Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Kalėdinės šventės Rogalande

NORVEGIJA. Kalėdinės šventės Rogalande

Gruodžio 14 dieną Voll bendruomenės namuose („Bore samfunnshus“) įvyko Rogalando lietuvių bendrijos vaikų ir suaugusiųjų kalėdinės šventės.

Pirmoje dienos pusėje vaikų šventė prasidėjo vaikų ir laisvalaikio centro „Draugystė“ auklėtinių spektakliu „Kalėdų Senelis ir vasara“, kurį režisavo ir kuriam vaikus paruošė Kristina Bubelo. Renginyje dainavo vaikų choras „Širdelės“ bei Rogalando lietuvių mišrus choras „Oktava“.  Šoko ir šokti mokė Rogalando lietuvių liaudies šokių kolektyvo „Jorė“ tėveliai, kurių vaikai lanko lietuviškas pamokas. Kalėdų Senelis dėkojo mokytojoms už padarytą didelį darbą mokant 70 vaikų ir apdovanojo jas dovanomis. O kai buvo išdalytos dovanos mokytojoms, dalijo dovanas ir pusantro šimto vaikų, užregistruotų dalyvauti šventėje. Renginį organizavo „Draugystės“ auklėtinių tėveliai, ypač daug pastangų įdėjo Laura Cikanavičienė. Prie renginio organizavimo prisidėjo ir Rogalando lietuvių bendrija.

Atėjus vakarui, suaugusiųjų šventė prasidėjo spektakliu „Mažasis princas“. Jį režisavo, subūrė aktorius ir pati vaidino Kristina Bubelo. Režisierė paruošė ne tik prasmingus žodžius, kurie skambėjo aktorių lūpomis, bet ir tarp spektaklio dalių įkomponavo Rogalando lietuvių liaudies šokių kolektyvo „Jorė“, vadovaujamo Inetos Trepekūnės, pasirodymus, bei Sigitos Ignatavičiūtės vadovaujamo Rogalando lietuvių mišraus choro „Oktava“ kalėdines dainas. 

Sveikinimo žodį tarė Lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas. Kalbėdamas Stavangerio garbės konsulas Toras Almas (Tor Alm) dėkojo Lietuvai ir kiekvienam čia esančiam lietuviui už šalies pagalbą sugrąžinant iš Rusijos į Norvegiją F. Bergą (Frode Berg). Jis taip pat apdovanojo Liną Mikšytę už didelius nuopelnus Rogalando lietuvių bendrijai.

Kai visi pasistiprino suneštomis vaišėmis, prasidėjo laisvoji programa. Vyko lietuviškų dainų varžytuvės, kurias vedė Laimutė Skiudulė.  Kiekvienas stalas abėcėlės tvarka pagal išpuolusią raidę turėjo sudainuoti po dainos posmelį. Kai vienai grupei papuolė „L“ raidė, pasigirdo „Lietuva, tėvyne mūsų“.  Bematant visi surimtėjo, sustojo ir sugiedojo visą Lietuvos himną.

Renginiu, salės puošimu, programos sudarymu ypač rūpinosi Kristina Bubelo, Ingrida ir Julius Berg bei Jūratė Talačkaitė.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Remigijaus Ratkevičiaus ir Rogalando lietuvių bendrijos archyvų

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top