Pradinis / Aktualijos / Nuo rugsėjo – daugiau valstybės finansuojamų studijų vietų

Nuo rugsėjo – daugiau valstybės finansuojamų studijų vietų

Nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius ir studijoms skiriamos lėšos. Tokį Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) teikto nutarimo projektą šį trečiadienį patvirtino Vyriausybė.

„Kaip ir buvome įsipareigoję, šiais metais pradedame įgyvendinti Vyriausybės nuostatą dėl nemokamų bakalauro studijų. Tad valstybės lėšomis galės studijuoti daugiau pirmakursių negu anksčiau, t. y. visi, kurie peržengs stojamojo balo kartelę ir pretenduos į valstybei reikalingas studijų programas. Kaip ir kasmet, kiekvienai studijų  krypčių grupei ar krypčiai bus nustatytas valstybės finansuojamų vietų skaičius“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Šiais metais mažiausio stojamojo konkursinio balo kartelė kiek padidinta, palyginti su pernai, ir siekia 3,6 balo stojant į universitetus ir 2 balus – į kolegijas.

Numatoma, kad valstybės finansavimą 2018 metais gautų apie 16,9 tūkst. universitetų ir kolegijų bakalauro studijų studentų, tai 2,4 tūkst. daugiau nei pernai (2017 metais – 14,5 tūkst. studentų). Priėmimui į bakalauro ir vientisąsias studijas 2018 m. siūloma skirti 9,628 mln. eurų, tai 1,245 mln. eurų daugiau, nei buvo numatyta 2017 metais (8,383 mln. eurų).

Numatoma, kad valstybės finansavimą studijoms galės gauti 3 808 stojantieji į magistrantūrą, 477 doktorantai, 406 rezidentai ir 185 stojantieji į pedagogikos profesines studijas.

Vyriausybės programoje numatyta studentams, priimtiems į studijas valstybei svarbiose srityse, kur galimas specialistų poreikio planavimas, garantuoti nemokamą studijų vietą, susietą su studento įsipareigojimu pasiekti apibrėžtus studijų rezultatus.

Priėmus šį nutarimą, artimiausiu metu ŠMM patvirtins ir paskelbs pirmakursių priėmimo į konkrečias studijų kryptis skaičius.

PALIKTI KOMENTARĄ

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Rekomenduojami video:

Taip pat skaitykite:

Scroll To Top