Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. „Penki už Lietuvą“ – ne tik bėgimas, bet ir pilietiškumo ugdymas

NORVEGIJA. „Penki už Lietuvą“ – ne tik bėgimas, bet ir pilietiškumo ugdymas

Birželio 4 dienos rytą Rogalando lietuviai rinkosi prie Mosvatneso ežero (Stavangeris, Norvegija) trečius metus iš eilės bėgti rengiamame pasaulio lietuvių bėgime „Penki už Lietuvą“. Šis renginys iš kitų išsiskyrė tuo, kad bėgime pirmą kartą dalyvavo ir mažieji bėgikai.

11 valandą mažieji, suskirstyti į dvi komandas pagal amžiaus kategorijas, kirto starto liniją. Tiesa, jie bėgo tik simbolinį 50 metrų nuotolį. Pirmieji pradėjo mažiausieji, kai kuriems reikėjo ir tėvelių pagalbos. Jauniausiam bėgikui buvo metukai. Tuoj pat po vyresniųjų komandos bėgimo visi vaikai buvo apdovanoti medaliais, dalyvio diplomais, saldainių maišeliais. Vaikams nebuvo skiriamos prizinės vietos. Jiems bėgimas surengtas siekiant nuo pat pirmųjų gyvenimo metų ugdyti sąmoningus ir aktyvius visuomenės piliečius. Itin daug pastangų tam, kad surengtų vaikų bėgimą ir suburtų tėvelius, skyrė Viktorija Rabizaitė ir Kostas Jankus.

Po vaikų apdovanojimo profesionali trenerė Sandra Sušinskytė suaugusiesiems vedė apšilimo mankštą. Ir kol dar visi neatvėso, renginio organizatorės Lina Mikšytė pakelta ranka davė startą. Kaip ir praeitais metais, taip ir šiemet dalyviai varžėsi moterų ir vyrų kategorijose. Moterų kategorijoje, kaip ir pernai, pirmoji finišo liniją kirto Ineta Trepekūnė (23 min. 1 sek.). Snieguolei Elijošienei atiteko antra vieta (24 min. 15 sek.). Tik viena sekunde atsiliko ir trečią vietą užėmė Vilma Narušė (24 min. 16 sek.). Vyrų kategorijoje pirmasis 5 kilometrus įveikė Laimis Verbliugevičius (18 min. 12 sek.). Antras buvo Marius Bartaševičius (20 min. 14 sek.). Trečia vieta atiteko Dainiui Poškui (21 min. 48 sek.). Nustebino ne tik šie gražūs rezultatai, bet ir tai, kad jaunimas neatsiliko nuo suaugusiųjų. Dvi sesutės – 14 ir 11 metų – bei septynmetis berniukas taip pat įveikė 5 kilometrų trasą.

Apdovanojimų metu Stavangerio garbės konsulas Toras Almas visus susirinkusius sveikino ir džiaugėsi lietuvių aktyvumu. Jis ne tik rėmė renginį, bet ir padėjo matuoti bėgančiųjų laiką. Renginio organizatorė sveikino tėvelius Tėvo dienos proga, skelbė rezultatus, džiaugėsi lietuvių patriotiškumu, dėkojo rėmėjams.  Įsiamžinus bendroje nuotraukoje visų dalyvių laukė vaišės, kuriomis pasirūpino Rogalando lietuvių bendrija. Stalas buvo papuoštas geltonos, žalios ir raudonos spalvų vaisiais ir grybukais, o nuostabius šakočius dovanojo Virginijus ir Aurelija Dambrauskai.

Dar gerokai prieš renginį auksarankės moterys susirinkusios pynė geltonos, žalios ir raudonos spalvų juosteles, o renginio metu jas dovanojo kiekvienam dalyviui. Dalyviai atėjo ne tik bėgti, bet ir siekdami kilnaus tikslo – paremti likimo nuskriaustus žmones Lietuvoje. Labdaros fondui Lietuvoje „Gelbėkit vaikus“ buvo surinkta 3200 kronų. Pasak Linos Mikšytės, kuri paprastą bėgimą pavertė švente, renginio siekis yra pilietiško ir aktyvaus lietuvio įvaizdžio kūrimas užsienyje, tautiečių bendradarbiavimo ir vienybės skatinimas. Šiuo bėgimu linkima Lietuvai būti sveikai, aktyviai, kūrybingai ir vieningai.

Prizus nugalėtojams įsteigė „Bjørklund, Amfi Madla“,  „Inesse Jewerly“,  Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, „Rådgiver L. Miksyte“, Ramunė Sadauskienė. Didelį indėlį organizuojant įdėjo Deimantė Šipailienė, Andra Abramovičiūtė, Ingrida Andriekienė Alm, Sigita Hodne ir kiti, savanoriškai prisidėję prie to, kad šis renginys įvyktų ir būtų mielas širdžiai.

Renginio akimirkas nuotraukose įamžino Linas Tautkevičius, Jūratė Petruškienė. Filmavo Julius Miltenis, Paulius Šakys.

Zenonas Mačiulaitis

 

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top