Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Istorijos fakultete (IF) nuo šių mokslo metų studentai galės studijuoti dvigubą istorijos ir pilietinio ugdymo bakalauro studijų programą. LEU šiais metais patvirtintos penkios naujos studijų programos, keturios iš jų – bakalauro. Tokios dvigubos specialybės atveria kelius į platesnes darbo galimybes.
Šiuolaikinės Europos švietimo kontekste, kai mokytojai neapsiriboja vienu dalyku, o integruotas mokymas vertinamas vis palankiau, studijų programose svarbų vaidmenį turi atlikti ne tik dalykinių gebėjimų ugdymas, bet ir vertybinė (patriotinė) orientacija, kuri tampa ypač svarbiu reiškiniu geopolitinių iššūkių Vidurio Rytų Europoje kontekste.
Atsakas į šį iššūkį – LEU kartu su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija parengta išskirtinė ir pirmoji Lietuvoje jungtinė istorijos ir pilietinio ugdymo bakalauro studijų programa, kuri nacionalinių ekspertų įvertinta kaip „atitinkanti naujausius pilietinio ugdymo, pedagogikos bei istorijos mokslų pasiekimus“. Ši programa yra išskirtinė, nes iki šiol pilietiškumo pagrindų mokytojai Lietuvoje nebuvo rengiami. Be to, šios studijų programos studentai turės unikalią galimybę mokytis ne tik aukštųjų mokyklų auditorijose, bet ir Lietuvos kariuomenės poligonuose, Lietuvos šaulių sąjungos stovyklose.
Studijų programos absolventai bus parengti dirbti bendrojo lavinimo įstaigose (dėstyti istoriją, pilietiškumo pagrindus, su krašto gynyba susijusius pasirenkamuosius modulius) ir neformalųjį ugdymą vykdančiose organizacijose (dirbti jaunųjų šaulių būrelių vadovais ir įsitraukti į Lietuvos šaulių sąjungos veiklą). Tai ypač aktualu, nes nuo 2015 m. rudens Lietuvoje įvedamas neformaliojo ugdymo krepšelis, kuris atveria platesnės darbo rinkos galimybių.
Pasirinkus šią studijų programą, suteikiamas bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir profesinė kvalifikacija. 50 proc. studentų, konkurso tvarka patekusių į valstybės finansuojamas vietas ir gerai besimokančių, mokama tikslinė 115,85 Eur stipendija.
Fakultetas yra pasirašęs „Erasmus+“ mainų sutartis su 13 Europos ir 4 Turkijos universitetais. Studentai turi galimybę atlikti „Erasmus+“ praktiką bet kurioje Europos Sąjungos šalyje. Kasmet studijuoti į užsienį pagal mainų programą išvyksta 10–15 studentų.
LAMA BPO jau patvirtino 2015 m. stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką. Stojantieji prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose gali pildyti ir koreguoti LAMA BPO informacinėje sistemoje birželio 1–liepos 18 d. iki 15 val.
Stojantieji į pirmosios pakopos švietimo ir ugdymo krypčių grupės studijų programas, kurias baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, ir norintys pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą turi laikyti motyvacijos įvertinimo testą.
Daugiau informacijos apie naujas studijų programas: Priėmimo komisija, Studentų g. 39, 119 kab., tel. / faks. (+370 5) 275 1032, el. p. stojimas@leu.lt, tinklalapis www.leu.lt/priemimas.
LEU
I. Vaitkevičiūtės nuotr.