Pradinis / Lietuviai svetur / NORVEGIJA. Stavangerio lietuvių bendruomenė pasidalijo patirtimi su svečiais iš Lietuvos

NORVEGIJA. Stavangerio lietuvių bendruomenė pasidalijo patirtimi su svečiais iš Lietuvos

Gruodžio 13–14 d. Stavangerio (Norvegija) lietuvių bendruomenėje vyko patirties pasidalijimo seminaras. Jame dalyvavo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) LUGIS projekto dalyviai, dėstytoja dr. Giedrė Barkauskaitė ir Vilniaus lietuvių namų mokyklos mokytoja ekspertė Aušra Dambrauskienė.

Pirmąją seminaro dieną buvo atidarytas kalėdinis kaimelis prie miestelio bažnyčios, vyko teatralizuotas Jėzaus Kristaus gimimo vaidinimas, kalėdinių rankdarbių mugė. Lituanistinėje mokykloje buvo surengta Šeimų šventė. Per ją dr. G. Barkauskaitė rengė įvairius kalėdinius žaidimus, susirinkusieji šoko lietuvių liaudies šokius, stebėjo vaikų kalėdinį vaidinimą.

Antrąją dieną Aušra Dambrauskienė lietuviškoje kavinėje vedė mokytojų seminarą. Per jį buvo aptartos lietuvių kalbos mokymo priemonės mokytojams ir tėvams. Seminaras baigėsi Sandneso bažnyčioje surengtu kalėdiniu koncertu. Jame pasirodė vyrų choras (vadovas – Stavangerio lietuvių bendrijos pirmininkas Saulius Trepekūnas, pianistė – lietuvių centro muzikos vadovė Snieguolė Lapėnaitė).

„Lietuvių bendruomenė Stavangeryje yra labai glaudi, puikiai susibendravusi ir norinti kurti ir plėstis. Lietuviškumo išsaugojimas jiems yra labai svarbus ir tai matyti iš mokytojų aktyvumo ir bandymo paaiškinti tėvams ir vaikams, kodėl tradicijų išsaugojimas yra reikalingas jiems patiems ir jų vaikų ateičiai“, – įspūdžiais dalijosi Norvegijoje apsilankęs projekto dalyvis Lukas Motiejūnas.

Pasak L. Motiejūno, Stavangeryje vos atvykusius projekto dalyvius pasitiko Laimutė Skiudulė, viena aktyviausių lietuvių bendruomenės narių. Ji tapo ir svečių gide, supažindino juos su lietuvių gyvenimu svečioje šalyje. „Per beveik 15 metų nuo pirmosios emigracijos bangos lietuviai sugebėjo išaugti į puikiai prisitaikiusią bendruomenę; jie dirba mokyklose, darželiuose, chorų vadovais, įmonių direktoriais ir t. t. Tai buvo puiki proga sugriauti savo stereotipus apie svetur dirbančius emigrantus“, – pažymėjo LUGIS projekto dalyvis.

VDU inf. ir nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top