Pradinis / Lietuviai svetur / Osle vyko „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“

Osle vyko „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“

Gruodžio 1314 d. Osle Lietuvos Respublikos ambasada Norvegijos Karalystėje organizavo renginių ciklą „Lietuvių dienos Norvegijoje 2019“.

Gruodžio 13 d. Lietuvos ambasados patalpose rinkosi Lietuvos ir Norvegijos savivaldų bei regionų merai ir vicemerai, jų gretas papildė Lietuvos Respublikos garbės konsulai Norvegijoje bei abiejų valstybių „Rotary“ verslo klubų atstovai. Renginio „Lithuanian-Norwegian Local Partnership: a Call to Action“ tikslas pakelti Lietuvos ir Norvegijos savivaldų ir regionų partnerystę bei bendradarbiavimą verslo, kultūros ir kitose srityse į kokybiškai naują lygmenį. Savo įžvalgomis apie bendradarbiavimo potencialą dalijosi Norvegijos ambasados Vilniuje ir Lietuvos Respublikos centrinės projektų valdymo agentūros atstovai. Renginys organizuotas bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių asociacija ir Norvegijos vietos ir regioninės valdžios asociacija.

Po oficialios dalies Lietuvos savivaldos atstovai buvo pakviesti į renginį „Protų mūšis Osle: „Auksinis protas“ su Arūnu Valinsku“. Jame turėjo galimybę ne tik pasitikrinti žinias, bet ir neformaliai pabendrauti su Oslo lietuvių bendruomene.

Gruodžio 14 d. buvo skirta lietuvių bendruomenėms. Nuo pat ryto vyko bendruomenių sueiga: „Lietuvių bendruomenė Norvegijoje 2.0: tolesnės raidos kryptis ir perspektyva“. Sueigos tikslas – inicijuoti diskusiją dėl tolesnės lietuvių bendruomenių Norvegijoje raidos krypties. Užsienio reikalų ministerijos atstovai pasidalijo lietuvių bendruomenių susiformavimo sėkmės pavyzdžiais kitose valstybėse. Lietuvos savivaldų atstovai pristatė savo atstovaujamų miestų teikiamas galimybes, taip pat buvo pristatyta bendradarbiavimo su gimtuoju miestu programa „Globalus regionas“. Programos „Renkuosi Lietuvą“ atstovai papasakojo, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžtant į Lietuvą, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovė kalbėjo apie užsienio lietuvių integraciją į Lietuvos švietimo sistemą.

Vėliau lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų komunikacijos atstovai dalyvavo seminare „Komunikacijos galia bendruomenių tvarumui“. Seminare buvo aptarta komunikacinio tinklo sukūrimo vizija ir tikslai, pristatyti LR ambasados Norvegijoje komunikaciniai instrumentai, vyko mokymai apie socialinių medijų pagrindinius funkcionalumus ir tendencijas.

Dieną vainikavo šv. Kalėdų padėkos koncertas su kameriniu orkestru „NIKO“ Šv. Olafo katalikų katedroje.

Daugiau informacijos apie visus renginius galima rasti LR ambasados Norvegijos Karalystėje „Facebook’o“ paskyroje ir interneto puslapyje.

Gintarės Rabikauskytės nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top