Close Menu
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Facebook Instagram
Facebook Instagram
Žurnalas Lietuvė
  • Pradinis
  • Naujienos
    • Emigrantai – Lietuvos dalis
    • Ne didmiesčių gyvenimas
    • Aktyvios bendruomenės – Lietuvos stiprybė
    • Lietuvos jaunimas
    • Kultūra
    • Baltiški papročiai šiuolaikiniame pasaulyje
    • Mokslas ir švietimas
    • Karjera
    • Aktualijos
    • Teisė
  • Žmonės
  • Lietuviai svetur
  • Nuomonė
  • Laisvalaikis
    • Kūrybos podiumas
    • Kelionės
    • Kūrybos kampelis
    • Grožis ir mada
    • Kinas, muzika, TV
    • Renginiai, pramogos
    • Knygos
    • Sportas
    • Lietuvos kampeliai
    • Patarimai
  • Namai
    • Šeima ir sveikata
    • Laikas Sau
    • Mūsų augintiniai
    • Augalų pasaulis
    • Receptai
    • Interjeras
Žurnalas
Žurnalas Lietuvė
Žurnalas
Šiuo metu esate:Pradžia»Lietuviai svetur»NORVEGIJA. Patirties sklaida Bergeno lituanistinėje mokykloje ,,Abėcėlė“
Lietuviai svetur

NORVEGIJA. Patirties sklaida Bergeno lituanistinėje mokykloje ,,Abėcėlė“

Komentarų: 02 Min Skaityti
Facebook Twitter Pinterest Telegram LinkedIn Tumblr El. paštas Reddit
Dalintis
Facebook Twitter LinkedIn Pinterest WhatsApp El. paštas

Bergeno lituanistinėje mokykloje ,,Abėcėlė“ rugsėjo 21 d. surengtame seminare „Inovacijų link“ dalyvavo Oslo ,,Gintaro“, Opplando ir Hedmarko ,,Žemynos“, Vestfoldo ,,Gandriuko“ lituanistinių mokyklų mokytojos. Jos atvyko į seminarą norėdamos tobulėti, susipažinti su kolegomis, pabendrauti, pasidalyti patirtimi.

Ugdymo ir švietimo koordinatorė Zita Beliakienė seminaro dalyviams pristatė mokyklos ,,Abėcėlė“ ugdymo veiklos organizavimo programą, ugdymo metodiką, ikimokykliniame, priešmokykliniame, pradiniame ugdyme taikomus metodus, inovatyvias menines priemones, vertinimą, išteklius. Seminare buvo atvirai ir draugiškai dalijamasi patirtimi, metodiniais patarimais, padalomąja medžiaga.

Mokytojos stebėjo mokytojų Zitos Beliakienės, Editos Jakubkienės atviras pamokėles ir pačios buvo įtrauktos į veiklą. Akompanavo ritminiais instrumentais, atliko meninį darbą bendraudamos ir bendradarbiaudamos su vaikais, mokytojais, tėveliais.

Po pietų pertraukos mokytojai diskutavo porose, išsakė savo nuomonę. Seminaras atitiko atvykusių mokytojų lūkesčius. Įgytas žinias, patirtį mokytojai žada pritaikyti praktiškai dirbdami su vaikais.

Mokytojų ateities lituanistinės mokyklos vizija – į mokyklą ateina dirbti mokytojai, aiškiai žinantys tikslą, dėl kurio čia eina, ką jie čia veiks ir koks bus jų darbo rezultatas. Mokykloje dirbantys mokytojai – atviri naujovėms, motyvuoti, kūrybingi patarėjai, ieškotojai, optimistai. Tinkamai pagal kiekvieno vaiko individualias galias parenkamos veiklos, aplinka, metodai, priemonės, padedančios jiems tobulinti gyvenimui reikalingas kompetencijas. Mokytojai, vaikai ir tėvai yra stipri komanda, kurios bendras tikslas – palaikyti lietuvybę, puoselėti papročius, tradicijas, skatinti domėjimąsi Lietuva, jos istorija. Tokioje mokykloje visi jaučiasi laimingi.

Ateityje mokytojai tikisi tėvelių pozityvaus, ryžtingesnio apsisprendimo, pasitikėjimo mokyklėlėmis, mokytojais, jų priimamais sprendimais. Tikisi didesnės lietuvių bendruomenių užsienyje iniciatyvos, atvirumo, nuoširdumo bendraujant ir bendradarbiaujant, dalijantis informacija, organizuojant seminarus, o galbūt ir bendruomenių suvažiavimą.

FacebookTweetPin
Dalintis. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Reddit WhatsApp Telegram El. paštas
Ankstesnis straipsnisMEKSIKA. Lietuvai ir Meksikai padeda pažinti vienai kitą
Kitas straipsnis Lietuva bus apdovanota už europietiškumo idėjų skatinimą

Susiję straipsniai

Bostono mokyklos šokėjų vadovė: „Klasėje laviname protą, o šokių salėje – širdį”

17 balandžio, 2026

Šokio suburti: lituanistinių mokyklų grupės ruošiasi šventei Čikagoje

17 balandžio, 2026

Vilniaus „Huracán Coffee“ – geriausi kavos skrudintojai pasaulyje

16 balandžio, 2026
Palikite komentarą Cancel Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

El. paštas

inekta@gmail.com

Pastaba
Mūsų Turinyje gali būti nuorodų į trečiųjų šalių turinį, trečiųjų šalių šaltinius, ar reklamos užsakovų turinį, už kurį mes neprisiimsime jokios atsakomybės. Nuoroda iš mūsų Turinio ar su Turiniu susijusių kitų Paslaugų į Trečiųjų šalių susietą turinį nereiškia, kad mes pritariame tokiam turiniui. Trečiųjų šalių tinklapiuose gali būti informacijos, su kuria mes nesutinkame, taip pat žalingos informacijos. Mes neteikiame jokių garantijų ar pareiškimų dėl Trečiųjų šalių susieto turinio. Už visą informaciją, kurią galite pasiekti per nuorodas į kitus tinklapius, atsako tik tie, kas pateikė tą turinį, ir jūs naršote ar naudojatės tokiu turiniu išimtinai savo rizika.
Nuorodos

lietuve.lt

 

© 2026 Žurnalas Lietuvė.
  • Apie mus
  • Reklama
  • Kontaktai

Įveskite aukščiau ir paspauskite Enter, kad ieškotumėte. Norėdami atšaukti, paspauskite Esc.