Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Jūs ir mes – kartu ir esam Lietuva

NORVEGIJA. Jūs ir mes – kartu ir esam Lietuva

„Jūs ir mes – kartu ir esam Lietuva“, – tai naujos Lietuvos Respublikos ambasadorės Norvegijos Karalystėje Izoldos Bričkovskienės žodžiai Bergeno lietuviams.

Tai buvo labai turiningas savaitgalis Bergeno lietuvių bendruomenėje. Pliaupiant bergeniškam lietui, šeštadienio popietę į bendruomenės būstinę, esančią Bergeno centre, St. Paulo mokykloje, rinkosi lietuvių šeimos. Jaukioje amfiteatrinėje salėje tuo metu jau ruošėsi pasirodyti Norvegijoje viešinti aktorių trupė „Teatriukas“ iš Vilniaus. Septynioliktus veiklos metus skaičiuojantis kolektyvas dviejų savaičių turui po Norvegiją paruošė nuotaikingą muzikinę pasaką lietuviškų dainų ir pasakų motyvais.

Bendruomenės narius, vaikučius ir „Teatriuko“ kolektyvą prieš pasirodymą sveikino iš Oslo į Bergeną pirmą kartą atvykusi nauja Lietuvos ambasadorė Norvegijoje Izolda Bričkovskienė.

Po linksmo muzikinio pasirodymo nuo lietuvaičių veidų ilgai nedingo šypsenos. „Lauksime Jūsų vėl atvykstančių į Bergeną“, – tokiais žodžiais Bergeno lietuviai atsisveikino su keliaujančiais aktoriais Dalia, Žilvinu ir Gediminu.

Linksmybėms pasibaigus, ambasadorė pakvietė Bergeno lietuvių bendruomenės valdybos narius artimiau susipažinti ir aptarti projekto „Draugystės tiltas“ – pasaulio lietuvių bendruomenių lituanistinių mokyklų 11-ojo sąskrydžio, kurio pereinamoji vėliava buvo įteikta Bergeno lietuvių bendruomenei.

Sekmadienio rytą ambasadorė apsilankė Bergeno lietuvių bendruomenės lituanistinėje mokykloje „Abėcėlė“, kalbėjosi su mokyklos kolektyvu, vaikučiais, ilgai ir šiltai šnekučiavosi su jų tėveliais. Pirmoji ambasados sekretorė Jurgita Bilvaisienė atsakė į bendruomenės nariams rūpimus klausimus, davė daug naudingų praktinių patarimų.

Parengė Danguolė Bubnienė
Nuotraukos iš www.bergenas.no

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top