Pradinis / Grožis ir mada / Nuo blakstienų tušo iki plaukų šepečio: kaip dažnai reikėtų keisti grožio priemones?

Nuo blakstienų tušo iki plaukų šepečio: kaip dažnai reikėtų keisti grožio priemones?

Artėjant pavasariui gali kilti noras pasidaryti generalinę namų tvarką, o tai puiki proga peržvelgti vonioje nugulusias kosmetikos priemones ir netgi plaukų šepečius. Grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pasakoja, kad visi šie daiktai nėra amžini – kiekvienam iš jų yra paskirtas galiojimo laikas, kurį neretai pamirštame.

Pixabay nuotr.

Blakstienų tušas ir skystas akių apvadas – kas 3 mėnesius

Naudojant akių tušą arba skystą apvadą, į indelį nuolat pakliūva oro, dėl kurio dažas ima džiūti, pasakoja „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė A. Vareikienė. Anot jos, taip pat šios priemonės ilgainiui pradeda kaupti nešvarumus, dulkes ir kenksmingas bakterijas.

„Blakstienų tušą ir skystą akių apvadą patariama keisti kas 3 mėnesius. Yra tekę girdėti tokių patarimų, kad, norint ilgiau naudoti šias priemones, jas galima skiesti su aliejumi, makiažo valikliu arba vandeniu. Bet tai visiškai netiesa. Ilgainiui naudojamos priemonės gali pradėti byrėti ar tepti akių vokus, be to, galimas akių odos deginimo pojūtis, paraudimas, patinimas. Net jeigu šiuos nemalonius pojūčius pajuntate anksčiau, nedelsdamos pakeiskite kosmetikos priemonę, nes priešingu atveju gali išsivystyti uždegiminė akių infekcija, konjunktyvitas arba dermatitas“, – pasakoja A. Vareikienė.

Kreminė pudra – iki 6 mėnesių

„Kremines pudras yra geriausia keisti kas pusę metų. Vis dėlto atkreipkite dėmesį: jeigu ilgainiui pakito kreminės pudros spalva ir išsisluoksniavo tekstūra, tai gali būti ženklas, kad dėl netinkamo laikymo priemonė anksčiau nustojo galioti. Dažniau su tuo susiduriama, jei kreminė pudra yra laikoma vonioje, kur netrūksta staigių temperatūros ir drėgmės pokyčių“, – pasakoja A. Vareikienė.

Ji priduria, kad reikėtų nepamiršti ir makiažo kempinėlių priežiūros. Norint išvengti bakterijų kaupimosi ant kempinėlės, ją reikėtų kaskart panaudojus nuplauti antibakteriniu muilu ir keisti bent kas tris mėnesius.

Sausa pudra – iki 3 metų

Pudros, bronzantai, skaistalai ir akių šešėliai – visos šios sausos ir presuotos priemonės gali būti naudojamos iki 3 metų. Anot grožio specialistės, pagrindinė to priežastis, jog šiose kosmetikos priemonėse nesikaupia drėgmė, kuri sutrumpintų jų galiojimo laiką.

„Taip pat ilgesniu galiojimo laiku pasižymi birios pudros. Dauguma jų tinkamos naudoti iki poros metų. O mineralinės pudros turi individualius trumpesnius galiojimo laikus, kurie būna parašyti ant pakuotės. Tik stebėkite, ar vėliau šios priemonės nekeičia spalvos. Jeigu pamatėte skirtumą, tai ženklas, kad pudroje įsiveisė pelėsis ir jos naudoti nebegalima. Reikėtų nepamiršti ir pudroms skirtų šepetėlių. Pavyzdžiui, natūralūs šepetėliai gali tarnauti kone visą gyvenimą, jeigu jais rūpinamasi tinkamai. Svarbiausia kartą per savaitę juos nuplauti muilu ir šiltu vandeniu, o tada padėti ant stalo džiūti taip, kad minkštoji dalis kabėtų ant krašto – ore“, – pasakoja A. Vareikienė.

Lūpų dažai iki 1 metų

„Kartais tenka išgirsti istorijų, kaip susigundoma panaudoti prieš porą ar netgi daugiau metų įsigytą lūpdažį vien dėl priežasties, kad nematomi jokie jo išvaizdos pokyčiai. Vis dėlto to daryti nereikėtų. Nebetinkami naudoti lūpdažiai gali išsausinti mūsų lūpas, gali pakisti jų spalva, taip pat nereikėtų pamiršti fakto, jog kiekvienais metais suvalgome daug lūpdažio. Jeigu pasibaigus lūpdažio galiojimo laikui toliau jį naudojame, gali kilti didesnė sveikatos problemų rizika. Dėl to geriausia būtų lūpdažį keisti kas metus“, – pasakoja A. Vareikienė.

Grožio specialistė priduria, kad lūpų blizgius reikėtų keisti dar dažniau – bent kas pusę metų. Anot jos, svarbiausia nelaukti, kol lūpų blizgis pradeda sluoksniuotis.

Plaukų šepečiai nuo 6 mėnesių iki 1 metų

Grožio specialistė pasakoja, kad kone dažniausiai pamirštama atkreipti dėmesį į savo šepetį. Anot jos, jį reikėtų pakeisti bent kas metus, o geriausia – kas 6 mėnesius.

„Šepečiai nėra ilgaamžiai. Bėgant laikui, juose kaupiasi vis daugiau nešvarumų, kurie gali apsunkinti mūsų plaukus ir paskatinti jų riebalavimąsi. Jeigu neprisimenate, kada įsigijote šepetį, apžiūrėkite jį – jeigu šereliai yra praretėję, o šukuojami plaukai labiau trūkinėja ar įsielektrina nei anksčiau, tai gali būti ženklas, kad jums reikalingas naujas plaukų šepetys. O kad šis ilgiau būtų tinkamas naudoti, reguliariai plaukite jį su savo šampūnu“, – pasakoja A. Vareikienė.

Daugiau: plaukų priemonės

Komentarai

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai skelbiamas. Privalomi laukai žymimi *

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top