietai į renginį buvo išparduoti per savaitę.

Draugiškai plazdenat Lietuvos ir Rogalando lietuvių bendrijos vėliavoms, besipuikuojančiai tautinei juostai su išaustu žodžiu „Lietuva“, 19 valandą renginio vedėja Laimutė Skiudulė tvirtai suspaudė mikrofoną ir pradėjo renginį. Visiems dalyviams buvo prisegtas devizas: „Tikras lietuvis ne gimsta, o išsirita iš cepelino“. Šios šventės ypatybė buvo tokia, kad muzikantų ir dalyvių aktyvumas buvo vienodai svarbūs. Kiekviena stalo grupė turėjo sugalvoti savo komandos pavadinimą ir paskelbti tostą.

Šventės dalyviai buvo nustebinti netikėtų svečių. Pačiame renginio įkarštyje su kamera pradėjo sukiotis LRT laidos „Emigrantai“ žurnalistai.

Klausėme orkestro „Bryne Musikkorps“ atliekamų kūrinių ir kartu ugdydami valią laukėme cepelinų. Baigę koncertinį pasirodymą, visi muzikantai liko salėje linksmintis kartu. Jie jau tris kartus lankėsi Lietuvoje ir spėjo pamėgti cepelinus. Atėjo laikas visiems jų skanauti. Dalyviai galėjo pasirinkti cepelinų su mėsos ar varškės įdaru ir paskaninti juos spirgų arba grybų padažu.

Vyko „Chorų karų“ konkursas. Prie stalų sėdinčios grupės viena po kitos lipo į sceną ir demonstravo tiek vokalo, tiek choreografijos sugebėjimus. Grupių atstovai buvo išrinkti į vertinimo komisiją. Kai kurie komisijos nariai nesugebėjo laikytis objektyvumo principų ir stengėsi palaikyti savo komandas. Bet tai šventę tik pagyvino.

Vadovavimą perėmė „Crazy Crow“. Jie linksmino publiką labai universaliai: patiko tiek lietuviams, tiek norvegams. Lietuviai galėjo šokti polką, o norvegai – svingą. Šventės dalyviams taip patiko koncertas, kad „Crazy Crow“ niekaip negalėjo pabaigti paskutinės dainos.

Buvo malonu stebėti, kaip žmonės savanoriškai plušėjo ruošdami šventę. Socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtoje apklausoje tautiečiai registravosi į skirtingas komandas. Cepelinų virimo komanda pradėjo dirbti nuo ankstaus ryto. Po šeštadieninės lietuviškos mokyklėlės pamokų į pagalbą atskubėjo mokytojos. Cepelinus gaubė viena paslaptis – gamintojai naudojo lietuviškus produktus. Salės ruošėjai dėliojo stalus ir kėdes, dengė staltieses, serviravo, o tą ruošos bruzdesį papildė muzikantų derinamų instrumentų garsai.

Šventės dalyvių nuotaika buvo pakylėta, jie atrodė puikiai susiklausę. Tokiems renginiams baigiantis, suspaudžia širdį, kai tautiečiams atsisveikinant išgirsti: „Mano vaikai tikrai kalbės lietuviškai!“

Parengė Zenonas Mačiulaitis
Nuotraukos Lino Tautkevičiaus

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top