Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Lietuviškos muzikos vakaras laive

NORVEGIJA. Lietuviškos muzikos vakaras laive

Spalio 6 d. vakarą Norvegijoje, Stavangerio mieste, jau trečią kartą buvo surengtas „Lietuviškos muzikos vakaras“.

Kiekvienais metais organizatoriai Julius Miltenis ir Ramūnas Tarvydas sugalvoja kažką išskirtinio. Šįkart renginys vyko sename, 1950 m. statytame, savo funkcijų jau nebeatliekančiame laive „Sandnes“, kuris prisišvartavęs Stavangerio centre esančiame uoste. Jame yra restoranas, o laivo savininkai teikia banketų paslaugas ir rengia užsakomuosius turus po artimiausius fiordus.

Vos tik atėjusius į laivą žmones pirmiausia pasitikdavo kiek neįprastas aukštas slenkstis. Ne vieną mažiau atidų ar nesivarginantį pakelti kojos jis pirmas ir pasveikindavo, o kai kuriuos ir labai įtaigiai. Palikę striukes laivo prieangyje (tambūre) įrengtose kompaktiškose rūbinėse, vakaro dalyviai kopė besisukančiais laiptais į viršų, prisilietė prie riestų, daug mačiusių, jūros vėjų nugairintų ir sūrių bangų purslų aptaškytų ąžuolinių turėklų. Kaktomuša susidūrė su ant sienos kabančia Lietuvos trispalve. Pasukę siauru koridoriumi ir tik įžengę į salę, išvydo geltonos, žalios ir raudonos spalvų balionus, išdėstytus Lietuvos vėliavos spalvų eiliškumu. Išgirdę muziką, pasukdavo galvas į garso pultą, o ten į juos žvelgė raitelis ant žirgo – istorinė  Lietuvos vėliava – vytis.

Renginį pristatė Julius. Jis supažindino su laivo istorija, funkcionalumu ir tuo, ką laive galima pamatyti bei patirti. Kartu su susirinkusiais tautiečiais aplodismentais padėkojo laivo savininkams už galimybę čia kartu praleisti šį vakarą.

Į renginį žmonės atėjo ne tik šokti, bet ir susitikti su pažįstamais. Salėje kas šnekučiavosi, kas gurkšnojo gėrimus, kas klausėsi lietuviškos muzikos. Kadangi vietos buvo ribotai, šokantys laikėsi arčiau, taip sukurdami jaukesnę bendruomeniškumo atmosferą. Šio vakaro metu grojo tik lietuviška muzika. Ja rūpinosi Valdemaras Virmauskas. Kas norėjo, galėjo prieiti prie jo ir paprašyti pageidaujamo kūrinio.

Išėjus į denį pakvėpuoti tyru oru, buvo galima pajusti aplinkui vykstantį Stavangerio naktinį gyvenimą. Šviesų pašvaistės ir žmonių balsų aidai atsklisdavo ir iš šiapus, ir iš anapus fiordo pusės. Vandenyje atsispindėjo apšviestų barų, restoranų ir kitų pastatų siluetai. Praeiviai, išgirdę kitokią muziką, smalsumo vedami, užeidavo į svečius. Denyje kabojo didžiulis vakaro plakatas, ant kurio didelėmis raidėmis buvo užrašyta: „Lietuviškos muzikos vakaras“. Šį plakatą organizatoriai užsakė ir parsivežė iš Lietuvos. Renginio dalyviai mielai pozavo ir fotografavosi prie jo.

Prieš renginį buvo sukurtas linksmas kviečiantis filmukas. Jo metu buvo išrenkami bilietų laimėtojai ir tie, kurie gavo 50 % nuolaidą.

Didžiausia vakaro pagalbininkė Ingrida Berger specialiai šiam renginiui užsisakė žinomo dizainerio iš Lietuvos suknelę su lietuviškais akcentais. Po renginio Julius dalijosi įspūdžiais ir pasidžiaugė, kad „Lietuviškos muzikos vakaras“ jau tampa tradicija. Renginys pavyko, buvo pastebėta naujų žmonių – tai reklama kitiems metams. Julius jau turi naujų idėjų kitų metų renginiui.

Zenonas Mačiulaitis

Nuotraukos Pauliaus Šakio

 

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top